Jump to content
darius

Коронавирусът в България и по Света

Recommended Posts

Ми питайте бе колеги, ще ви дам точни цифри директно от мястото на събитието : общо заразени 35713, с днешна дата 2648 нови заразени, починали за последните 24ч - 475 😎

  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Pavel_Pavlov написа:

 

 

 

 

 

 

@Ivan B, сигурен съм, че нямаше да има уплашени. Не са много хората, които вярват в пророчества. А и скрийншотът ти нищо не показва. Те статистическите прогнози още в края на януари са предвидили развитието с доста голяма точност, а ти на 7ми февруари си написал, че нещо ще се случи следващия месец. Не го приемай лично, но не мисля, че в автомобилен форум има много място за пророчески теми. На конспиративните аз лично също никак не съм фен, но там може да намериш повече съмишленици.

Да, не са много хората, вярващи в пророчества. На мен не са ми и нужни. Не съм очаквал, на теб нещо да ти покаже скрийншотът. То за други беше адресирано, но няма как да го разбереш. Моите думи, ще ги докаже бъдещето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, vespa написа:

Ми питайте бе колеги, ще ви дам точни цифри директно от мястото на събитието : общо заразени 35713, с днешна дата 2648 нови заразени, починали за последните 24ч - 475 😎

Ти и ако имаш близки по край теб,как сте и какво ви е ежедневието?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото – малко светлина в тунела за по-големите Европейски страни. Изглежда, че мерките имат положителен ефект.

 

Най-засегнатите държави в момента (без Китай):

image.thumb.png.7c9a73f5376d1007b1d14ade2df0d783.png

 

Конкретно Италия, Испания и Германия:

image.thumb.png.41301062129b4b37ed7a95d1adea4b81.png

 

Какви изводи могат да се направят – средната стойност на growth factor-ът изглежда, че намалява (синята и жълтата линия). Това означава, че новите случаи всеки ден все още са повече от предния ден, но с все по-малък фактор. Т.е. движим се в посока на изравняване на новите случаи в даден ден със същите от предния ден.

 

За малко повече яснота относно growth factor-а мога да обясня с тази примерна графика (нереални данни):

image.thumb.png.87f6b1a229ecd66c4f2a672bac5cf99e.png

– В първия сектор всеки ден имаме повече случаи от предния с някакъв фактор – например 1.3 пъти повече случаи. Или иначе казано с 30% повече случаи от предния ден. В първия сектор този процент се увеличава с всеки изминал ден.

– Във втория сектор отново имаме повече нови случаи с всеки ден (графиката се извива нагоре), но факторът намалява – например вчера е бил 1.2, днес е 1.18. Италия, Испания и Германия изглежда, че в момента са в тази зона.

– В третия сектор графиката е приблизително права линия – т.е. всеки ден имаме същия брой нови случаи. Факторът там е около 1.

– В четвъртия сектор вече факторът намалява и съответно новите случаи намаляват

 

ПС: Великобритания все още е в етапа на растеж на този фактор, но там случаите са все още сравнително по-малко.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

Не е по темата,но не си струва нова тема, а е важно.

Ситуацията, в която се намираме, се оказа катализатор за излизане на някои неудобни истини, в нашата държава. Изведнъж изчезнаха 5 милиарда от бюджета!!!!!! 2019-та завърши с 1,3 млрд. излишък, а в момента има 3,5 млрд. дефицит. Аз лично съм шокиран от наглостта на управляващите, но ето, лъсна голия им гъз. Наглата мутра, се опитва да ни убеди, че за 4 дни, пенсионерите за изяли няколко милиарда! Това ще остане в историята.

Цитат

От излишък вече сме на 3.5 млрд. дефицит, защото бюджетът не се попълва, а всеки месец отиват милиарди за пенсионната система.

https://www.banker.bg/obshtestvo-i-politika/read/ot-izlishuk-veche-sme-na-35-mlrd-deficit-obiavi-borisov

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vespa, кажи как се предпазваш и какви мерки взимаш. Стандартните с дезифектанти и маски или има и още нещо.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светът може да се раздели образно казано на 2 свята:

1. голямия свят който е изцяло следствие и служи за огледало за да се оглеждаме и като добре ни "отъпкат" да се поправим. Такива като Бойко са учителите ни той не е виновен горкия трупа си огромна карма.

2. Света на всеки един от нас е истинската причина за положението ни, почти всеки мечтае да краде лъже... но просто няма най-често условия да се прояви.

Та за да се оправи света единственият начин е да поправяме всеки един от нас своя свят. Човек привлича хора и условия в живота си какъвто е самия той.

На кратко всеки народ заслужава управниците.

А този вирус е доста лош знак за нашата чистота(мисли, чувства). Хората стават по добри при голями катаклизми и войни разбира се

И земята е училище а ние ученици но в различни класове и затова на учениците от долните класове и детската градина им се прощават доста от грешките а на тези от по вискоте класове се държат много строго

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм. Още когато вирусът се появи точно в Китай, направих връзка с чистотата на съзнанието. Най-замърсената страна е Китай и точно от там целия свят е зарит с боклуци еднодневки, които правят планетата едно голямо бунище. От позицията на същество живеещо в България, най-големите замърсители на моя свят, са Китай и Италия. Каквото вътре, това и отвън. Основен принцип. Изчистването ще стане в обратен ред. От вън навътре. Очаквам бъдеще със супер екологични технологии, изчезване на нефтът, като гориво, преосмисляне на ценностите на всеки отделен индивид и живот не всеки за себе си, а с мисъл за другия. Виждам нещата, като родилни мъки на нов свят, в който егоцентрираното съзнание, ще отстъпи място на нещо съвсем ново и непознато до сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото е алтруизма а старото егоизма(егоцетризма). Естествено алтруизма на фона на огромния егоизъм е като капка чиста вода в огромна дупка с лайна. А какво ни чака още докато се разруши старото, коронавируса ще е като капка вода в опустошителен ураган, цунами, заметресения потънали страни и т. н. и нещо интересно, предсказано е че до България ще дойде бяло море, дали ще съм жив да го видя.

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата стана много езотерична и само за посветени.

Спирам да надзъртам.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2
  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антиваксърите и flat-earth обшността не са дошли :D

 

Шегата настрана. 

 

https://novini.bg/bylgariya/syd-i-prokuratura/587909 Е тва е да си малоумен. Да ясно,че в този момент се правят много добри пари, ако закараш нещо, но заслужава ли си ?!? Братовчед ми в неделя рещи, че ще тръгва на курс с камиона, логика и мозък липсват... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера 2-ма полицаи с маски цъфнаха на вратата, да проверяват някакъв дали си е вкъщи.

Естествено не беше у дома, а защо им е дал неверен адрес е друг въпрос!

Статията която линкнах преди беше заради визуализацията на заразните болести. Не съм гледал цифрите, а и е ясно че са временни, и само база за статистика. Освен това, тя се събира според наличното инфо за регистрирано доказани случаи на заразени, а има много повече, които го карат "на крак", или не знаят че са го изкарали. Не омаловажавам ситуацията и е ясно че превенцията помага за по-бавното и разпространение, и е преди всичко от полза на здравната система. Но факта че заразата ще отшуми когато повечето я преболедуват и си изградят антитела, си остава. Просто отлагаме неизбежното, за да го усвоим по-леко, или да усвоим други неща, ефекти, уроци и т. н. от ситуацията. Аз също домувам и не ме свърта, но фирмата може да си го позволи. Фирмата в която работи съпругата ми обаче я затвориха, без обяснение и въпреки че няма законови разпоредби за това в момента.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че още не е ясно дали може да се придобие траен имунитет

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
19 minutes ago, ceco_accord said:

Вчера 2-ма полицаи с маски цъфнаха на вратата, да проверяват някакъв дали си е вкъщи.

Естествено не беше у дома, а защо им е дал неверен адрес е друг въпрос!

Статията която линкнах преди беше заради визуализацията на заразните болести. Не съм гледал цифрите, а и е ясно че са временни, и само база за статистика. Освен това, тя се събира според наличното инфо за регистрирано доказани случаи на заразени, а има много повече, които го карат "на крак", или не знаят че са го изкарали. Не омаловажавам ситуацията и е ясно че превенцията помага за по-бавното и разпространение, и е преди всичко от полза на здравната система. Но факта че заразата ще отшуми когато повечето я преболедуват и си изградят антитела, си остава. Просто отлагаме неизбежното, за да го усвоим по-леко, или да усвоим други неща, ефекти, уроци и т. н. от ситуацията. Аз също домувам и не ме свърта, но фирмата може да си го позволи. Фирмата в която работи съпругата ми обаче я затвориха, без обяснение и въпреки че няма законови разпоредби за това в момента.

Да това е истината. 

Но докато се лутаме  и имитираме дейност ще ни тресне яко ,та ще ни се завие свят.

Траябва да се  подготвят болниците ............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изскочи ми писание на младежа от "Наука и критично мислене", ето го:

 

 

Вече е официално - новият щам коронавирус си е с напълно естествен и природен произход. Не е създаден от хора. Това е заключение на биоинформатично изследване, публикувано в Nature преди 2 дни.

 

Анализирани са основно гените, кодиращи повърхностни протеини, които участват в навлизането в животинските клетки и особено на област в тези протеини, наречена рецептор-свързващ домен (RBD) - структура, която се захваща директно за клетките на гостоприемника и медиира навлизането на вируса.

 

Анализът показва, че RBD областта на повърхностните протеини на вируса проявява висок афинитет към ангиотензин конвертиращ ензим 2 (ACE2 -

рецептор, който има участие и в регулиране на кръвното налягане). Ефективността на свързване на двете структури е толкова висока, че учените стигат до заключението, че нещо подобно може да се случи само след естествен отбор, а не чрез генетично инженерство.

 

Това твърдение за естествената еволюция е потвърдено и чрез анализ на целия геном на SARS-CoV-2. Създаване на нов инженерен вирус от хората би било възможно, ако за основава, за шаблон е използван вече познат човешки патоген (като изминалите причинители на SARS и MERS). Но в случая това не се наблюдава. Най-високо сходство SARS-CoV-2 има с вируси, които са срещат сред прилепи и панголини.

 

Определени са две възможности за появата на този вирус. Първата теза предвижда, че вирусът е пребивавал в естествен животински резервоар, където се е видоизменял и в един момент е прескочил върху хора. Смята се, че прилепите са естествен резервоар на този щам, но до момента директен преход от прилепи към хора не е наблюдаван. Вероятно е имало междинен преносител.

 

Според второто предположение специфичните промени в RBD, които водят до висок афинитет към хора са настъпили след опитите на вируса за трансфер в хора. Непатогенен щам е прескочил в хора, при което се е видоизменил в по-опасна версия.

 

Отправено е и едно предупреждение за близкото бъдеще. Много е възможно оригиналният щам все още да циркулира в животните и в даден момент отнова да се наблюдава транзиция от естествения животински резервоар към хората, което отново да стартира епидемия/пандемия.

Затова не яжте диви и не добре опечени животни!

 

Източник: Andersen, K.G., Rambaut, A., Lipkin, W.I. et al. The proximal origin of SARS-CoV-2. Nat Med (2020). https://doi.org/10.1038/s41591-020-0820-9

 

90125214_3010774712277140_54792158539772

 

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви още 1 интервю.  https://fakti.bg/mnenia/456458-doc-mangarov-pred-fakti-chast-2-nama-kak-da-zatvorite-sveta-i-toi-nishto-da-ne-pravi?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage  В началото има и линк към първото.

Да не ме разберете пак погрешно?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
14 hours ago, vespa said:

Ми питайте бе колеги, ще ви дам точни цифри директно от мястото на събитието : общо заразени 35713, с днешна дата 2648 нови заразени, починали за последните 24ч - 475 😎

аз да питам: миналата година на тоя ден колко са починали в Италия?  и колко от сегашните са починали от Корона вирус и колко СЪС Корона вирус от друго заболяване? Ей това ме интересува повече, че да си съставя картинка

Редактирано от Accord 1,8i LS 2001

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да му е помогнато на вируса да премине към хората или предположенията че не е изкуствено създаден да са манипулирани а и те са си само предположения.
Но разбира се възможността човешката ръка да няма нищо общо си остава но за мен е малко вероятна

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
4 hours ago, Pavel_Pavlov said:

Между другото – малко светлина в тунела за по-големите Европейски страни. Изглежда, че мерките имат положителен ефект.

 

Най-засегнатите държави в момента (без Китай):

image.thumb.png.7c9a73f5376d1007b1d14ade2df0d783.png

 

Конкретно Италия, Испания и Германия:

image.thumb.png.41301062129b4b37ed7a95d1adea4b81.png

 

Какви изводи могат да се направят – средната стойност на growth factor-ът изглежда, че намалява (синята и жълтата линия). Това означава, че новите случаи всеки ден все още са повече от предния ден, но с все по-малък фактор. Т.е. движим се в посока на изравняване на новите случаи в даден ден със същите от предния ден.

 

За малко повече яснота относно growth factor-а мога да обясня с тази примерна графика (нереални данни):

image.thumb.png.87f6b1a229ecd66c4f2a672bac5cf99e.png

– В първия сектор всеки ден имаме повече случаи от предния с някакъв фактор – например 1.3 пъти повече случаи. Или иначе казано с 30% повече случаи от предния ден. В първия сектор този процент се увеличава с всеки изминал ден.

– Във втория сектор отново имаме повече нови случаи с всеки ден (графиката се извива нагоре), но факторът намалява – например вчера е бил 1.2, днес е 1.18. Италия, Испания и Германия изглежда, че в момента са в тази зона.

– В третия сектор графиката е приблизително права линия – т.е. всеки ден имаме същия брой нови случаи. Факторът там е около 1.

– В четвъртия сектор вече факторът намалява и съответно новите случаи намаляват

 

ПС: Великобритания все още е в етапа на растеж на този фактор, но там случаите са все още сравнително по-малко.

висчко изглежда много красиво в тези графики НО: колко са изследвани (% от общите), как, по какви критерии и тн...

Редактирано от Accord 1,8i LS 2001

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
43 minutes ago, ogi28b said:

Изскочи ми писание на младежа от "Наука и критично мислене", ето го:

 

 

Вече е официално - новият щам коронавирус си е с напълно естествен и природен произход. Не е създаден от хора. Това е заключение на биоинформатично изследване, публикувано в Nature преди 2 дни.

 

Анализирани са основно гените, кодиращи повърхностни протеини, които участват в навлизането в животинските клетки и особено на област в тези протеини, наречена рецептор-свързващ домен (RBD) - структура, която се захваща директно за клетките на гостоприемника и медиира навлизането на вируса.

 

Анализът показва, че RBD областта на повърхностните протеини на вируса проявява висок афинитет към ангиотензин конвертиращ ензим 2 (ACE2 -

рецептор, който има участие и в регулиране на кръвното налягане). Ефективността на свързване на двете структури е толкова висока, че учените стигат до заключението, че нещо подобно може да се случи само след естествен отбор, а не чрез генетично инженерство.

 

Това твърдение за естествената еволюция е потвърдено и чрез анализ на целия геном на SARS-CoV-2. Създаване на нов инженерен вирус от хората би било възможно, ако за основава, за шаблон е използван вече познат човешки патоген (като изминалите причинители на SARS и MERS). Но в случая това не се наблюдава. Най-високо сходство SARS-CoV-2 има с вируси, които са срещат сред прилепи и панголини.

 

Определени са две възможности за появата на този вирус. Първата теза предвижда, че вирусът е пребивавал в естествен животински резервоар, където се е видоизменял и в един момент е прескочил върху хора. Смята се, че прилепите са естествен резервоар на този щам, но до момента директен преход от прилепи към хора не е наблюдаван. Вероятно е имало междинен преносител.

 

Според второто предположение специфичните промени в RBD, които водят до висок афинитет към хора са настъпили след опитите на вируса за трансфер в хора. Непатогенен щам е прескочил в хора, при което се е видоизменил в по-опасна версия.

 

Отправено е и едно предупреждение за близкото бъдеще. Много е възможно оригиналният щам все още да циркулира в животните и в даден момент отнова да се наблюдава транзиция от естествения животински резервоар към хората, което отново да стартира епидемия/пандемия.

Затова не яжте диви и не добре опечени животни!

 

Източник: Andersen, K.G., Rambaut, A., Lipkin, W.I. et al. The proximal origin of SARS-CoV-2. Nat Med (2020). https://doi.org/10.1038/s41591-020-0820-9

 

90125214_3010774712277140_54792158539772

 

 

Непатогенен щам е прескочил в хора, при което се е видоизменил в по-опасна версия - и междувременно е попреминал през някоя рекомбинантна лаборатория , ама те в Nature откъде да ги знаят тия работи😄😉

Редактирано от Accord 1,8i LS 2001
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
42 minutes ago, Accord 1,8i LS 2001 said:

висчко изглежда много красиво в тези графики НО: колко са изследвани (% от общите), как, по какви критерии и тн...

Ако правилно ти разбирам въпроса – питаш каква част от населението е тествано за вируса? По-рано пуснах един клип от youtube и релевантна статия където обясняват статистиката зад реалните спрямо потвърдените случаи и как може да направим обосновано предположение колко са реалните случаи на база потвърдената информация към настоящият момент.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
1 hour ago, Pavel_Pavlov said:

Ако правилно ти разбирам въпроса – питаш каква част от населението е тествано за вируса? По-рано пуснах един клип от youtube и релевантна статия където обясняват статистиката зад реалните спрямо потвърдените случаи и как може да направим обосновано предположение колко са реалните случаи на база потвърдената информация към настоящият момент.

разбирам, ама нещо имам алергия към "обосновано предположение" ( понеже, където е употребявано все нещо е било тъмно), истината е, че  маса  хора са заразени, даже във Фрaнция cпряхa дa тecтвaт зa кoрoнaвируc, зaщoтo вcички прoби зaпoчнaхa дa излизaт пoлoжитeлни, cлeд кaтo нaпрaвихa мнoгo прoби.  И тук към края на грипната епидемия всяка година се спират тестовете, защото всички или почти всички проби са положителни. За тоя "щаб" мълча...те може да обявяват каквото си искат, но епидемия няма и понеже не са наясно дали ще има и каква защото са яката работа, си връзват гащите за чужда/наша сметка ( справки СЗО - критерии за епидемична ситуация и пр.)

Редактирано от Accord 1,8i LS 2001
  • Харесвам 1
  • Благодаря 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Подкрепям апела ДА СЕ ВЪРНЕМ НА РАБОТА

След няколко дни, прекарани в карантинен режим и при безпрецедентен блокаж на икономическия живот, много от нас ще стигнат до следния логичен въпрос: вместо да изолираме 80% процента здрави, които имат минимален шанс да се разболеят тежко от коронавируса, не е ли по-ефективно да изолираме 20-те процента застрашени от болестта – възрастни хора и такива с придружаващи хронични заболявания? Тогава здравата, работоспособна част от населението може да държи икономическия фронт, докато фокуса на колективната грижа бъде изцяло върху останалите 20%.

Днес всички си стоим вкъщи, носим маски навън и спазваме социална дистанция, за да защитим по-уязвимите от нас. Справяме се учудващо добре и това е така, защото в България семейството, родовите връзки, загрижеността за близките са традиционни семейни ценности – едно от нещата, които ме накараха да обикна тази страна. Но бъдете сигурни, че съвсем скоро няма да сме в състояние да помогнем дори на себе си, камо ли на нашите родители и възрастни близки.

Сега времето е хубаво и всеки има някакви пари в портмонето, но от този уикенд нататък България ще бъде коренно различна държава. Масово игнорираме факта, че десетки, а може би и стотици хиляди граждани, ако не работят днес, утре няма да получат заплата и няма да имат какво да ядат. А тези столичани, които работят за големи световни фирми и в момента правят „Home Office” и се чувстват леко над нещата, най-вероятно ще са първите, които ще бъдат съкратени. В България всичко е аутсорсинг или вид ишлеме. По време на финансова буря чуждестранните ни партньори ще отрежат първо този резервен капацитет, за да спасят собствената си икономика. Трябва да осъзнаем, че почти ЦЯЛАТА БЪЛГАРСКА ПРОМИШЛЕНОСТ Е РЕЗЕРВЕН КАПАЦИТЕТ НА НЯКОЙ ДРУГ. Затова ИКОНОМИЧЕСКА БУРЯ НА ЗАПАД ОЗНАЧАВА ФИНАНСОВ УРАГАН ПРИ НАС.

Меркел, Холандският министър-председател и други държавници из цяла Европа вече потвърдиха след доклад на водещи вирусолози, че рано или късно повечето хора ще прекарат коронавируса. Днес и Доцент Мангъров, Директор на детско инфекциозно отделение в София написа в интервю, че най-голямата част от населението ще го мине почти неусетно, други ще прекарат лек или по-тежък грип и да, ще има малка уязвима част от населението, която ще стигне до болницата. В тази ситуация най-важно е да разберем следното: И 20 години да сме в карантинен режим, този вирус няма да изчезне. Уязвимите ще са наистина в безопасност, едва когато младите и здравите са придобили масов имунитет. Това е единственият сигурен начин да защитим в дългосрочен план както нашите родители, баби и дядовци, така и бъдещето на децата си.

Но нашето правителство върви към тотален “lock-down”, изцяло затваряне на социалния живот и в последствие затваряне на цялата икономика. В социалните медии има много спекулации дали правителството има и други скрити намерения, за да се възползват от ситуацията. Не го коментирам. Всеки човек за себе си е достатъчно компетентен да направи свой извод след 30 години управление по „нов“ модел. Факт е, обаче, че такова решение ще доведе до най-голямата финансова, социална и хуманитарна криза в съвременната историята на България, а от нея ще страдат всички - и млади, и стари, и здрави, и болни.

Трябва непременно да преминем към коренно различна организация на нашата икономика. Засега ЕДИНСТВЕНИЯТ начин, по който можем да държим нашата икономическа позиция в Европа, и дори да завземем малко от пазарите на западните ни колеги, е да осигурим БЕЗПРЕПЯТСТВЕНО ФУНКЦИОНИРАНЕ НА РАБОТНИЯ ПРОЦЕС в България, докато много други държави са прекратили част от тяхното производство и търговски отношения. Ако приемем алтернативен модел за борба с коронавируса ще имаме период на сравнителен възход пред европейските си братя. Така ще получим и възможност активно да работим върху една стратегия, в рамките на която България да развие собствени продукти, собствени пазари, собствени търговски марки, дори и интелектуална собственост. Трябва ни нов икономически модел, който да е базиран на нашите ресурси, нашите природни дадености, нашите специфични таланти и нашето географско положение.

От първото ми идване в България досега все чувам, че България вечно ще бъде зависима, че винаги ще ни трябва по-голям брат. Аз пък съм убеден, че ако има една държава на този свят, която има всички предпоставки да бъде наистина независима, това е именно България. Дано дойде време да говорим и за това.

Патрик Смитьойс

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2020/03/19/4043409_jertvite_v_italiia_sredna_vuzrast_nad_80_g_99_sa_s/?fbclid=IwAR3es814njYcfBTbcpRvzK4TvlI6yQ7jrZBFcRLfqg3LdiuQv1FRvRzCn18

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям написаното по горе а за конспиративно драскащите да си намерят подходящия форум. 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, ceco_accord said:
  Reveal hidden contents

Подкрепям апела ДА СЕ ВЪРНЕМ НА РАБОТА

След няколко дни, прекарани в карантинен режим и при безпрецедентен блокаж на икономическия живот, много от нас ще стигнат до следния логичен въпрос: вместо да изолираме 80% процента здрави, които имат минимален шанс да се разболеят тежко от коронавируса, не е ли по-ефективно да изолираме 20-те процента застрашени от болестта – възрастни хора и такива с придружаващи хронични заболявания? Тогава здравата, работоспособна част от населението може да държи икономическия фронт, докато фокуса на колективната грижа бъде изцяло върху останалите 20%.

Днес всички си стоим вкъщи, носим маски навън и спазваме социална дистанция, за да защитим по-уязвимите от нас. Справяме се учудващо добре и това е така, защото в България семейството, родовите връзки, загрижеността за близките са традиционни семейни ценности – едно от нещата, които ме накараха да обикна тази страна. Но бъдете сигурни, че съвсем скоро няма да сме в състояние да помогнем дори на себе си, камо ли на нашите родители и възрастни близки.

Сега времето е хубаво и всеки има някакви пари в портмонето, но от този уикенд нататък България ще бъде коренно различна държава. Масово игнорираме факта, че десетки, а може би и стотици хиляди граждани, ако не работят днес, утре няма да получат заплата и няма да имат какво да ядат. А тези столичани, които работят за големи световни фирми и в момента правят „Home Office” и се чувстват леко над нещата, най-вероятно ще са първите, които ще бъдат съкратени. В България всичко е аутсорсинг или вид ишлеме. По време на финансова буря чуждестранните ни партньори ще отрежат първо този резервен капацитет, за да спасят собствената си икономика. Трябва да осъзнаем, че почти ЦЯЛАТА БЪЛГАРСКА ПРОМИШЛЕНОСТ Е РЕЗЕРВЕН КАПАЦИТЕТ НА НЯКОЙ ДРУГ. Затова ИКОНОМИЧЕСКА БУРЯ НА ЗАПАД ОЗНАЧАВА ФИНАНСОВ УРАГАН ПРИ НАС.

Меркел, Холандският министър-председател и други държавници из цяла Европа вече потвърдиха след доклад на водещи вирусолози, че рано или късно повечето хора ще прекарат коронавируса. Днес и Доцент Мангъров, Директор на детско инфекциозно отделение в София написа в интервю, че най-голямата част от населението ще го мине почти неусетно, други ще прекарат лек или по-тежък грип и да, ще има малка уязвима част от населението, която ще стигне до болницата. В тази ситуация най-важно е да разберем следното: И 20 години да сме в карантинен режим, този вирус няма да изчезне. Уязвимите ще са наистина в безопасност, едва когато младите и здравите са придобили масов имунитет. Това е единственият сигурен начин да защитим в дългосрочен план както нашите родители, баби и дядовци, така и бъдещето на децата си.

Но нашето правителство върви към тотален “lock-down”, изцяло затваряне на социалния живот и в последствие затваряне на цялата икономика. В социалните медии има много спекулации дали правителството има и други скрити намерения, за да се възползват от ситуацията. Не го коментирам. Всеки човек за себе си е достатъчно компетентен да направи свой извод след 30 години управление по „нов“ модел. Факт е, обаче, че такова решение ще доведе до най-голямата финансова, социална и хуманитарна криза в съвременната историята на България, а от нея ще страдат всички - и млади, и стари, и здрави, и болни.

Трябва непременно да преминем към коренно различна организация на нашата икономика. Засега ЕДИНСТВЕНИЯТ начин, по който можем да държим нашата икономическа позиция в Европа, и дори да завземем малко от пазарите на западните ни колеги, е да осигурим БЕЗПРЕПЯТСТВЕНО ФУНКЦИОНИРАНЕ НА РАБОТНИЯ ПРОЦЕС в България, докато много други държави са прекратили част от тяхното производство и търговски отношения. Ако приемем алтернативен модел за борба с коронавируса ще имаме период на сравнителен възход пред европейските си братя. Така ще получим и възможност активно да работим върху една стратегия, в рамките на която България да развие собствени продукти, собствени пазари, собствени търговски марки, дори и интелектуална собственост. Трябва ни нов икономически модел, който да е базиран на нашите ресурси, нашите природни дадености, нашите специфични таланти и нашето географско положение.

От първото ми идване в България досега все чувам, че България вечно ще бъде зависима, че винаги ще ни трябва по-голям брат. Аз пък съм убеден, че ако има една държава на този свят, която има всички предпоставки да бъде наистина независима, това е именно България. Дано дойде време да говорим и за това.

Патрик Смитьойс

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2020/03/19/4043409_jertvite_v_italiia_sredna_vuzrast_nad_80_g_99_sa_s/?fbclid=IwAR3es814njYcfBTbcpRvzK4TvlI6yQ7jrZBFcRLfqg3LdiuQv1FRvRzCn18

а Германия отчита само 43 смъртни случая при почти 15 хил заразени дотук......най-вероятно в Германия отчитат леталитет ОТ коронавирус, а не СЪС Коронавирус, ама казва ли ти някой...абе непослушни тия германци
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А то Коронавирусът как вреди – организмът ти се бори с него и като имунната ти система е отслабена от борбата се разболяваш от друго и умираш. И това не трябва да влиза в графата смърт от Коронавирус?

  • Харесвам 1
  • Объркан 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди половин час обявиха новите мерки, влизащи сила от полунощ. Това, което запомних:

 

– Забрана за излизане от градовете освен по основателна причина, доказана със служебна бележка от работодател / медицински документ / лична карта. Причини могат да са месторабота, настоящ адрес, медицинска нужда и подобни.

– Забрана за използване на паркове и детски площадки

– Забрана на хора под 60г да използват хранителни магазини между 8:30 и 10:30.

 

Ако има някой нужда да пътува донякъде може би е добре да го свърши тая вечер, че не се знае докога ще стоят тия забрани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

😄

10 minutes ago, Pavel_Pavlov said:

Преди половин час обявиха новите мерки, влизащи сила от полунощ. Това, което запомних:

 

– Забрана за излизане от градовете освен по основателна причина, доказана със служебна бележка от работодател / медицински документ / лична карта. Причини могат да са месторабота, настоящ адрес, медицинска нужда и подобни.

– Забрана за използване на паркове и детски площадки

– Забрана на хора под 60г да използват хранителни магазини между 8:30 и 10:30.

 

Ако има някой нужда да пътува донякъде може би е добре да го свърши тая вечер, че не се знае докога ще стоят тия забрани.

и всеки с каскет са забравили...😄

Редактирано от Accord 1,8i LS 2001
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея се оляха!

Сега как ще обясня на полицаите на изхода на града, че излизам да покарам колело из околията - може би с "медицински" цели?

Може би от личната да искам бележка че ми е задължително?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 minute ago, ceco_accord said:

Тея се оляха!

Сега как ще обясня на полицаите на изхода на града, че излизам да покарам колело из околията - може би с "медицински" цели?

Може би от личната да искам бележка че ми е задължително?

очаква се обществена поръчка за пещи от Германия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взеха ни за мезе!

"Прогнозите за времето за събота и неделя са чудесни, но за съжаление няма да можем да се възползваме и да излезем навън", пошегува се Венцислав Мутафчийски.

  • Харесвам 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам как разходките в парка или извън града са проблем, щом няма скупчване на групи… Сега хората съвсем ще изтерясат. Особено тези с малки деца. Както и децата.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 minutes ago, Pavel_Pavlov said:

Не виждам как разходките в парка или извън града са проблем, щом няма скупчване на групи… Сега хората съвсем ще изтерясат. Особено тези с малки деца. Както и децата.

тази цифра 812 още много поразии ще причини😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Pavel_Pavlov написа:

Не виждам как разходките в парка или извън града са проблем, щом няма скупчване на групи… Сега хората съвсем ще изтерясат. Особено тези с малки деца. Както и децата.

Синковеца не е излизал вече цяла седмица. Казах му че уикенда обезателно ще покараме колелета.

Вече се е зомбирал. Това го рисува онзи ден на Surface 4 pro-то си. като го видях - похвалих го, но ме "стегна шапката"!

К-19.png

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Pavel_Pavlov написа:

Иначе е яка картинката

Е, аз за рисуването го похвалих, ама за поводът, какво да му кажа?

А как да му обясня некои други факти:

https://edinnabulgaria.com/12-650-tchoveka-umryaha-ot-glad-v-sveta-dnes-do-10-tch-sutrinta-nyakoy-da-se-vpetchatli/?fbclid=IwAR0uB5-Hc_EW0FAJGkY2Xy7drB660KNgxIFggCr4_UB00ZN3Ymbn9sok24o

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...