Jump to content
Mboevv

Лятото дойде... препоръка за летни гуми

Recommended Posts

Здравейте. Много нещо изчетох относно гумите за CR-V 3ген,но незнам какво да си купя. Трябва ли гумите да са за SUV задължително? В монета карам със зимни 225/60 R18 104H. Какво гуми да си взема за лятото нещо бюджетно около 150 лв на брой....? Трябва ли да е Сув гума и имали значение индекса.... ? Благодаря предварително 

IMG_20200311_154700.jpg

Редактирано от dindin
Хубаво име на тема. Направих го по-хубаво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-голямо значение за мен има сцеплението на мокра настилка. Задължително поне клас B,  ако ти позволява бюджетът - клас A.

Китайските гуми бих ги отхвърлил категорично, така че ценовият диапазон почва от 180 лв.

От там нататък товарен индекс, шум и т.н. са въпрос на бюджет.

Пак лично за мен качеството на лятната гума е по-важно от това на зимната, защото обикновено лятото се шофира с по-висока скорост и се пътува повече, а се внимава по-малко.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре ще са от китайските.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да са по-добри от китайските, но са си същите боклуци.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми казали задължително ли е да е индекса да е 104 H, V или W или може и 100 

Трябва ли да е и XL подсилена гума... Вие с какъв индекс си кaрате CRV тата с 18ски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Индекс 104 отговаря на 900 кг. Хондата ти тежи 1498 кг. Според мен може да се ползва и по-нисък индекс. Индекс H отговаря на 210 км/ч. Едва ли ще вдигнеш повече. Максималната ти скорост е 177 км/ч. 

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре дай 20/30 лв/бр отгоре за поне среден клас гуми. Преди години съм се подлъгвал с евтини гуми тип "лонг х*й" заради цената и винаги съм съжелявал. Поведението на пътя, спирачен път, най вече на мокро...Това едно на ръка, след един сезон почват драми с вибрации, баланса бяга, кривят се, почвате да се гледате накриво с гумаджията и почти винаги всичко завършва с фразата "абе ти за тия пари какво очакваш" която като си ги купувал е била "ааа супер са за тия пари, никой не се е оплакал". От тия бюджетните май по читавички са Нексен, макар, че на служебна имам такива зимни и не ми харесват, за летни не знам. Аз също ще купувам 4 парчета сега и смятам да взема Нокиан. Имат линия за сув точно. Какво ще излезе от тях ще видим. Успех!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 hours ago, Mboevv said:

Бихте ли ми казали задължително ли е да е индекса да е 104 H, V или W или може и 100 

Трябва ли да е и XL подсилена гума... Вие с какъв индекс си кaрате CRV тата с 18ски

Какво пише на врата на лепенката с параметрите на гумите,ето с това е най-добре да се кара твоя модел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нексен не са лоши ,с тях я купих и два пъти сменям с Нексен и е ....доволно!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с всесезонни Нексен на Акорда от 15 000км и съм доволен. За парите си са прекрасни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

COOPER ZEON 4XS SPORT а тия някой пробвал ли ги е на мокро ги дават А?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много положителни коментари за NEXEN N`FERA RU1 225/60 R18 100W получих и тук и във фейсбук... Мисля да си купя 4 броя и се надявам и аз като всички да остана доволен.... Благодаря на всички. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,

сложих зимните гуми и зимата не дойде, а сега как да сложа летните?!

  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е като отидеш при гумаджия.

  • Харесвам 1
  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених зимния комплект с летния по 3-ти март и въобще не съжалявам. В тези дни пътувах по магистрала Тракия и температурата на въздуха бе 21-23 градуса. На асфалта е по принцип повече и хич не ми се щеше да унищожавам зимните гуми.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Следващата седмица го дават и до -4 а през деня 6 градуса,та за това не бързам.

Ще ги сменя но след 25 март може би.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От колко време караш с тия гуми и какво значи не са лоши, за какво не са лоши за змини или за летни, защото са всесезонни? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за NEXЕN. 3-та година ще карам с летни NEXEN N'BLUE HD PLUS и за парите си спокойно мога да кажа, че си заслужават. Шумът също е много нисък, което поне мен специално ме дразни. Индексът им за дъжд е B, но до сега да чукна на дърво са се държали добре през дъждовно време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

"Лятото дойде..." страхотно име за тема, колега...

 

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, krasimir_01 написа:

От колко време караш с тия гуми и какво значи не са лоши, за какво не са лоши за змини или за летни, защото са всесезонни? 

https://www.gumite.eu/bf-goodrich-urban-terrain-ta-22565-r17-j-102h

 

От април минала година ги имам за зимни немога да кажа как са, неможах да ги карам в снега .За летни добре се държат не занасятна завои

имат добър спирачен път.Повече май са пригодени за кал и сняг,по шарката както се вижда .

Целогодишни гуми

маркировка M+S

със снежен симбол

 

6bad331824d4a8d791cef146f6d449b4.jpg

ОтЗИВИ.png

Редактирано от bayxyj
допълнения

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз началото на Март сложих Nokian Line Suv 18 ки летни. За този кратък период съм доволен. Много добри на мокро, изненадаха ме приятно. Също и нивото на шум е добро. Знаете црв не се слави с добра шумоизолация. Ще видим как ще се представят с натрупване на км и време. За сега не съжелявам за избора си. Имат някаква тяхна разработка "Nokian Aramid sidewall technology", която те обесняват така:

"Сместа на страничната стена на гумата, която е изключително издръжлива и устойчива на пробиване, съдържа много здрави влакна от арамид. Същият материал се използва в космонавтиката и в отбраната. Влакната от арамид подсилват каучука на страничната стена, за да издържа на външни удари и на натиска към джантата."

Това ме заинтригува, защото преди време съм хвърлял нова гума, заради проблеми с кекав борд, буквално от нищото...Може би за по-тежка кола това е удачно и вероятно това наклони везните към тях, но ще видим...

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, diezz написа:

+1 за NEXЕN. 3-та година ще карам с летни NEXEN N'BLUE HD PLUS и за парите си спокойно мога да кажа, че си заслужават. Шумът също е много нисък, което поне мен специално ме дразни. Индексът им за дъжд е B, но до сега да чукна на дърво са се държали добре през дъждовно време.

Аз също заложих на NEXEN NBlue 4 Season 215/65 R16 за моето ЦРВ. За сега са супер.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Някой да е карал или има преки наблюдения от тези гуми?

https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15131906/

Индексът им за дъжд е ( А ) също и нивото на шум го дават много добро 69dB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам от разни гумаджии, че от както са руски не са това което бяха...Аз също ги гледах, но гумаджията ме отказа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, frizzante написа:

Знам от разни гумаджии, че от както са руски не са това което бяха...Аз също ги гледах, но гумаджията ме отказа.

Здравей!

А тези Nokian Line Suv какво производство са?До колкото знам и те са правят в Русия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравей!
А тези Nokian Line Suv какво производство са?До колкото знам и те са правят в Русия.
Говоря с конкретика по въпроса който си задал а именно модел и марка за която питаш. Вредестейн. Човек който е в бизнеса с гуми над 20 г. ми каза това. Никъде не съм казал, че всички гуми произведени в Русия не струват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече реших да купувам Нокиан Уетпруф. Само добри отзиви

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, sredez403 написа:

Здравей!

А тези Nokian Line Suv какво производство са?До колкото знам и те са правят в Русия.

 

 

Стар модел са. Аз 3 лета карах с такива но четвъртото не ги сложих щото взеха да стават пласмасови Така и стоят с хубав грайфер , но не искам да ги слагам.

Новият модел и аз го заглеждам и се чудя..... ама май ще скоча като ИцоД.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че това е нещо напълно нормално за гуми. Три летни сезона не са малко а и много зависи какви км са навъртяни. Може 5 може и 50 хиляди. Може би аз греша, но според вас какъв е нормалния период на ползване на една гума за да е гума? 3/4 сезона макс? Като км към 35/40? Летни особено...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-7 сезона и около 50-60 000 км. Това, за гуми от средния клас, а не от т.нар. "премиум"...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, frizzante написа:
Преди 5 часа, sredez403 написа:
Здравей!
А тези Nokian Line Suv какво производство са?До колкото знам и те са правят в Русия.

Говоря с конкретика по въпроса който си задал а именно модел и марка за която питаш. Вредестейн. Човек който е в бизнеса с гуми над 20 г. ми каза това. Никъде не съм казал, че всички гуми произведени в Русия не струват.

Не съм казал че са боклуци.Просто питах кое производство са.Понеже знам че има Руско и Финладско и разбира се има разлика в качеството.На Маздата съм с Руски Cordiant и съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората масово карат с китайски гуми вече, не че са лоши, а пък какво остава за нокиан и вредестейн, каквото и да вземеш от тези марки със сигурност ще си доволен.

Каквато и гума да сложиш било то най евтината или най скъпата при нормална експлоатация на автомобила ще си доволен от всяка гума, вече ако гониш някакви резултати нещата коренно се променят - като пример мога да дам мойта кола - сега лятото к20ката се движи с 4 китайчета - никакъв проблем, не са шумни, имат сцепление, добре спирам с тоя 1,5 тона рейс - какво повече да искаш от гума. Зимните - континентал тс850 - пак много тиха гума на асфалт, сцепление, спира добре, карам и пея 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите Нокиан ми ги препоръчаха на 2 места. Заводите им били във Финландия и Русия, като съответно източноевропейският пазар се зарежда от Руснаците. Много ми ги хвалиха, въпреки че аз се изхвърлих със contisport contact 5 225/60R18

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...