Jump to content
darius

Коронавирусът в България и по Света

Recommended Posts

Какви мерки да вземем, за да се предпазим?

Да купуваме ли лекарства и храна и за какъв период?

Личните ми запаси са за месец спартански живот?

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мерките са публикувани навсякъде,според мен по сериозно към масовите събирания и особено гъчкането в моловете.

Никой не го спазва.

Лекарства няма доказано че някой действа.

Дезинфектанти и ако намериш маски да.

Запасите не презапасяване,но може да се увеличат с такива дълготрайни.

Виждаме какво стана в Италия за 20 дни от първия случай е под карантина цялата.

Ние сме в началото на тези 20.

Както виждаме границите са ни отворени за всеки който иска да мине,и минават болни, такива приносители .

Контрол никакъв само позьорство по телевизията.

 

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
8 minutes ago, Pavel_Pavlov said:

От маски няма смисъл. Оставете ги за нуждаещите се.

Според теб лекарите когато влизат при болен пациент защо ги носят.

Според теб как да се предпазиш от вируса който се предава по въздушно капков път.

Редактирано от CARPERA
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости..
Като си с маска и без очила и специален костюм, все едно си без маската.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих противогаза...

 

 

viber_изображение_2020-03-09_14-39-18.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2
  • Хаха 6
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бурята ще продължи дълго. Очаквал се пикът да е през септември. В Италия вече страдат и младите, та не лежи на тази кълка. Та, ти си се изолирай, де...

Редактирано от dimkaraganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А иначе, така се ограничава разпространението:

https://petel.bg/Politsiyata-v-Kitay-nalaga-s-gumeni-palki-hora-v-metroto--izbegnali-zdravniya-kontrol__355394

Редактирано от dimkaraganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, CARPERA said:

Според теб лекарите когато влизат при болен пациент защо ги носят.

Според теб как да се предпазиш от вируса който се предава по въздушно капков път.

Корона вирусът минава спокойно през обикновените хирургически маски. За да се предпазиш от него ти трябва маска с по-висок клас на филтрация. Затова казвам, че няма смисъл от изкупуването на обикновените маски от аптеките защото наистина нуждаещите се от тях нямат достъп.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много удобен вирус за месец и срива икономиките.

За 20 дни блокира държави.

Явно това е бъдещето,и ние трябва да се готвим да живеем в него.

Гледах отдавна американците по Дискавъри ,които си правят бункери,презапасяват се с оръжие и храна,и ги мислех за откачени.

Май не са били толкова откачени.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно икономически са целите. Ще има глобална промяна на цялата игра. Тази схема с налудничавото консуматорство, май ще отиде в историята. Капитализмът ще си иде, за мен е ясно, но какво ще дойде е въпросът. Иначе не ми дреме за вируса. За мен, не е по-опасен от обикновен грип.

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама как няма да е конспирация, разбира се. Защото доказателствата за това са навсякъде :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Психозата се засилва. Ще стане като в оня виц от чата:

- Чувал съм че има живот и извън интернет.

- Къде? Дай линк.

  • Харесвам 3
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако човек болен от обикновен грип, може да зарази 0.5-1.5 човека(средни стойности), то човек болен от корона вирус може да зарази 5-6 човека. 

За това и в Италия рязко ги трясна. Хем знаеха за епидемията, но не направиха нищо по въпроса. докато не беше прекалено късно. 

https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca Тази статия много добре описва как стоят нещата. 

 

 

Аз обмислям да си пусна home office И да не припарвам в Офиса.  

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих отговорил на всички смислени въпроси, след като съм в центъра на тази епидемия тук в Италия. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, Cyreon написа:

За мен истинското спасение е само едно - самоизолираш се вкъщи, на вилата, на село или някъде далеч от хората докато мине бурята. Може да продължи месец, два и повече. Да, трудно е, защото всички работим и имаме нужда от стотинки, правим кариера, имаме ангажименти, но здравето е приоритет. Зареждаш един хладилник до дупка с храна, вода, сокове и стоки от първа необходимост. С цел да ограничиш контактите пазаруваш онлайн и ти доставят стоките с куриер. Няма друг чалъм. За себе си едва ли ще го направя, защото имам себе си за млад човек все още (рискът е най-висок за хора над 60 г.), обаче с близките ми възрастни вече съм предприел стъпки по убеждаване за пристъпване към горните карантинни мерки. 

 

Преди 18 часа, dimkaraganchev написа:

Бурята ще продължи дълго. Очаквал се пикът да е през септември. В Италия вече страдат и младите, та не лежи на тази кълка. Та, ти си се изолирай, де...

 

Oще 9 болни!

 

https://blitz.bg/obshtestvo/zdraveopazvane/izvnredno-oshche-9-bolni-ot-koronavirus-v-sofiya_news732386.html

 

Не, няма да се изолирам. Очевидно е лош моят подход с изолирането. Мисля да го променя - една екскурзия до Ломбардия, повечко театри, кина и публични събирания, ако може по-близо до мен да кихат и кашлят, идеално!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Niki_V написа:

Вирусът не издържа на топлина и умира, ако е изложен на температури по-високи от 26-27 градуса, поради което горещите напитки като инфузии, бульони или просто гореща вода трябва да се консумират обилно през деня. Тези горещи течности неутрализират вируса и са лесни и приятни за поглъщане. Избягвайте да пиете ледена вода или напитки с лед (кубчета) или сняг за тези в планината (деца). За тези, които могат, слънчеви бани.
.....

И нека Бог и  Силата бъдат с нас!

Интересно ми е кой вярва на такива становища ?! До очакваме до началото на лятото вирусът да е умрял ?

 

Ако някой се интересува да прочете реална информация в сайта на световната здравна организация.

 

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече се почна! !!!

Пандемия се преодолява със:

1. Желязна дисциплина и самодисциплина!

2. Чувсто за отговорност и към себе си, и към околните!

3. Силна здравна система!

4. Адекватни мерки от правителството!

Ние и като народ, и нация, и като управление, не разполагаме с нито една от гореизброените точки!!!

 

...Сега дупе да ни е яко!

 

Ако, обаче, ни "просветне" и спазваме поне т.1 и т.2, тогава може много да помогнем и на себе си, и на т.3 и т.4 !!!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коронавирусът е разработка на хора в екип с извънземни. Това е експериментална модификация и е слаба. Целта е смяна на генофонда на планетата и изчистване на мръсотията в съзнанието. До 2026г. ще се пускат нови по-жестоки модификации. Мръсотията в околната среда е резултат от мръсотията в съзнанието. Каквото вътре, това и отвън!!!!! Сега си помислете за Китай и Италия и каква е връзката. От къде знам това, не е важно. Естествено, че всичко това ще промени световната икономика, замърсителя на планетата. Първичната промяна в момента е изключителната хигиена и чистота, която започна да става норма. Случаеност?????  И няма идеологична връзка????? Аз казах. Само гледайте.

  • Харесвам 1
  • Хаха 3
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Боже,боже.Тук ще става все по интересно.тази тема става все по инигматична.Дано не я заключат.

Аз обещавам да не пиша,само ще чета.:D

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 6 минути, Ivan B написа:

Коронавирусът е разработка на хора в екип с извънземни. Това е експериментална модификация и е слаба. Целта е смяна на генофонда на планетата и изчистване на мръсотията в съзнанието. До 2026г. ще се пускат нови по-жестоки модификации. Мръсотията в околната среда е резултат от мръсотията в съзнанието. Каквото вътре, това и отвън!!!!! Сега си помислете за Китай и Италия и каква е връзката. От къде знам това, не е важно. Естествено, че всичко това ще промени световната икономика, замърсителя на планетата. Първичната промяна в момента е изключителната хигиена и чистота, която започна да става норма. Случаеност?????  И няма идеологична връзка????? Аз казах. Само гледайте.

Я, откачалката Грета Тунберг...😀

Редактирано от dimkaraganchev
  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написах коментарът с ясното съзнание, че ще събере много усмивки, но това няма никакво значение за мен. Не ми пука.

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега смятам, че темата е пусната за да бъде полезна на всички нас. От твоите конспиративни драсканици няма нужда никой. Темата в следващите дни ще бъде още по актуална, засега мога да кажа, че Италия ще се справи защото има отговорност и дисциплина. 

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А един доктор вчера, гледах го по някаква телевизия, заяви, че изолирането и спиране на нормалният културен живот, културни мероприявтия и др., били "средновековни мерки"... :shock:

От тогава се чудя, тоя що за доктор е?!

Разберете, че ако сами не се опазим - няма кой!!!

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масовата психоза е по опасна от всичко друго .  Въпрос и на самосъзнание  е ! 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масова психоза няма да има, ако всеки изпълнява т.1 и т.2 от пост 21. ;)

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 11 часа, dandilov написа:

Масова психоза няма да има, ако всеки изпълнява т.1 и т.2 от пост 21. ;)

Дани реално е така а още по реално няма да стане . Видял си че отмених срещата по рано от нужното точно и с такава мярка и препоръка. Всеки трезво мислещ човек ще се справи !

Редактирано от fenabg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, dandilov написа:

Вече се почна! !!!

Пандемия се преодолява със:

1. Желязна дисциплина и самодисциплина!

2. Чувсто за отговорност и към себе си, и към околните!

3. Силна здравна система!

4. Адекватни мерки от правителството!

Ние и като народ, и нация, и като управление, не разполагаме с нито една от гореизброените точки!!!

 

...Сега дупе да ни е яко!

 

Ако, обаче, ни "просветне" и спазваме поне т.1 и т.2, тогава може много да помогнем и на себе си, и на т.3 и т.4 !!!

 

 

Дани , донякъде съм съгласен, но с леки забележки.

По твоите точки:

1. - Дисциплина - имаше я едно време, сега е пълна анархия .

    - Самодисциплина - най-важното нещо, което би решило на голям процент проблема, обаче има ли я в нашия народ и нация ?

2. Чувството за отговорност към себе си и околните - колко хубаво звучи само, но на този етап, на мен ми прилича , като на чувството на отговорност, с която  си махаме, катализатори, ДПФ-и и така нататък.

3. Силна здравна система - пак ще спомена едното време, когато я имаше под една или друга форма, а и здравеопазването беше безплатно, но сега е тотално срината и за да се върне до нивата преди 30 години, ще изтече много вода.

4. Адекватни мерки от правителството - ти сериозно ли мислиш, че тези малоумни търгаши и крадци, могат да измислят нещо смислено, за народа ?

 

Преди малко гледах извънреден брифинг  на "вожда" и заобикалящите го "капацитети" -  смешниците 15 минути ми обясняват как, въвеждайки някакво незнайно какво извънредно положение, ще борим вируса с глоби и затвори , как бюджета на държавата ще пострада, щял да пита "страхливеца от земетресението в Перник"(чудно ми е сега уплашен ли е и къде ще ходи), какво ще се прави като няма приходи от плащания на данъци и ддс , как това ще затворим но пък другото няма, (всичко е избирателно, предпоследно и не са сигурни кое и как точно), как да си стоим в къщи самоизолирани, ама пък нали трябвало да ходим на работа - щото семейство деца ..., дискотеки и барове може да затварят, ама ресторанти няма -щото нали имало работещи жени и те нямали време да готвят - та да ги улеснят......, училища и детски градини също се чудели дали и кога да затварят и за колко време..... , дали да затварят границите, дали да не ги затварят -щото нали превози товари това онова..... ,как да си правим сметка къде и дали ще пътуваме и всякакви други глупости. Нищо конкретно по същество , а и за нищо нямат единодушно и единствено решение, освен да всяват по-голяма паника и да отчитат че вършат нещо - то няма маски и защитни облекла за лекарите, няма термо камери по летищата, аз искам някакво адекватно решение от тях.

Иначе точно 2 минути беше що годе по същество, от рода че ще пръскат нещо някъде по един два пъти ( ама според мен повече ще откраднат отколкото да свършат нещо ) и за друго не се сещам .

Обаче не пропуснаха да се похвалят, как били взели мерки преди всички други държави - разбираш ли !

 

Проблем има  и не трябва да се гледа лековато на него , но според мен ние не сме подготвени, дано въпреки всичко , разумните хора поне се опитат да спазват 1 и 2 точки от твоите , плюс наблягането на личната хигиена и  дано и този път ни подмине  пак леко  , че ако чакаме на "артистите от  театъра на народното събрание", не ми се мисли.

 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Починалата жена е заразила 7 други души. Сега само си представете тези 7 души да са заразили по 7 други. За 2 седмици ще стане голям купон. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само този случай показва че нямаме  никакъв контрол, и все още се чешем по главата и нищо не правим.

Явно искаме да заплатим скъпата цена в тази  ситуация. 

Трябват мерки и то строги не само молби и изявления. 

На границата  ни никой нищо  не прави , термо камери  съмнително работещи и проформа проверки.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е сега да се проследят всички контакти на тези 7 души и да се изолират. Или е по важно да се затворят магазините в Лом и Каварна ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, isullivan написа:

Важно е сега да се проследят всички контакти на тези 7 души и да се изолират. Или е по важно да се затворят магазините в Лом и Каварна ?

Вече е прекалено късно...!!! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
33 minutes ago, isullivan said:

Важно е сега да се проследят всички контакти на тези 7 души и да се изолират. Или е по важно да се затворят магазините в Лом и Каварна ?

Както каза колегата е късно  ето го случая ,заразени са незнайно колко.

 

https://m.24chasa.bg/novini/article/8292977

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трима от заразените са деца на 4, 7 и 11 г. възраст... КЛИК

 

!!! Моля всички пишещи в темата - нека бъдем зрели хора, да не губим здравия си разум и КОМЕНТАРИТЕ, които постваме, да бъдат такива на зрели хора !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.thumb.jpg.d980ac2fd60d0611d0486bbcee5cd9df.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...