Jump to content
Cyreon

Дали е заминаващ съединител?

Recommended Posts

На два пъти забелязвам при потегляне по нагорнище съединителя приплъзва и гумите превъртат (все едно е върху лед). На равно не го прави. Чува се и едно като виене и свистене. Иначе всичко при превключване на предавки и с педала си е ОК. Дали е от съединител или там разните тампони и други джунджурии?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как превъртат гумите, ако съединителят приплъзва?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как става. Но никога преди не го е правело така. Рязко зацепва и то трябва да дам повече газ, за да "хване". Не е както преди, аз си познавам колата.

Освен това при самото отлепяне на съединителя се чува виене и съскане, което преди не е било така. Ще пробвам да го снимам утре, за да се разбере какво имам предвид.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е сигурно че има нещо нередно. Иначе ние би пускал тема. Просто ми прозвуча странно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали проблема не е в помпата. С износен съединител трудно се въртят гуми. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, vespa написа:

Дали проблема не е в помпата. С износен съединител трудно се въртят гуми. 

 

И аз си го мислих за помпата. Започнаха проблемите след едно пътуване до Будапеща. Имаше 2 катастрофи на магистралата една след друга и спри-тръгни, така в продължение на сигурно 20+ километра. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, проблемът не е решен, но днес пак го направи и пак при потегляне по нагорнище. И само на 1-ва.

Явно е чест проблем и при други модели на Хонда, защото очевидно според коментарите много хора го имат, но така и не прочетох от какво може да е.

 

https://www.youtube.com/watch?v=EqJoFhOFlq0

 

Чува се на 0:32 min., на 0:55 min и още няколко пъти. Абсолютно същият звук е и при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например при 40км/ч на 5 скорост натискаш съединителя и даваш газ докрай(преди да стигне максимални обороти) и пускаш съединителя почти рязко(така че да не счупиш нещо) ако оборотите не паднат веднага(слушай звука на двигателя) значи си изпекъл съединителя или просто е привършил своя живот или нещо друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Ioan написа:

Например при 40км/ч на 5 скорост натискаш съединителя и даваш газ докрай(преди да стигне максимални обороти) и пускаш съединителя почти рязко(така че да не счупиш нещо) ако оборотите не паднат веднага(слушай звука на двигателя) значи си изпекъл съединителя или просто е привършил своя живот или нещо друго.

 

Не, никакви други проблеми няма освен описания от от мен при потегляне по нагорнище на 1-ва предавка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Throw out bearing

 

Надявам се да съм бил полезен.. :P

Редактирано от Ceco85
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много, колега.

 

Лагер значи. Поразчетох и поизгледах видеа. Доколкото разбирам, за да се смени лагерът трябва да се сваля цялата трансмисия. Така и така щом се сваля, направо по-добре било да се смени целия съединител. И без това при мен не е сменян, на 95,000 км е. Твоето мнение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компромисен вариант е да се смени само феродовия диск ако не ти се дават много пари и ако майстора прецени че е добра идея

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.02.2020 г. at 21:43, vespa написа:

Дали проблема не е в помпата. С износен съединител трудно се въртят гуми. 

Твърде вероятно да е сдала долната помпа .

преди 32 минути, Ioan написа:

Компромисен вариант е да се смени само феродовия диск ако не ти се дават много пари и ако майстора прецени че е добра идея

 

 

 

Това не е компромис а свинщина .
 

Колега смени като начало спирачната течност , ako педала е твърд  и стегнат за натискане си за съединител . Не разбрах за кои лагер говориш .?
В момента мога да ти дам и много добра цена за съединител , имам наличен  ОЕ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, fenabg написа:

Твърде вероятно да е сдала долната помпа .

Това не е компромис а свинщина .
 

Колега смени като начало спирачната течност , ako педала е твърд  и стегнат за натискане си за съединител . Не разбрах за кои лагер говориш .?
В момента мога да ти дам и много добра цена за съединител , имам наличен  ОЕ.

 

 

По всичко изглежда, че за този. Само че ако ще се сменя и трябва да се сваля цялата трансмисия, май най-добре е да се сменя целия съединител. Дай ми цени, колега, не само на ОЕ, а на всичко, което имаш за моя модел. Благодаря.

 

Damaged-bearing.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Cyreon написа:

 

 

 Дай ми цени, колега, не само на ОЕ, а на всичко, което имаш за моя модел. Благодаря.

 

Damaged-bearing.jpg

този лагер си е към комплекта .

Редактирано от fenabg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Cyreon написа:

Лагер значи.

Моят присвирваше,от време на веме, но скоро не съм го чувал.

Това е от 120к., като сега е на 175к.и съединителя отделя нормално и си карам така, макар че имам чисто нов ОЕМ в шкафа.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, JHM написа:

Моят присвирваше,от време на веме, но скоро не съм го чувал.

Това е от 120к., като сега е на 175к.и съединителя отделя нормално и си карам така, макар че имам чисто нов ОЕМ в шкафа.

 

 

Не знам дали е окей да се кара така. Засега е само този звук, който не ми пречи. Нямам други оплаквания примерно трудно да отлепя или да влизат трудно скоростите. Но чета, че ако го оставя просто така да си седи, нещата се задълбочавали и не било изобщо хубаво за трансмисията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fenabg, дай цени за съединител и демпфер за дизел да видим колко са добри ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,изчезна ли звука след смяна на лагера.Разбрахте ли къде е бил проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлега, 

 

продължава да го прави. И като съм я водил по майстори и съм им го демонстрирал всички казват: "Тоя проблем го имат много Хонди, карай така."  Твърдят, че и да се смени съединителя, след 20-30,000 км пак можело да се появи. 

На видеото по-долу го издава тоя звук на 0:55 и 1:01.

https://www.youtube.com/watch?v=EqJoFhOFlq0&t=68s

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има този звук!
Чудех се от какво е, благодарение, на темата се ориентирах.
Имам въпрос!
Другият месец, най-вероятно ще се прибирам, до България и се чудя от тук(Германия) ли да взема част?
На ЛУК комплекта(лагер, притискател и феродо) струва 144 евра в Аутодок, Айсин е 300 евра, а има и някакъв междинен ценови вариант, на Екседи(което нищо не ми говори), за 200 Евро.
Кой, освен Айсин бихте препоръчал?
Маховик, предполагам, не е за смяна.
Колата е на 280 000км и съединителя е все още фабрично монтираният.

Gesendet von meinem VTR-L09 mit Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, и при мен го има този звук като стържене само при потегляне на първа по наклон нагоре и на задна скорост по наклон също. Иначе педала на съединителя е мек. Според Вас да търся ли въпросния лагер или да сменям целия комплект съединител. Акорд 2,0 бензин, ръчни скорости.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.02.2020 г. at 21:12, Cyreon написа:

 

И аз си го мислих за помпата. Започнаха проблемите след едно пътуване до Будапеща. Имаше 2 катастрофи на магистралата една след друга и спри-тръгни, така в продължение на сигурно 20+ километра. 

Тръгни спри не е проблем. Аз от 3 години съм"тръгни-спри'в Мадрид и нямам този проблем! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...