Jump to content
darius

Коронавирусът в България и по Света

Recommended Posts

Бавно пускат "завесата", да видим като я вдигнат какво ще е останало...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 minutes ago, ceco_accord said:

Е, аз за рисуването го похвалих, ама за поводът, какво да му кажа?

А как да му обясня некои други факти:

https://edinnabulgaria.com/12-650-tchoveka-umryaha-ot-glad-v-sveta-dnes-do-10-tch-sutrinta-nyakoy-da-se-vpetchatli/?fbclid=IwAR0uB5-Hc_EW0FAJGkY2Xy7drB660KNgxIFggCr4_UB00ZN3Ymbn9sok24o

и това става, има го и по страни  https://countrymeters.info/bg/World

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 minutes ago, crown_bg said:

Бавно пускат "завесата", да видим като я вдигнат какво ще е останало...


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

polozhenie-zaradi-covid-19-.mp3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, ceco_accord написа:

Това го рисува онзи ден на Surface 4 pro-то си. като го видях - похвалих го, но ме "стегна шапката"!

Креативен е! На баща си се е метнал... Споко, ситуацията ще го направи по-силен за бъдещето! :thumbs1:

На колко е?

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dandilov написа:

Креативен е! На баща си се е метнал... Споко, ситуацията ще го направи по-силен за бъдещето! :thumbs1:

На колко е?

Току напъпил тинейджър - модел късната 2004-та. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

Ехеее, той си е осъзната личност вече! Е, почти де... ;) :D

Да ви е жив и здрав! И още по-умен и креативен! :thumbs1:

 

Аз какво да кажа с моите "мишоци" на 7 и 11... :)

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, dandilov написа:
  Покажи скритото съдържание

 

Бе, да са живи и здрави всичките - и да помнят!

Едно време за Чернобила нищо не казаха. Сега пък изговориха толкова много, ама пак около истината.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега говорят толкова много ама по същество нищо,говорят говорят,понякога такива глупости че не се чуват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 9 минути, ceco_accord написа:

Едно време за Чернобила нищо не казаха. Сега пък изговориха толкова много, ама пак около истината.

Off Topic

 

Тогава нищо не казаха, но аз със сестра ми бяхме подложени на своеобразна карантина, наложена от родителите. Никакви череши, никаква салата, никакви пресни плодове и зеленчуци, никакво мляко, никакво агнешко за Гергьовден... И така...

А какви Големи очи отварях като видя череши и ягоди, тогава... Но им БЛАГОДАРЯ! За съобразителността!

 

 

Редактирано от dandilov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, dandilov написа:
  Скрий съдържанието

 

Ехеее, той си е осъзната личност вече! Е, почти де... ;) :D

Да ви е жив и здрав! И още по-умен и креативен! :thumbs1:

 

Аз какво да кажа с моите "мишоци" на 7 и 11... :)

 

 

Не братле. Ние сме неосъзнати. Децата са осъзнати! Тази осъзнатост се губи с навлизане в пубертета. На 21г. душата ни е в тотално затънала в материята. Колко масово са заблудени хората, мислейки децата за нещо по-малко от тях. По-малко, но само на години и на килограми. Възрастните са просто програмирани роботи. Това е удар по егото, но е истина. Ако бяхме като децата, тук щеше да е рай. Можете ли да си го признаете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говориш за его, а ти в тази тема не правиш друго освен да подхранваш твоето. Ти можеш ли да си го признаеш?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова нещо се изкоренява ,особено в държава като нашата дето всеки се пише тарикат и мисли да си прави неговото ,само с пълна едномесечна карантина -никой да не мърда от дома си ,само до магазина под военен конвой или до аптеката пак така ,излизане без разрешение -устно предупреждение и след неспазване се стреля с автомата на месо .Представа си нямаме колко са заразени в момента ,но все още не са показали симптоми -хиляди са !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Ivan B

Човече,

Не съм сектант, не съм гей, нямам трето око, не летя във време-пространтсвото, нямам контакт с извънземни (все още), не съм ползвал психиатрична помощ (все още), а и не ми се е налагало (все още), не приемам специални медикаменти, опитвам се да живея здравословно (що-годе).

Аз съм си средностатистически човек, със средно ниво на интелигентност, със среден стандарт на живот, с нормален мироглед, чувство за отговорност към себе си и другите, чувство за съпричастност и взаимопомощ и т.н. общочовешки добродетели.

И ниското ми ниво не ми позволява да те разбера... :(

Редактирано от dandilov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам нещо ,направете си сами сребърна електролиза -колоидна сребро разтворено във вода ,пийте по глътка сутрин обед и вечер ,след месец или два пишете тук има ли някой разболял се от вируса !

Екперимент -никой не карам насила ,да видим резултата -нищо не губите .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@borko 30

Е то си има по аптеките "сребърна вода". Имаше, де...

Та викаш, да утрепем "вампира". :)

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните писали тук, нямат абсолютно никакво право да плачат. Мерките трябва да са още по строги след като не разбирате. 

Утре ще пиша защо е така, сега се върнах от Codogno там от където започна на 21.02.всичко в Италия, не е минало и месец от тогава нали? 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да ,вампира е едноклетъчна гад  ,което сребърните йони убиват .Среброто не вреди на организма ни ,само болестотворните изчадия ги е страх от него .Аз почнах процедурата ,очаквам да има резултат.То и друго не ми остава .Те и без това в сервиза постоянно влизат и ми обясняват дефектите на уредите си от 20 санта -кихат някои кашлят ,ако не са ми лепнали нещо досега ,ще е голям късмет .

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, vespa написа:

Последните писали тук, нямат абсолютно никакво право да плачат. Мерките трябва да са още по строги след като не разбирате. 

Утре ще пиша защо е така, сега се върнах от Codogno там от където започна на 21.02.всичко в Италия, не е минало и месец от тогава нали? 

То, точно такива разпространяват вируса в България...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, в пост 151 ви казах, че като не спазваме точки 1 и 2, ще го ядем ( пардон -  ще дадем повод на тиквите да измислят още нещо). 

И те го измислиха, не закъсняха,  даже ударно приеха куп глупости, коя от коя по-голяма, в "името уж на короната".

Да Ви/Ни е  честит, новия "Сталински" - Пожарникарски  режим.

Крадлива, необразована и долна пасмина, ни е управляващия "елит", която иска да затрие народа.

Ма в мътни води, най-лесно се лови, а тук "слънчаци" бол.

 

п.п. По темата - абе спазвайте точки 1и 2, къпете се редовно (за Перник не се отнася- те са на облекчен режим), миите си ръцете, краката, зъбите и т.н.,  спазвайте половата хигиена,  правете секс поединично и дано оцелеем до следващата година, за да можем да се отървем от тези тикви!

п.п.п. Пазете се, пазете си нервите, не се панирайте колкото и да ви плашат по ТВ-то,  защото стреса и паниката ще ви нанесе повече вреда от "короната".

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 hours ago, Emicha said:

правете секс поединично и дано оцелеем до следващата година, за да можем да се отървем от тези тикви!

😲😲Това е ново предписание ли е.

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Pavel_Pavlov написа:

Говориш за его, а ти в тази тема не правиш друго освен да подхранваш твоето. Ти можеш ли да си го признаеш?

Почувствал си се засегнат по някакъв начин. Извинявам се, ако съм те засегнал. Няма какво да признавам, защото погрешно си тълкуваш нещата. Моя проблем е че имам навика да споделям и го правя съвсем добронамерено. Казвам проблем, защото винаги се сблъсквам със стена от неразбиране. Отдавна бях спрял да споделям, но моментът е екстремен и без аналог, затова го почнах през просото. Това ми е последния пост в темата. Останете спокойни.

 

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм лекар ,но по мои наблюдения ,при пневмония стигне ли се до командно дишане с апарат,няма да е изхода добър за човека .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е и за съжаление постът над твоя го потвърждава.

Дано не се стига до там и при нас, защото и тук населението е застаряващо.

Днес покарахме колелета из града със синковеца. Гледката наистина е странна. Имах чувството че гълъбите са превзели планетата. Не че са се увеличили, просто хората бяха минимум, а полицаите повече от тях. На изходите имаше патрулки, едната не ни пусна за извънградско каране, а от другата все пак бяха благосклонни, но не се възползвахме от солидарност, а и докато синът ми е около мен, аз съм неговият житейски пример. Някак си ми се видя странно да сме единствените. Казаха че сега е буферен период, но от понеделник ...

Поне си личи че държавата взема сериозни мерки според възможностите си и шансът да успее е да и помогнем с каквото можем. Важното е да не "пресолят манджата", като с гласуваното решение да се следят локациите ни чрез телефоните.

https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/03/21/4043936_moje_li_da_durjavata_da_sledi_prez_telefona_dali_se/?fbclid=IwAR1blhEVUxD_VJVmBuYtnUT0GF9CGadnzX9cPNR3V1gROpAHzF7Hprp9wlI

Това евентуално ще е само за карантинираните, но понеже има юридически усложнения и здравословно неясен статус на всеки който е в теоретично латентен период, май ще е по-лесно "всички под ножа". Времето ще покаже какво и как ще е в много близкото бъдеще.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FB_IMG_1584811386558.jpg

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Интересна новина питаха генерала защо и с какво пръскат в Карнобат.

Да не ставало паника каза Генерала това било само против комари.

БТВ новините очаквайте в 19.00 часа започва пръскане  в Карнобат за дезинфекция.

Ха сега кой е информиран и какъв е тоя щаб дето нищо не знае , уж те контролират всичко и ни информират.

Новината я няма,безследно изчезна от новините които минаха сега.

Вчера или днес министър Карачанов за зала Армеец правим учение не правим болница,сета в момента Главиня държавен  здравен инспектор го питат защо правим тази болница-отговора защото може да потрябва.

Гой какво говори не се знае кой какво казва един не  друг да.

 

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Интересна новина питаха генерала защо и с какво пръскат в Карнобат.
Да не ставало паника каза Генерала това било само против комари.
БТВ новините очаквайте в 19.00 часа започва пръскане  в Карнобат за дезинфекция.
Ха сега кой е информиран и какъв е тоя щаб дето нищо не знае , уж те контролират всичко и ни информират.
Новината я няма,безследно изчезна от новините които минаха сега.
 

Казаха го разбира се...не преувеличавайте.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може излязох навън  за миг че ми носеха  ваксината да се ваксинирам. 

Какво казаха за комари или дезинфекция. 

Ето я ваксината кайсиева и сливова може ли да познаете коя коя е.

20200321_194414.thumb.jpg.1e695b231670431692207a4afa7912fe.jpg

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
20 hours ago, borko 30 said:

Да ,вампира е едноклетъчна гад  ,което сребърните йони убиват .Среброто не вреди на организма ни ,само болестотворните изчадия ги е страх от него .Аз почнах процедурата ,очаквам да има резултат.То и друго не ми остава .Те и без това в сервиза постоянно влизат и ми обясняват дефектите на уредите си от 20 санта -кихат някои кашлят ,ако не са ми лепнали нещо досега ,ще е голям късмет .

де да беше така (едноклетъчна гад),тогава точно олигодинамичният ефект на среброто щеше да е много ефектен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
8 hours ago, vespa said:

Ще напиша това което знам а ти си отговори сам:

Вчера са починали 627, 97% от Ломбардия, за седмицата са приблизително 2000 починали. Населението на Ломбардия е около 10млн. или 15% от това на Италия. Можеш да си направиш сметката сам. Най важното ( което не вярвам да го знаете) е, че 87% от починалите са развили симптомите и са починали за 6 до 8 часа вкъщи от ЗАДУШАВАНЕ. Това е трагедията затова моля ви пазете старците и хората със здравословни проблеми защото този гад к19 търси точно тях. 

мога да си представя  https://countrymeters.info/bg/Italy..... макар, че и това не дава съвсем точен отговор

Редактирано от Accord 1,8i LS 2001

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Годжи" каза, че такива заповеди не са издавани, а в Бургас просто са съобразили че ще е по-бързо да ползват самолет, вместо да мобилизират хора и да ги пращат в крайните квартали и тесни улички.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
27 minutes ago, CARPERA said:

Интересна новина питаха генерала защо и с какво пръскат в Карнобат.

Да не ставало паника каза Генерала това било само против комари.

БТВ новините очаквайте в 19.00 часа започва пръскане  в Карнобат за дезинфекция.

Ха сега кой е информиран и какъв е тоя щаб дето нищо не знае , уж те контролират всичко и ни информират.

Новината я няма,безследно изчезна от новините които минаха сега.

Вчера или днес министър Карачанов за зала Армеец правим учение не правим болница,сета в момента Главиня държавен  здравен инспектор го питат защо правим тази болница-отговора защото може да потрябва.

Гой какво говори не се знае кой какво казва един не  друг да.

 

 

той Карнобат не е ли близичко до Безмер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Май това следва,или там ни пращат

GIF-f6c8e86df32cb963be74c1186e0bf894.thumb.gif.6cea8508111396e1a7f4d4fdeacc0947.gif

Редактирано от CARPERA
  • Хаха 3
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не вървят на добре нещата.Дано отмине по бързо това.

Редактирано от Митко Йотов
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поинтересувах се за 3-те жертви на вируса и трите са били много сериозно болни от други неща и си правя извода че може и да са набедили вируса неоснователно но целенасочено. Въпреки че съм мнителен по природа тук има нещо много гнило. И в началото като чели например им се искаше да дойде вируса съдейки по действията им, по точно бездействието им. Ама на поне засега не им се получава добре.

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България масово не се спазват предприетите мерки. Един тръгнал да си нагледа марулите на село, други си правят пикник, трети се щъкат безцелно с децата на улицата, Цецо /извинявай/ си кара колело със сина и т.н.  Резултатът ще е, че ще започнат да скачат заболелите със стотици на ден, ако има кой да ги изследва де. И после ще умират хора защото няма да има кой, къде и с какво да ги лекува. Щото в провинцията не е както в София. В Шумен са две докторки инфекционистки, сетрите по-вечето са пенсионерки, а в малките градове и това нямат. Там и доктори и сестри са пенсионери и имат назначени за по 2-4 часа приходящи доктори за да покрият изискванията на здравната каса. Лошото е, че и хората в малките градове това не го разбират и си карат почти като по старому. При масова заболеваемост кой ще ги лекува тези хора - никой най вероятно. Дано не съм прав все пак.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май единственото лечение за сега е дишане с кислородна маска и надяване че организма ще се справи. В тоя ред на мисли с парите които са взели от еврапа трябва да купуват кислород и оборудването за него, правят ли го? защото до колкото разбрах хората умират от "задушаване" това е за най тежките случай или просто чакат да им мине като стоят в вкъщи изолирани за да пазят околните. Така че не виждам какво могат да лекуват лекарите освен да организират карантините. А управляващите дано не откраднат прекалено много от парите че все пак да се купи нещо с тях защото България не е само софия.

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Положението се влошава, не излизайте без причина!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...