Jump to content
darius

Коронавирусът в България и по Света

Recommended Posts

Преди 1 час, Ivan B написа:

Нищо не е грешно. Чесънът Е единственото растение, което има ГОЛЯМО, разбирай достатъчно количество германий...Ако мислиш, че греша, използвай круши.

Пак не позна. Не е чесъна, не са и крушите. Най-голямо количество Германий се среща в женшена. Чесъна е по-надолу в класацията. Кои други растения съдържат повече Германий от чесъна?

 

П.П.: Крушите не са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо и от малко хумор в темата :) .

Все пак, не се заигравайте прекалено :doctor:.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хм ,мощни антибиотици разработвани с години  не помагат ,чесъна и аз го харча редовно ,амаааа нещо не вярвам да ме спаси от вируса .Както видяхте ,карантинния период на вируса не е 14 дена ,а може да бъде над месец ,през това време ,както доста нашенци ходят и се връщат от чужбина ,не ми се мисли колко народ се разхожда по улиците и пръска заразата без да знае ,пък колко са вече заразени с непроявени симтоми ,дано не съм лош пророк ,но ми се струва ,че изведнъж ще стане страшно положението .Трябваше да обяви премиера ,че затварят всички предпиятия и дейности -само така ще се ограничи прогресивното заразяване -едно да работи и е потенциален развъдник .Само крайно строги мерки са необходими сега .Бизнеса все за един месец ще навакса ,но без живи хора -няма да стане .

А-а да ,като споменахте за германий ,ми аз имам германиеви транзистори от едно време -първите транзистори се правеха от германий ,после дойдоха силициевите с по-добри параметри .Ако знам че помага германия -ще ги отворя и ще им изям кристалите ,ама пак нещо не ми се вярва .Аз пък четох ,че заразените имат остър недостиг на цинк и затова ги повалял вируса фатално .Нооо всичко е само догатки ,не сме вирусолози и не знаем каква е истината всъщност ,искуствен вирус-биологично оръжие ,или просто естествен подбор-планетата се чисти сама ,понеже станахме вредителите хора много.

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много рецепти с чесън. 

Другият "лек" е топла вода и лимон, без подсладители на гладно.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ако е от хора създадено биологично изпуснато оръжие -те по принцип са за масово поразяване ,пък то не пипа младите и силните гени ,това пак говори за естествения подбор на природата ,силните оцеляват ,слабите -под земята .Чисти се земята на определено време и силните гени продължават напред ,чумата и ебола това направиха навремето ,те не са човешка разработка .Еволюция-не се развиваме само ние хората ,а и невидимите гадини около нас ,и разбира се ,  естествения подбор -силните продължават ,вечно природно правило .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, DTEC написа:

Пак не позна. Не е чесъна, не са и крушите. Най-голямо количество Германий се среща в женшена. Чесъна е по-надолу в класацията. Кои други растения съдържат повече Германий от чесъна?

 

П.П.: Крушите не са.

За крушите се шегувах. Виждам, че си ползвал гугъл, за да се информираш. Моята информация е от преди 15г. от една тибетска книга, където не се използва женшен, а точно чесън и си има основателна причина, така че най-голямото количество германий, можеш да си набавиш от чесъна и от нищо друго. Да го кажем така.

Цитат

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал чичо гугъл. Имам много по-достоверни източници от твоите тибетски книги. Така че спри да разнасяш невярна информация, защото както вече ти казах, най-голямо количество Германий може да си набавиш от други растения, които явно на теб не са ти известни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Като са ти известни, защо не ги споделиш? И какво си се хванал за буквата? Сякаш това е най-важното в момента. Или изживяваш екстензии на егото си? Като си толкова начетен, какво полезно сподели?

 

Редактирано от Ivan B
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Нидерландия - опашки за марихуана, в САЩ - за оръжие, ние изкупихме  тоалетната хартия.

Това  е направо за филм.

Масово се прибират автобуси с цигани от най заразените  държави.Най примерите  граждани спазващи всички закони и разпоредби.

Нямам думи май ще станем втора Италия. 

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да повдигнем настроението. Според мен всяка една държава реагира абсолютно правилно според националния си манталитет. Щатите реагират най-рационално в случая и се запасяват с оръжие, което ако се сбъднат най-лошите сценарии и почне да действа закона на джунглата е от най- голяма полза, холандците ще се надрусат и все им е тая, а пък ние

ще се изпонасерем от страх!:-)

 

А сега по сериозно. Според мен кое растение съдържа повече един или друг витамин или микроелемент е по малко важно от това, от кое растение човешкия организъм го усвоява най - добре и му е най полезен, да не говорим пък дали въобще има нужда от него. Много може да се коментира по случая, но съм по склонен да вярвам, ако е истина, а не копи-пейст на древната медицина, тъй като това е изпробвано във времето. Аз лично се лекувам с традиционни, доказани бабини илачи и не ползвам почти никаква химия и бих заложил на рецептата с чесъна. Него винаги съм използвал като усетя да се разболявам-изстискват се една, две скилидки, сока им се разрежда с няколко капки вода и се намазва обилно в ноздрите няколко пъти. При мен действа безотказно. На следващия ден си нов. Ако си болен трябва да се пие на често много топла вода, бульони, чайове и антиоксиданти - ресвиратлор. Бъдете здрави!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е интересно клипче, на което попаднах днес. Въпреки, че е малко старо вече:

 

 

 

Базирано е на тази статия: https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca

С две думи: жълтите барчета показват новите потвърдените случаи в дадения ден. Сивите барчета показват минималния брой реални нови случаи в същия ден. Числата са по официални данни и са добити от питане на заболелите кога са започнали симптомите им. С други думи, може да се види защо може да има потвърдени 300 нови случая, а реално те да са поне 2500 нови само за деня. На 22ри януари е имало 444 потвърдени случая общо, а по тези данни, реалните случаи са били 12 000.

 

Града, описан  на графиката взима драстични мерки още в началото – 23ти януари, и се вижда как сивите барчета започват да намаляват. Ето защо навременните мерки са от съществена важност.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Ivan B написа:

Като са ти известни, защо не ги споделиш? .. Като си толкова начетен, какво полезно сподели?

Споделих. Наричат го още „коренът на живота", а в превод от гръцки означава "лекува всичко".

Подобрява имунната система по-добре от чесъна.

Но Чукча не читател, Чукча - писател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изследване от Китай, което показва как един пътник в един автобус заразява други девет:

25774202-8094933-image-a-7_1583834188687

Цитат

A man infected with coronavirus spread the virus to nine other people on his bus, a study in China has found. The virus was able to transfer from the man two other victims sitting 4.5 metres away, as well as to a patient 30 minutes after the man got off the bus.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, DTEC написа:

Споделих. Наричат го още „коренът на живота", а в превод от гръцки означава "лекува всичко".

Подобрява имунната система по-добре от чесъна.

Но Чукча не читател, Чукча - писател.

Ясно. Ти не правиш разлика, между "имунната система" и "кръвоносната система". Аз писах за укрепване на кръвоносните съдове. Ако знаеш, какво точно причиняват вирусите тип "Корона", ще намериш връзката. Ще ти кажа. Първото, което става е спазъм на кръвоносните съдове, капилярите. Много хора оглушаха дори от обикновен грип или получиха шум в ушите. При сегашния вирус, пораженията са концентрирани в белия дроб, но са резултат от спряно кръвооросяване, което води до фиброза. Алвеолите поради липса на оросяване, умират и се превръщат във фиброзна тъкан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали изобщо има такъв вирус, ако имаше досега да е пламнал полувината свят. Май е нещо като свинския грип, синия език при козите и т. н. какво ли глобална гадос са замислили. За свинския грип например на един му бяха казали да не гледа свине година преди да измислят свинския грип. Най често се стремят да направят хората още по-голями роби.

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живи и здрави, аз тая тема спирам да я чета :D. Това не знам дали е тролене или сериозно, но май е второто.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вируси се създават най вероятно доста често. А ако наложат задължително ваксиниране което да се прави всяка година поне, направо не ми се иска да мисля какво ни чака. Ivan B явно има доста буден ум не пренебрегвайте това което пише.

 

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
[mention=40435]Ivan B[/mention] Постът ти е премахнат от мен. Моля те без повече пророчества и конспирации. Имаме си достатъчно такива. Те не ни помагат с НИЩО. Не пълнете темата със spam и flood.

 

 

Ти да не си неосъзнат представители на държавната цензура. Въпреки че може и да е прекалил с конспирацията той е със широко отворени очи които търсят за разлика от масата която е с силно стиснати, затворени очи и напълно подвластна на манипулациите интригите и откровени лъжи чрез които се управлява народа пускани основно по телевизията.А в тая серия от вируси има нещо гнило, напълно възможно е самите вирусите да не са гнили но шанса да са изкуствено създадени е огромен.

 

 

 

  • Благодаря 1
  • Объркан 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, темата е за COVID19.

Никой не иска да бъде спамена! Аз също!

И ако не си чел по- предните постове, да, вирусът е изкуствено създаден. Това вече стана ясно.

Съгласен съм emod да разчисти дори и повечко...

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, dandilov написа:

Колега, темата е за COVID19.

Никой не иска да бъде спамена! Аз също!

И ако не си чел по- предните постове, да, вирусът е изкуствено създаден. Това вече стана ясно.

Съгласен съм emod да разчисти дори и повечко...

 

Противоречиш си колега. Хем признаваш конспирацията, хем ти преча. Браво.

  • Объркан 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пощата си имам изтрития пост. Ще посна това което мисля че е приемливо според повечето:

"Създаденият от лаборатория вирус Корона е прикритие за масовата задължителна програма за ваксинация. Сега тя се превърна в най-голямата тайна американска......"

 

 

 

  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В допълнение на това за ваксините, да напомня че явно пропускате - Земята е плоска.

p. s. и на Луната не е кацано

и да, няма НАУЧНИ доказателства, че вирусът е създаден изкуствено

точка

Редактирано от kalintry
  • Нагоре 1
  • Хаха 2
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре дошли в света на задължителните ваксини ! 
П.П темата е тръгнала в правилната (за мен) посока и се радвам че има хора с моето мислене . 

Редактирано от fenabg
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - "картинката" е следната:

Планетата се пренаселва, а скоро на други няма да се преселим.

В развитите икономики населението застарява и тази част от него е или платежоспособна, или непродуктивна, а често и двете. Отслабващият и имунитет е обратно пропорционален на единсвенното вече осъзнато и ценно нещо за нея - животът. В "третият свят" слабият имунитет е масово явление.

Привържениците на тезата за пренаселването и нечии икономически интереси изведнъж стават съюзници и "намират" решение. То е "програмирано" да атакува имунно лабилните - като всеки вирус. Той си се загнездва периодично в организма и чака "своят час". Или го подтискаш с ваксина, или го преболедуваш "на крак", или има усложнения, които развиват фармацевтичната индустрия.

Здравият организъм е продуктивен и оцелява, но и той може да се манипулира, за да не вреди на статуквото.

Само дето са забравили 1 нашенска мъдрост - "мокър от дъжд не се бои". Дреме му на тоя дето излиза от басейна че вън вали. Но ако се чувства некомфортно - чакай - работим по въпроса и скоро ще има специално чадърче-ваксина, за да излизаш "сух от водата".

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към ваксината ще добавят още неща чрез които ще ни управляват доста ефективно, това са моите притеснени. Нас ни считат за добитък

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Природата си знае работата и никой не е успял да я победи, а тя темата - е поредното чесане на клавиатурата.

Всеки си има виждане за нещата, всеки се мисли за "Батман", Професор, Доктор....с две думи - разбирач.

И докато ние обикновените хора, не почнем да правим разлика между бялото и черното,  мафията тук (управляващите тикви) , а и по света, ще си правят каквото си искат. 

Ще ни ваксинират, ще ни държат под домашен арест, ще ни глобяват, ще ни вкарват в затворите, ще ни карат да си продаваме една от Хондите за да си платим сметките,( поредното "мъдро"  изказване на премиера "слънце"), в мътните води ще си приемат закончета и правила с цел да се облагодетестват, ще ни промиват мозъците и ще правят куп други неща, само и само да продължават да са на власт и да лапат. 

 

И по темата

- проблема вместо да се разрешава, леко по-леко, като че ли се задълбочава - обаче и ние сме виновни, че не спазваме двете важни неща (точки 1 и 2), а това е добре дошло за тиквите (не наяли се), защото  първо ще лапнат от продажбата на апаратура от резерва, после ще купуват такава на многократно по-висока цена и пак ще лапат, а както се очертава май ще има още много да лапат, вместо да впрегнат ресурсите и да овладеят положението. 

За 5 дни "извънредно положение" -  карантина, мойте наблюдения са, че тя почти масово не се спазва, всеки избирателно си тълкува нещата и не иска две седмици да се постарае и да се лиши от начина си на живот до сега.  

Жалко, защото даваме възможност на тиквите, да удължават това "извънредно положение" докато им е угодно.

Пазете се и мислете, защото ако мислите че тиквите мислят за вас, сте в голяма заблуда.

 

п.п. Все ми е тая дали някой ще трие или не - това е истината през моите очи.

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е проблемът с ваксините? В смисъл за антиваксърство ли става дума или нещо друго? Питам защото не всички се изказват докрай и остават неща за различни интерпретации.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май всичко е за да могат американците да си фалират спокойно и за това да обвинят вируса. Но прокрай тях и целия свят да изпати, особено васалните им страни. Дано само не се стигне до мародерство от глад, че тогава трябва да си сложа грях на душата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно.

Хората скоро ще осъзнаят че са преплашени - нормално е при различни информации и липса на координация.

Китайците го преболедуваха, а онези на които се наложи ги лекуваха. Същата концепция следва и Великобритания.

В Европа са на друг метод и ще отнеме повече време, за да е по-малко натоварващо. Това не е Китай, дето за седмица строят и оборудват болници. Тук се мисли много и се действа бавно.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уверявам ви, скоро ще живеем по-добър свят. В прекия смисъл. Не се страхувайте. Родил съм се малко особен тип. В началото на Февруари, имах пророчески сън. Събудих се и знаех, какво ще стане, но без детайлите. Знаех и кой ще е замесен. Просто сякаш някой ми беше налял информация в главата. Не исках да плаша никой, а и да се уверя, че събитието ще е факт. Затова написах една публикация на страницата ми във фейсбук, да си седи там, за да имат после думите ми тежест. Съня го споделих, само с най-доверни приятели. След фактът, извънредно положение, направих скрийшот на публикацията. Вижда се датата и на публикацията и на скрийшота, кога е направен. Този пост го правя, за да ви дам надежда, че тиранията на този свят ще свърши.

 

Сънят.png

  • Объркан 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ceco_accord

Съжалявам, но тези данни нямат нищо общо с официално изнесените към момента.

В Италия, по последни данни, има установено заразени 31 506 човека и 2 503 починали. Източник: https://experience.arcgis.com/experience/685d0ace521648f8a5beeeee1b9125cd

Тоя д-р Тодоров обявява "В италия 5300 със симптоми, от тях починали 330".

Е, айде моля ви се...

Или тая статия е от преди един месец, а чак сега я пускат, или човекът не е в час...

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според https://www.worldometers.info/coronavirus/ данните са малко различни, но близки. За днешния ден е имало повече смъртни случаи отколкото във всички останали държави по света заедно :(

 

image.thumb.png.568fc6ecb2e39931c65e79d7e97fcf25.png

 

Също така има и бележка относно това как италианските медии отразяват статистиката (подвеждащо и неконсистентно с дефинициите на СЗО):

image.thumb.png.a5391e0dec373070461ecfff0936a216.png

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...