Jump to content
dboychev

Покупка на Хонда Акорд 8 - мнения

Recommended Posts

Здравейте на всички! Извинявам се, ако този раздел не е подходящия за тази тема. Нов съм във форума и преди малко се регистрирах, тъй като търся да закупя Хонда Акорд 8 от няколко седмици и след като прегледах сайтовете и видях 3-4 екземпляра един от тях успя да ми грабне окото, но се нуждая от допълнително мнение в няколко насоки. Търсим Акорд след 2010-та, с 2.0 бензинов двигател. Автомат или ръчка - не е от значение.

Това е обявата на колата:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11582962288209578&slink=emugfv

Прегледах я на място и изглежда наистина много запазена. Чудя се обаче дали мога да проверя някъде километрите и сервизната ѝ история. Колата се продава от автокъща Swiss Auto - в Бургас. Ако някой има информация и отзиви от този търговец, също ще съм много благодарен! Не намерих почти нищо полезно за него, единствено дочувам негативни отзиви от други търговци, което малко ме разколебава.

 

Доколкото изчетох тук във форума и различни фейсбук групи сайтовете за проверка на вин номера не пазят информация за хондите и като цяло е много трудно да се намери някъде въобще. Прочетох нещо от сорта, че в Бултрако на моменти според настроението е възможно да предоставят някаква частична информация (така ли е?). Колата изглежда прилична, но парите не са малко и предпочитам да знам, ако е минавала през сериозни удари, ремонти или просто е намален двойно пробегът. :)

 

Благодаря!

Редактирано от dboychev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.На този ти въпрос - "Чудя се обаче дали мога да проверя някъде километрите и сервизната ѝ история."

С трудна задача се нагърбваш но не е невъзможна. Ако в Бултрако не ти кажат то с вина отиваш в агенциите за бързи пари,където дават кредит за кола на изплащане.Казваш им,че искаш да закупиш колата и имаш желание да минеш през техните пари но искаш да си сигурен за колата и те ще проверят,имат програма за всички марки.Имам позната която работи в такава агенция,и от нея го знам това.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Благодаря за информацията. Дали можеш да ми дадеш малко повече информация за този вариант, който си описал (ако е нужно - на лично съобщение)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще се чуя днес нея,и ще пиша.

Чух се    https://www.mogo.bg/?gclid=Cj0KCQiAqY3zBRDQARIsAJeCVxPf2zdmkk_mZtqEvaNglE1J3MwP69xB3Fl8gGGI6mXvZCOS-tbrwI4aAggDEALw_wcB

 

Съжалявам за редакцията.

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен (дано пиша на правилното място) :) И аз съм в търсене на Акорд 8ген комби и в момента има два автомобила за които се колебая:

1. https://www.cars.bg/offer/5e73bd822547b94b2a4dcb34

2. https://www.cars.bg/offer/5e84663a2b29dc085d3548c4


Държа да е автомат + бензин. Попринцип гледах за 2.4 но прочетох че била по-проблемна от 2.0.

Също въпрос към колегата  пуснал темата - какво те накара да гледаш след 2010?

И последно - къде ще ме посъветвате да прегледат/тестват колата преди да се закупи?

Благодаря предварително :) 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 4 часа, brutallus25 написа:

Здравейте и от мен (дано пиша на правилното място) :) И аз съм в търсене на Акорд 8ген комби и в момента има два автомобила за които се колебая:

1.   https://www.cars.bg/offer/5e73bd822547b94b2a4dcb34

 

2.   https://www.cars.bg/offer/5e84663a2b29dc085d3548c4


Държа да е автомат + бензин. Попринцип гледах за 2.4 но прочетох че била по-проблемна от 2.0.

Също въпрос към колегата  пуснал темата - какво те накара да гледаш след 2010?

И последно - къде ще ме посъветвате да прегледат/тестват колата преди да се закупи?

Благодаря предварително :)

 

 

Здравей колега.Оправих ти линковете (да не се чудиш)

И двете са си екстра (Елеганс са моделите). Историята е много важна,не само при автомобила а и при човека,винаги си с едни гърди напред когато знаеш какво купуваш а и кой ти е на среща.

Цените са паднали много,може би няма търговия.Няма да е за дълго,пак ще станат 17/19/21 000.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @brutallus25 ,

 

Ако можеш да разбереш италианския регистрационен номер на тази сивата от втория линк. Дай го тук, да видим какво ще излезе за нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих избрал Бултрако заради това, че може да склонят ако им изскочи инфо за колата, да ти го споделят. Също така вероятността да преувеличат някой проблем, характерно за официалните сервизи в случая ще бъде в твоя полза, предвид че си купувача.

 

Преди 20 часа, Митко Йотов написа:

 

Цените са паднали много,може би няма търговия.Няма да е за дълго,пак ще станат 17/19/21 000.

 

Цените аз също ги следя последните да речем 12-14 месеца и според мен по-скоро вече има тренд да падат. Миналата година имаше единични търговци, които пускаха нещо на оферта, но много рядко. Бях споделил в темата за обявите един Акорд Екзекютив седанн 2.0, дори мисля че и ти беше коментирал нещо тогава за него. 13 900лв му беше цената на табела. Без грам да искам да засегна който и да било, за мен тези цени в момента са много по-близко до реалността предвид качествата на модела, спрямо това което беше преди година - две.

 

И малко офтопик, ще споделя 3 автомобила, които мои приятели и колега от работа си взеха и цените им към края на миналата година:
1. Опел астра комби 2013та, на доказуеми 190 000км, с пълна сервизна история, голяма навигация, подгрев и ергономичния им салон - 9 200лв
2. BMW 520д комби 2012та на доказуеми 185 000км, 8 степенен автомат, кожа с подгрев, proffesional навигация, завиващи ксенонови фарове, предни и задни парктроници с камера, адаптивно окачване - 23 500лв
3. Мерцедес Е220 седан 2012 на 215 000км - екстри подобни като на бмв-то - 19 000лв.

 

На фона на гореизброените цени, 21 000лв за префейс Акорд комби 2.0 бензин с 5 степенен автомат не е адекватна цена. Моето лично усещане е, че съвсем скоро фейсовите бройки трябва да се появят на такива суми, особено бг едишън бройките след още година-две, които се продаваха за по около 43-44 000лв нови. 
Всичко това разбира се според мен е нещо много хубаво, защото този модел си има определено своите предимства и качества, но не и на цените, които се искаха преди.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всичко това разбира се според мен е нещо много хубаво, защото този модел си има определено своите предимства и качества, но не и на цените, които се искаха преди.

 

+1

За мен също е много учудващо за десет годишна кола да се иска 17/18/20 бона за кола която не е повече кола от другите.

 

 

Редактирано от Митко Йотов
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте компанията :D 
Благодаря за отговорите. Сега този Уикенд ще ги гледам и двете и ще се опитам каквато и възможна информация да изкопча за тях. Даже съм склонен да взема ВИН и да платя 20 евро за проверка ако е достатачно надеждно :) 

И все пак не разбрах това около 12-3к си е нормална и адекватна цена така ли?
Не съм особеннно запознат технически така че за да ми е мирна главата, ще я закарам в сервиз за проверка, но все пак кажете на какво да наблегна като потенциален скъп ремонт освен автомата разбира се?

Мерси :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над комбитата нямам чакъв поглед, тъй като основно се бях абонирал да получавам известия за 2.0 седан ръчни скорости. Там бих казал, че между 14 000 и 15 500 е нормална цена последно време, това без пазарлъка естествено.

Както писах вчера в една тема, колкото и евро да платиш няма как бултрако да ти изкарат каквато и да е история на колата, защото Хонда няма единна база данни. Има няколко варианта:
1. Ако колата е обслужвана в конкретния сервиз на Хонда в София, дори и безплатно ще ти кажат какво е правено по нея. Това за кола нов внос няма как да стане очевидно.
2. Ако им се занимава или ги помолиш и си им симпатичен, могат да пробват да изнамерят нещо - някоя акция или нещо от сорта ако е минавал въпросния Акорд, да ти кажат на колко километра е бил по това време.
3. Гледаш за някакъв отличителен белег - стикер или нещо подобно, по което да видиш в кой сервиз е била обслужвана колата в чужбина. Или пък ако има сервизна книжка, от там ще видиш сервиза. Пишеш им имейл и се молиш да им се занимава. Аз съм писал така до 2 сервиза в чужбина, освен на английски и се превод на местния език - не ми отговориха и от двете места, но има колеги, които са получили отговор така че..

 

Успех!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.03.2020 г. at 6:58, Митко Йотов написа:

 

Кой ли ще е тоя луд, да си всеме кола с лизинг от "мого"?

572лв х 84 месеца= 48048лв. Това как ти се вижда?

За 300лв има чисто нови коли!

 

За 8-ма генерация ти трябва добър механик, да провери колата.

Километрите понякога нямат значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, darius написа:

 

Кой ли ще е тоя луд, да си всеме кола с лизинг от "мого"?

572лв х 84 месеца= 48048лв. Това как ти се вижда?

За 300лв има чисто нови коли!

 

За 8-ма генерация ти трябва добър механик, да провери колата.

Километрите понякога нямат значение.

Нещо не те разбирам.Какво искаш да ми кажеш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даваш за пример измамници!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и да са.Никога не съм им ползвал услугите. и не знам какви условия имат.Но мацката която работи при тях ми е близка и надявам се и за в бъдеще да ми остане такава.Става на въпрос за информация,която е безценна в случай на нужда.:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...