Jump to content
dandilov

Всички автомобили задължително с "екостикер"!

Recommended Posts

https://www.pariteni.bg/novini/transport/vsichki-avtomobili-zadylzhitelno-s-ekostiker-234259

 

Аз, като разправях преди година - две, че до 5 години ще има яки рестрикции на база екология, повечето ми се присмяха!

Ха сега да ги видя, "хубавците", дето си изрязаха катализаторите и DPF -ите!!! :P :lol:

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях идеята (според новините по Бтв), но там някак другояче бе обявена. Ще има стикери за всички (вероятно срещу пари), но те щели да играят нещо като пропуск за централната част, ако има обявена забрана при "мръсни" дни. Обаче кой и как + къде ще обявява това още не е ясно. Ще има обаче камери, които ще следят и ако си в нарушение - глоба.

Недомислено ми се вижда още, а и нямало да облекчава данъците. Идеята не е лоша, но изпълнението и е твърде в зародиш, и кой знае какво ще се пръкне?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен ще се почне, през следващата година, със забрана на такива автомобили да влизат в центъра на градовете и съответно - глоби.

А на по-седващата, или по- високи данъци, или дори спиране от движение...

Ще видим... :rolleyes:

 

П.П. Именият ми ден е на 17-ти Декември: 629192089_.thumb.jpg.078d6a731383d5a6295e00e317c9ff5a.jpg ;)

Редактирано от dandilov
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това за екостикерите се споменаваше още преди месеци. Дано се задвижи по-бързо, а не отиде пак маса време и преобсъждания за недомислици като други предложения.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

То всичко ще се измисли,ама се мислят само данъци и забрани

.Да направят някъкви облекчения за закупуването на нов автомобил.

Нищо само да се взема.

Както каза колегата dandilov  махнал си катализатора и DPF,като печка  на кюмюр пушиш отзад но си Евро 4.

Караш на газ не замърсяваш,нищо мълчи се.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който си има изправен катализатор - няма да му се взема. Поне в близките няколко години. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви нова бизнес ниша - катализатор под наем. :)

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За мен ефекта от това ще е нулев. Щом кат с новите им измервателни уреди, които нямам идея какви са, от 65 проверени автомобила са писали акт на 1 (или го бяха спрели от движение) ,какво повече да си говорим. 

По пунктовете за гтп никой не знае с какво и как проверяват. Ще им се дават ли нови уреди, те ли трябва да си купят, кой и как следи тези уреди калибровани ли са, манипулирани ли са, как ще се реши въпроса с това да се слагат на загасен двигател или теста на обороти дали го правят на 3500 или 1200... всичко е мъгла тука. 

 

Накрая някой ще заложи 8 пъти по-висока цена за изработването на тея стикери, ще си оправи живота и този на следващото му поколение с обществената поръчка, а ние по статистика ще излезем най-еко страната в европа. 

Редактирано от Cap_Slow
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, стикерите, само ще направят още един милионер. При условие, че има софтуер за разпознаване на номера на автомобила, тези стикери са просто далавера.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се прави да ни цуцат..... Ама хванаха му цаката. Първо промиват мозъците, после казват че е за наше добро и после ни го слагат. И ние доволни се обеждаваме един друг че е за добро. Големите замърсители си бълват отрови, ние плащаме. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро пак се заговори за еко стикерите, дори се споменават дати в средата на тази година. Според мен това е ход в правилната посока ако се стегне контролът над ГТП.

Редактирано от isullivan
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, isullivan написа:

ако се стегне контролът над ГТП.

Ако ... И Богдана Карадочева така пееше. :)

"Намирисва" ми на евтини предизборни трикчета.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...