Jump to content
Mboevv

Лятото дойде... препоръка за летни гуми

Recommended Posts

Не съм казал че са боклуци.Просто питах кое производство са.Понеже знам че има Руско и Финладско и разбира се има разлика в качеството.На Маздата съм с Руски Cordiant и съм доволен.
Да. Руско са. Или по-точно на тези които сложих аз пише Русия, но доколкото ми обясниха, не е задължително. Показа ми и 15-ки някакви летни нови от Финландия заредени сега. Според човека идват от различни места и няма никаква закономерност, че при нас идват от Русия. Въпроса е чисто логистичен. В момента има и хубави промоции на маркови гуми заради положението в което изпаднахме. Има "мегдан" за "пазарлъци" и на някой марки може да се слезе на 30/40% отстъпка в кеша, особено за гуми 17/18 и нагоре които ги имат НА СКЛАД при тях и трябва да се разкарат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, didich написа:

Хората масово карат с китайски гуми вече, не че са лоши, а пък какво остава за нокиан и вредестейн, каквото и да вземеш от тези марки със сигурност ще си доволен.

 

Хора, китайски НЕ. Взех колата с такива на 2 години, тази година мислех да вземам други ама в криза няма да наливам 1000 лв за гуми. Ще изкарат и този сезон.

Гумите са SAILUN летни за SUV, на всеки завой свирят, голям, малък завой, студено, топо, свирят. Нямат никакъв борд и при първото леко закачане на бордюр одрах джантата.

Иначе е вярно, че ако караш нормално няма да има проблем с никакви гуми. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя и моите 5 ст. по темата. Вече сме обсъждали и с Frizzante.

Размера ми е: 225/60 R18

След четене на много ревюта и тестове се спрях на :

https://www.barzgumve.com/product/Falken/ZIEX-ZE310-ECORUN/R-386930    

https://www.barzgumve.com/product/Nexen/N-Fera-RU1/R-270200

Nokian Line SUV - забелязах обаче че последните няколко седмици тези са изчезнали от сайтовете и са заменени с 

https://www.barzgumve.com/product/Nokian/Wetproof-SUV/D-123518

Фаворит са ми Falken, но заради цената вероятно ще скоча на Nexen.

Гумаджията пък твърди,че няма смисъл да давам толкова пари и ми предлага:

https://www.barzgumve.com/product/PowerTrac/Prime-March/R-351419

или

някякъв General

Колебая се още, но тия дни ще взема решение и ще ви държа в течение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих пред две седмици Nexen NFera RU1 и да ви кажа, за бюджетни гуми съм приятно изненадан. Не съм ги пробвал при екстремни условия и не знам колко км ще изкарат, но за парите си (135 лв) на бройка са доста добре. Размерът им е 225/65/17.

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен подсилените стени на Nokian Wetproof SUV ме грабнаха и поръчах с доставка от чужбина. Ще почакам :)

Цитирам и какво ми отговориха от един от българските магазини на запитване къде се произвеждат Нокиан. Става въпрос за 225/60 R18:

Цитат

 

Проверихме в номенклатурата на Нокиан, 100% е само руско производство този размер.

 

От 1-2 години Нокиан са в сериозни финансови проблеми заради спадащи продажби, доста си коригираха цените и това лято офертите са им много изгодни.

 

На подобна цена има Firestone също с рейтинг А, качеството е сходно, не са лоши гуми, но Нокиан е по-реномирана марка и е по-добре Нокиан, една идея по-качествени са.

 

За бюджетен вариант препоръчваме Армстронг също с рейтинг А, в Тайланд се произвеждат и имат допълнителна гаранция за пробег и повреди от удари в дупки.

 

Нокиан СУВ моделите са с Арамид в страните и също са много много здрави и много рядко имат проблем с нашите пътища.

 

С рейтинги Б на мокро има Нексен, Сумитомо и т.н. но нито са по-добри от Армстронг, нито разликата в цената с Нокиан около 20 лв на гума си заслужава, не спестявате нищо, а разликата в спирането на мокро е 2-3 метра при спиране от 80 км/ч до 0

 

 

 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, mykacu написа:

За бюджетен вариант препоръчваме Армстронг също с рейтинг А, в Тайланд се произвеждат и имат допълнителна гаранция за пробег и повреди от удари в дупки.

 

 

това 100% е сайта avtogumi.bg

От доста време мощно рекламират тия Армстронг, но тръгнеш ли да търсиш по чужди сайтове информация почти няма да намериш,а а ревюта от потребители пък хич.Задръстват и фейсбука с платената си реклама, но няма как гума с клас А и еди ква си гаранция да струва около 150 лв за 225/60 R18.

Ще споделиш ли на каква цена поръча Нокиан-а?

Преди 21 часа, Georgiev crv написа:

Аз сложих пред две седмици Nexen NFera RU1 и да ви кажа, за бюджетни гуми съм приятно изненадан. Не съм ги пробвал при екстремни условия и не знам колко км ще изкарат, но за парите си (135 лв) на бройка са доста добре. Размерът им е 225/65/17.

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk
 

От интернет ли ги купи колега?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, AzSum написа:

Ще споделиш ли на каква цена поръча Нокиан-а?

 

по 199.50лв на брой. От други вносители не можах да намеря цена под 215лв.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"От интернет ли ги купи колега?" Не, купих ги от Диана. Фирмата ни има някаква отстъпка и доста добре идват цените. Иначе Диана са си леко шанаджии - преди зимата търсих гуми за Авенсиса и взех едни Kumho от тях, като ме уверяваха че са корейски. Корейски, ама навсякъде по тях пишеше Made in China...Не казвам, че са лоши гумите, а продавачите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера гледах Диана и бях шокиран,че в сайта си предлагат само един модел за 225/60 R18.

Днес поръчах Nexen N Fera RU1 225/60 R18 и петък ще ги монтирам живот и здраве.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза ти само един модел, защото на филтрите си дал "леки автомобили" а не "джипове". В момента имат 8 модела гуми с този размер от 112 лв до 315 лв. Това което си поръчал е 179 лв. Нокиана коментиран горе го нямат.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си.Но за пръв път виждам такова филтриране.Едва ли съм първия и последен заблуден. Как се държи Нокиан-а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега съм доволен, но са малко километрите. Особено ми харесаха на мокро и относно шума. Ще видим занапред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм във форума ,здравейте . Преди седмица пътувах от Поморие до Враца. От Ст. Загора до Враца ме валя дъжд и поизтритите ми зимни гуми три пъти се опитаха да ме изхвърлят от пътя !!! Реших да ги изхвърля и си поръчах това , https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/nokian/wetproof-21565-102h-p-276720.html .  Дано да са читави .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се спрях на Nexen N Fera RU1 225/60 R18. Взех ги от Дианата с на мой познат отстъпката и дойдоха на 160 лв. парчето. Направи ми много приятно впечатление, че не бяха нужни почти никакви тежести за баланс на 4-те гуми. Само за сравнение ще ви кажа че на приятелката ми Яриса с 14-ки, взеха двойно (че и повече) тежести. Направих към 500 км с тях, меки са, возят по добре и по тихо от предишните с които е взех  (всесезонни  бяха). На Гергьовден в големия дъжд се прибирах по магистралата и нямаше проблеми.  Ще видим по-натам как ще са... :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баланса на гумата зависи както  от самата нея така и от джантата,както и от самия гумаджия.

Много от тях ,та дори повечето не знаят какви са жълтите белите точки по гумата ,и за какво са сложени от производителя,а те са сложени за тяхно улеснение при балансирането на гумата.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, tranko написа:

Nexen N Fera RU1 225/60 R18. 

Монтирах ги и аз оня ден, но едва 200 км минах.179лв/бр с вкл.монтаж.Приятно скърцаха по шлайфания бетон .Нямаше обаче с DOT 20 и взех 49/19 че не ми се търсеше и чакаше повече.

От любопитство твоите с какъв DOT са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 hours ago, AzSum said:

От любопитство твоите с какъв DOT са?

 

Абсолютно същият - 49/19. Това все пак е декември 2019. Не е стар дот в никакъв случай, а и в предвид допълнителната отстъпка, не съм се и замислял да чакам за по нов.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мишелин крос климате сув

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...