Jump to content
tedonsa

Скорости автомат , Акорд 8

Recommended Posts

Здравейте, можете ли да ми кажете за бензиновия Акорд (2.0 или2,4) с автоматични скорости, колко всъщност са тези скорости (5 или 6 на брой) и с какви обороти примерно сте когато карате на 120-130км/ч. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите са 5, а оборотите на мотора може да са различни при 2.0 и 2.4.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ceco_accord написа:

Скоростите са 5, а оборотите на мотора може да са различни при 2.0 и 2.4.

Да сигурно са различни, затова съм посочил двата варианта за да мога да сравня мнения от единя и другия мотор.А има ли го това заключване на 5тата скорост, както е при ЦРВ 3( един вид играе роля на 6 скорост и оборотите падат с още 300-400)? Или автоматите нямат нищо общо на ЦРВ и Акорда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те автоматите са аналогични като конструкция. Разликата е само в главното предаване на диференциала.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, tedonsa said:

Здравейте, можете ли да ми кажете за бензиновия Акорд (2.0 или2,4) с автоматични скорости, колко всъщност са тези скорости (5 или 6 на брой) и с какви обороти примерно сте когато карате на 120-130км/ч. 

И мен ме вълнуваше точно този въпрос когато бях в търсене на автомобил. За 2.4 автоматик на Акорд 8: не се сещам за стойностите относно посочените от теб км/ч, но при скорост 140км/ч, оборотите са около 2900. Това за мен първоначално беше изумително, тъй като предишната ми кола при същата скорост оборотите бяха 4000. Сега шофирането е в пъти по-приятно!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при 2.0 мотора са там някъде,около трите хиляди но нямам точен спомен.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, hrisimow написа:

И мен ме вълнуваше точно този въпрос когато бях в търсене на автомобил. За 2.4 автоматик на Акорд 8: не се сещам за стойностите относно посочените от теб км/ч, но при скорост 140км/ч, оборотите са около 2900. Това за мен първоначално беше изумително, тъй като предишната ми кола при същата скорост оборотите бяха 4000. Сега шофирането е в пъти по-приятно!

Причината поради която питам е абсолютно същата, и точно защото оборотите са ми твърде високи на сегашния автомобил  се интересувам от скоростите. А като разход при тази скорост, какво може да споделиш и при градско шофиране как се движат цифрите:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен в отговора и за да не те заблудя, ти препоръчвам да разгледаш тук . Доста колеги го използват, а и разработчикът му е хондаджия.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли малко инфо за това заключване на 5 скорост, защото от 3 години карам 2.2 дизел автомат и не знам за такова. И как работи ако може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не можеш да го усетиш "заключването", всички автоматици имат заключване на хидро-трансформатора, поне от 30 години че и повече.  Когато е на 5-та скорост колата и някъде на 60 - 70 км/ч при кротко каране се усеща нещо като падане на оборотите като че ли превключва още една предавка нагоре. Ако я "цедиш" каручката се усеща по-трудно.

Ако минеш на ръчен режим въпросното заключване идва при по-ниски обороти и държи яко за да можеш да я вкарваш в лютеницата без загуби.

Редактирано от CCord
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, venelin19 написа:

Може ли малко инфо за това заключване на 5 скорост, защото от 3 години карам 2.2 дизел автомат и не знам за такова. И как работи ако може.

Ако при 80 км/ч леко "играеш" с газта и стрелката на оборотомера "танцува", значи не е заключил лок-ъп-а. Ако оборотомера "върви" заедно със скоростомера, значи е заключен.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това,че колегата не го усеща говори за много добре работещ автомат.Браво.

При мен също не се усеща ако не гледам тахомера няма и да разбера кога заключва и кога отключва.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи добре работи автомата, такова танцуване на обороти няма. Благодаря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.02.2020 г. at 14:41, tedonsa написа:

Причината поради която питам е абсолютно същата, и точно защото оборотите са ми твърде високи на сегашния автомобил  се интересувам от скоростите. А като разход при тази скорост, какво може да споделиш и при градско шофиране как се движат цифрите:)

По абсолютно същата причина се интересувам и аз на какви обороти е 2.0 и 2.4 мотора автоматик и ръчна скоростна кутия при 140 км/ч например, защото на предната ми кола (А4 1.8ТQuattro) на 5-та със 140 бях точно на 4000 оборота и полудявах. Няма как да карам София-Бургас на такива обороти през повечето време или на автопилот да кажем.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,4 АТ при 140 е на 2800 оборота. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Намерих едно полезно сайтче:

https://www.automobile-catalog.com/make/honda/accord_8gen/accord_8gen_ii_sedan/2014.html

Има и за по-стари модели.

Намираш си колата, която те интересува, отиваш на

[Continue to detailed specs & photo --->>] бутона

и после гледаш в данните има една секция на 1000 rpm на всяка скорост с колко се движи колата.

Например моята:

1000rpm speed:

   (km/h/mph)

I:    8.6 / 5.3

II:   14.9 / 9.3

III:  21.6 / 13.4

IV:  27.4 / 17

V:   33.8 / 21

VI:  38.9 / 24.2

После делиш желаната скорост на съответната предавка, да кажем 140 на 6-та:

140:38.9 = 3,599 ~ 3.6

Умножаваш по 3.6 х 1000 = 3600 оборота на 6-та при 140 км/ч

Което е абсолютно същото, което ми показва на мен на оборотомера.

 

 

Редактирано от MilenG
  • Харесвам 2
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сайтът е супер! За жалост от година или повече нямам достъп до него, както и други около мен, които съм питал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, при мен даже на телефона се отваря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...