Jump to content
Nikito82

Проверка на автомобили с Агу

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Мисля че не се разбра едно КАТ не проверяват  нищо,те няма как и да го направят

Те само взимат  парите  и издават двата талона с вписана газова.

КАТ изобщо те ги интересува  в какво състояние е газовата ,при ГТП се установява това. 

При ГТП  трабва да следят  за годност на бутилката и проверка на самата газова система.При мен така се случи. Газовата ми е от 2018.

Искаха ми документ за монтажа при ГТП. 

Вписаха  в документа от ГТП  датата на бутилката  и ми издадоха розовия талон.

Именно от датата на този розов  талон аз трябва да я впиша в двата на автомобила в КАТ.

 

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Копие на ГТП е задължително, копие на Паспорт ! Аз съм с бутилка преди 2014 ! 

Не се минава на никакъв канал.

 

Ако ти е след 2014 ще трябва да отидеш на преглед в оторизиран сервиз и да ти издадат розов лист с който да отидеш в КАТ.

 

@CARPERA баш това се случва, прибират си 20те лева и това е ;)

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Drone написа:

Аз съм с бутилка преди 2014 ! 

 

Ясно, мерси, важна подробност - не съм прочел по-горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, CARPERA said:

Мисля че не се разбра едно КАТ не проверяват  нищо,те няма как и да го направят

Те само взимат  парите  и издават двата талона с вписана газова.

КАТ изобщо те ги интересува  в какво състояние е газовата ,при ГТП се установява това. 

При ГТП  трабва да следят  за годност на бутилката и проверка на самата газова система.При мен така се случи. Газовата ми е от 2018.

Искаха ми документ за монтажа при ГТП. 

Вписаха  в документа от ГТП  датата на бутилката  и ми издадоха розовия талон.

Именно от датата на този розов  талон аз трябва да я впиша в двата на автомобила в КАТ.

 

 

Забравих да напиша  че трябва да я впиша  в следващите 3 год, а не веднага в КАТ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да продължа да разлайвам кучетата, относно срока на годност на бутилките:

Цитат

Наредба № Н-32

част II, раздел 4(римско), буква "Б"
1.2.7

Автомобилът е неизправен, в случай че е изтекъл срокът на експлоатация на резервоара
за СПГ или ВНГ, предвиден от производителя.

Това е наредбата по която се минава ГТП!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, удължиха срока до края на Май заради корона вируса. Казват, че като те спрат на пътя нямало да глобяват а само да съветват.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, ivan_pop написа:

Я да продължа да разлайвам кучетата, относно срока на годност на бутилките:

Това е наредбата по която се минава ГТП!

Спокойно ще си сменя бутилката преди следващия преглед ;) 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.03.2020 г. at 18:41, DAN_DAN написа:

Спокойно, удължиха срока до края на Май заради корона вируса. Казват, че като те спрат на пътя нямало да глобяват а само да съветват.

И предполагам, дотогава всеки ще си трае.И като дойде Май всички ще се юрнат по сервизи и в КАТ!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички са наясно, само че българинът е тарикат от сой и никога, ама никога няма да се мине,ако не го натиснат. И като го натиснат почва да реве колко е онеправдан.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, jijane написа:

Всички са наясно, само че българинът е тарикат от сой и никога, ама никога няма да се мине,ако не го натиснат. И като го натиснат почва да реве колко е онеправдан.

И кое точно е ясно? Агу имам от 2011 до ден днешен минавам преглед за нея. Никой не казва нищо. Мин година сложих и на Хондата , питах разпитват, не са на ясно, питах и в ГТП , казаха ми ако искаш да ти пише в талона, че си на газ, смени го. Едва ли 20лв, ще съборят българина , че да чака да го натиснат! Това че всичко в държава е тинтири минтири, не сме виновни ние. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не отидох тогава да сменя талона, щот преди 5 месеца сменях заради Евро норма, която нали пак българина е тарикат, и понеже ми взеха данък за без Евро норма държа да съм с този талон, да ми върнат парите. И хайде стига все българина да е тарикат. То другите са все цвете. То в Германия не си хвърлят фасовете, щот има глоба. Ма германеца тука като дойде е жива утрепка, щот няма глоба... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е казал, че са цвете? Германската дисциплина е нищо повече от натрупани емпирични данни, че е почти невъзможно да прецакаш системата.... в Германия обаче. Тука системата е гнила в основата си и всеки се възползва без значение българин ли е, чужденец ли е. Лошото, е че системата сме ние.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.03.2020 г. at 22:29, Nikito82 написа:

И кое точно е ясно? Агу имам от 2011 до ден днешен минавам преглед за нея. Никой не казва нищо. Мин година сложих и на Хондата , питах разпитват, не са на ясно, питах и в ГТП , казаха ми ако искаш да ти пише в талона, че си на газ, смени го. 

И аз съм така, от 2011г. ми е газта.Не ми я пише в талона, ама съм законен!Това е защото чета закони и наредби, не чакам някой да ми каже на готово!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като смениш бутилката догодина, пак пиши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте 

 

Някой може ли да каже по силата на кой нормативен документ срока на годност на бутилката е 10 години ?...На моята не пише никъде колко и е срока на годност , монтирана е 2008 г....на всякъде пише че срока на годност се определя от производителя....за природен газ има един европеиски документ в който пише че се определя от производителя но не по дълъг от 20 години....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върху самата бутилка има табелка,или щампа са датата на производство,от нея 10 год.

Когато отидеш на преглед ще ти кажат.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, CARPERA написа:

Върху самата бутилка има табелка,или щампа са датата на производство,от нея 10 год.

Когато отидеш на преглед ще ти кажат.

Колега,преди малко написах че на бутилката няма написано нищо за срока на експлоатация....има една камара европейски сертификати,параметри и номера...а между другото бутилката не е българска а е BRC, поне това е щамповано на нея....питам за нормативния документ които определя срока на годност...до сега никои не можа да ми каже ....дори и в пунктовете за ГТП не знаят кои е документа ако въобще има такъв ...в заключение ме интересува кои документ определя максималния срок на 10 години.

  • Благодаря 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,точно така е...аз това също го прочетох...но къде е документа с който е приет този 10 годишен срок...няма как някой да приеме нещо ей така /обикновенно е 10 години/...аз приемам че моята бутилка е с 30 годишен срок...😬...попитах на доста места и всички казаха че няма такъв нормативен акт....и тук задавам въпроса , как точно ще ме глобят -нали трябва да напишат кой член съм нарушил😃 или как ще ме върнат от ГТП....не ме разбирай грешно , моята си е наред и си е вписана в талона , просто смятам че не може да се плещят глупости по телевизията....а за битовите бутилки...Ами те са по на 30+ години...😀

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо просто не питаш някой катаджия? Те би трябвало да знаят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да минеш  преглед с бутилка на 11 год. 

Като ти кажат  не ,какво насила ще минеш преглед,или ще ги съдиш.

Хубаво е да се пише няма нормативен документ, действително  положението е на 11 год е бутилката не минаваш преглед.

Никой полицай КАТ няма да ти провери нищо като те спре,той само ще гледа вписана или не.Тях не ги интересува с каква бутилка си.

Хората които трябва да проверяват АГУ и колата са точно тези  от ГТП.

До сега не си вършиха работата   при прегледа ,и в момента  пак минаваш преглед колкото да ти вземат парите.

Знаят не знаят ,има няма нормативен документ свършиха бутилките в БГ.

Да подмениха се много над 30год , но и също тези над 10 год,ами самата уредба в какво състояние.

Да това е абсурдно дано може да  да докажеш че може да се минеш с 11год бутилка ,иначе просто само драскаме.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, Slavko написа:

Някой може ли да каже по силата на кой нормативен документ срока на годност на бутилката е 10 години ?..

Ako ти се рови, възможно е да е в разпоредби касаещи съдове под високо налягане. Познати водолази също може да знаят. И на мен ми е интересно "по силата на кой нормативен документ срока на годност на бутилката е 10 години ?.", но не смятам че си заслужава усилието. И още нещо, което знам по системата ЕЖК - след 10 години "закона" позволява, при премината успешно водна проба да продължи употребата на бутилката. Но това последното откровено разсмива газаджиите, по ред причини.

 

Преди 1 час, CARPERA написа:

Пробвай да минеш  преглед с бутилка на 11 год. 

.... дано може да  да докажеш че може да се минеш с 11год бутилка ,иначе просто само драскаме.

 

 

Ако правилно съм те разбрал искаш доказателство!? А на бас!? И да наистина, просто драскаме...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 minutes ago, kalintry said:

 

 

Ако правилно съм те разбрал искаш доказателство!? А на бас!? И да наистина, просто драскаме...

 

Мисля че точно и ясно го написах минава се преглед,колкото да ти вземат парите,така че баса ..............

Quote

ЕЖК - след 10 години "закона" позволява, при премината успешно водна проба да продължи употребата на бутилката. Но това последното откровено разсмива газаджиите, по ред причини.

Да това и аз го знам и пробвай някой да ти я свали,провери и пак да ти  издаде сертификат,и пак да ти я  сложи в колата.

Таз процедура няма кой да ти я направи на едно място, и от това което знам цената и е близка до нова бутилка,ами разхождането губенето на време.

Всеки може да прецени какво да направи.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

      До CARPERA..... И как ще ми кажат НЕ на прегледа..я помисли пак...някои трябва да ми цитира съгласно коя наредба , правило и т.н. , защото моята е със срок на експлоатация  30 години  😁,  как ще докажеш че не е , мога да ти направя какъвто искаш сертификат, ако искаш и от ЛУНАТА ще го издадем . .... И като ми кажат НЕ ,ще отида до другия пункт , но повярвай ми  няма да се наложи да да ходя на друго място . Колкото до уредбата ,мога да ти кажа че е напълно изправна и се подържа във фирмен сервиз на марката /няма да я цитирам/, просто смятам че така е редно.

          Сега сериозно , a между другото питах и познати полицай  и приятели на пунктове и всички казаха че няма такава наредба ,...до тук всичко е догатки ,рових във всички известни наредби включително и за тази за съдове под налягане ,но такова нещо като 10 години срок на експоатация не можах да намеря .За бутилките за природен газ има и той е 20 години , написан е в европеиските документи  "Правило 110" .

     За да приемеш нещо то трябва да се узакони със съответните документи /наредби,правила и т. н./ не можеш да приемеш  глупос от рода  "който е обикновинно 10 години" , обикновено за кого ,за тези които продават бутилки и за тези които произвеждат ????

   Колеги въпроса ми беше съвсем сериозен ако някой знае къде е заложено нека да сподели, нека не обсъждаме минаването на преглед ...всички знаем ка става ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Мисля че за газовите бутилки се гледа срок на годност, който се дава от производителя и е щампован на бутилката, наредбата трябва да е една и съща и за бутлките за битова газ. Намирам само че нямат право да монитират с изтекъл дрок на годност и трбва да се презаверява.  

39. "Ремонт" са дейности по частично възстановяване и/или частична замяна на части от газопроводи, съоръжения и други основни елементи на преносната или разпределителната мрежа и по частично възстановяване и/или частична замяна на части от инсталациите за природен газ и/или техни съоръжения, с които първоначално вложени, но износени материали, съоръжения и други основни се заменят с други видове или се извършват нови видове работи, с които се възстановява експлоатационната им годност, подобрява се или се удължава срокът на тяхната експлоатация.

 

С две думи бутилка на 10 год или я сменяш или ходиш да търсиш къде могат да ти я проверят и издадът документ за годност.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, malak написа:
  Скрий съдържанието

Мисля че за газовите бутилки се гледа срок на годност, който се дава от производителя и е щампован на бутилката, наредбата трябва да е една и съща и за бутлките за битова газ. Намирам само че нямат право да монитират с изтекъл дрок на годност и трбва да се презаверява.  

39. "Ремонт" са дейности по частично възстановяване и/или частична замяна на части от газопроводи, съоръжения и други основни елементи на преносната или разпределителната мрежа и по частично възстановяване и/или частична замяна на части от инсталациите за природен газ и/или техни съоръжения, с които първоначално вложени, но износени материали, съоръжения и други основни се заменят с други видове или се извършват нови видове работи, с които се възстановява експлоатационната им годност, подобрява се или се удължава срокът на тяхната експлоатация.

 

С две думи бутилка на 10 год или я сменяш или ходиш да търсиш къде могат да ти я проверят и издадът документ за годност.

 

Това което цитираш е съвсем друга наредба /наредбата за пренос и разпределение на природен газ - най общо казано/ и няма нищо общо с автогазови уредби...ами аз не съм виждал щампован срок на годност на бутилка...щампована е датата на производство ,но никъде не е посочен срока на експлоатация...и от къде разбра че след 10 година трябва да я смениш или да я провериш , а защо не след 5 година или след 15 година 😉 ...интересува ме кой и как определи 10 години срок когато производителя не е посочил нищо или просто не се знае колко е  .До тук всички колеги говорят хипотетично ,защото така са казали по телевизията...аз питам за нормативния документ които определя този срок. Пак ще повторя за природен газ е посочено в Правило 110 срок до 20 години.....в правило 67 за газовте уредби не е посочен срок на експлоатация . ...Да напълно съм съгласен че трябва  да се спазват законите и наредбите ,защото това е свързано с нашата безопастност , но няма как да се съглася на тезата че срока е "обикновенно 10 години" .,защото така е казал някой треторазряден чиновник автомобилна администрация .....говоря хипотетично ...😉 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Slavko написа:

Това което цитираш е съвсем друга наредба /наредбата за пренос и разпределение на природен газ - най общо казано/ и няма нищо общо с автогазови уредби...ами аз не съм виждал щампован срок на годност на бутилка...щампована е датата на производство ,но никъде не е посочен срока на експлоатация...и от къде разбра че след 10 година трябва да я смениш или да я провериш , а защо не след 5 година или след 15 година 😉 ...интересува ме кой и как определи 10 години срок когато производителя не е посочил нищо или просто не се знае колко е  .До тук всички колеги говорят хипотетично ,защото така са казали по телевизията...аз питам за нормативния документ които определя този срок. Пак ще повторя за природен газ е посочено в Правило 110 срок до 20 години.....в правило 67 за газовте уредби не е посочен срок на експлоатация . ...Да напълно съм съгласен че трябва  да се спазват законите и наредбите ,защото това е свързано с нашата безопастност , но няма как да се съглася на тезата че срока е "обикновенно 10 години" .,защото така е казал някой треторазряден чиновник автомобилна администрация .....говоря хипотетично ...😉 

трябва да имаш документ ако не майл на производителя, те трябва да имат, на всякъде трабят 10 години защото бг и турските бутилки са с по толкова, знам за някой немски че са за по 20 години. И пак гледа се срок на годност ако си взел някоя евтина бутилка може и 5 година да е, и аз не намирам никъде да пише точно 10 години.

 

ианче само това намирам за АГУ, ама според мен газовите бутилки са към други.

https://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=73423

 

Редактирано от malak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, Slavko said:

      До CARPERA..... И как ще ми кажат НЕ на прегледа..я помисли пак...някои трябва да ми цитира съгласно коя наредба , правило и т.н. , защото моята е със срок на експлоатация  30 години  😁,  как ще докажеш че не е , мога да ти направя какъвто искаш сертификат, ако искаш и от ЛУНАТА ще го издадем . .... И като ми кажат НЕ ,ще отида до другия пункт , но повярвай ми  няма да се наложи да да ходя на друго място . Колкото до уредбата ,мога да ти кажа че е напълно изправна и се подържа във фирмен сервиз на марката /няма да я цитирам/, просто смятам че така е редно.

          Сега сериозно , a между другото питах и познати полицай  и приятели на пунктове и всички казаха че няма такава наредба ,...до тук всичко е догатки ,рових във всички известни наредби включително и за тази за съдове под налягане ,но такова нещо като 10 години срок на експоатация не можах да намеря .За бутилките за природен газ има и той е 20 години , написан е в европеиските документи  "Правило 110" .

     За да приемеш нещо то трябва да се узакони със съответните документи /наредби,правила и т. н./ не можеш да приемеш  глупос от рода  "който е обикновинно 10 години" , обикновено за кого ,за тези които продават бутилки и за тези които произвеждат ????

   Колеги въпроса ми беше съвсем сериозен ако някой знае къде е заложено нека да сподели, нека не обсъждаме минаването на преглед ...всички знаем ка става ...

До теб, нито казах нещо за твоята уредба как е поддържана, нито искам да споря.

Защо не попита тези от пунктовете ако отидеш с 11 год бутилка какво се случва.

Сподели я тази информация да помогнем тук,и разясним ситуацията,моята е нова и този въпрос не ме вълнува за сега.

Исках да разясним обърканата ситуация  в която си попаднал явно и ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееййййй, ще се избиете за едното нищо!

 

Няма значение, какви са мотивите на Славко да зададе въпроса

Преди 22 часа, Slavko написа:

... по силата на кой нормативен документ срока на годност на бутилката е 10 години ? ...

 

Той си знае, сигурно му е важно да разбере.

 

Истерията около автомобилните ГУ е малко встрани от проблемите ми, а и материята ми е непозната, защото никога не съм имал кола на газ.

 

Обаче, така сладко го храните човека, че реших да хвърля едно око, да видя, за какво иде реч.

И понеже в България явно не можете да намерите точния документ, си викам "я да пробвам на английски".

 

Попитах Чичо Гошо - "car LPG gas cylinder expiry date".

 

Във първия сайт от списъка веднага се набива на очи фразата:

 

THERE IS NO EXPIRY DATE FOR LPG CYLINDERS, ONLY TEST DUE DATE

 

Същото нещо го имаше и в следващите няколко сайта, които погледнах.

 

Със две думи - Няма такова нещо като "срок на годност" на газова бутилка! Има дата на следващия тест.

 

За съжаление не можах да намеря категоричен отговор на въпроса "Кой определя датата на следващ тест на бутилката?". Навсякъде казват, че върху бутилката трябва да има надпис (независимо по какъв начин е нанесен) със дата на следващия тест. Срока за проверка зависи от това, къде се ползва бутилката, т.е. от редица фактори, зависещи от начина на експлоатация. Срока за проверка за една и съща бутилка може да е различен. Споменава се, че обикновено срока е 10г, но може да варира.

 

Значи, по принцип, всяка бутилка е годна за употреба, докато се издъни на теста. :D

 

Друго - не можах да намеря нормативен документ, конкретно за авто газовите бутилки. Това дотук са общи приказки на тема газова бутилка, независимо каква.

 

Ако трябва да се търси някакъв документ, свързан с АГУ, то това трябва да е някаква наредба, определяща сроковете за периодичен тест на бутилките. 

 

Обърнете внимание на думичката в червено. Да, в множествено число е, заради различните видове МПС, заради различните типове бутилки и заради различните места на монтиране.

 

Дерзайте!  ;)

 

п.п. Може и да не намерите такъв документ. Може просто срока за тестване на бутилката да се определя от производителят й.

 

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Krasi-mir написа:

Ееййййй, ще се избиете за едното нищо!

 

Няма значение, какви са мотивите на Славко да зададе въпроса

 

Той си знае, сигурно му е важно да разбере.

 

Истерията около автомобилните ГУ е малко встрани от проблемите ми, а и материята ми е непозната, защото никога не съм имал кола на газ.

 

Обаче, така сладко го храните човека, че реших да хвърля едно око, да видя, за какво иде реч.

И понеже в България явно не можете да намерите точния документ, си викам "я да пробвам на английски".

 

Попитах Чичо Гошо - "car LPG gas cylinder expiry date".

 

Във първия сайт от списъка веднага се набива на очи фразата:

 

THERE IS NO EXPIRY DATE FOR LPG CYLINDERS, ONLY TEST DUE DATE

 

Същото нещо го имаше и в следващите няколко сайта, които погледнах.

 

Със две думи - Няма такова нещо като "срок на годност" на газова бутилка! Има дата на следващия тест.

 

За съжаление не можах да намеря категоричен отговор на въпроса "Кой определя датата на следващ тест на бутилката?". Навсякъде казват, че върху бутилката трябва да има надпис (независимо по какъв начин е нанесен) със дата на следващия тест. Срока за проверка зависи от това, къде се ползва бутилката, т.е. от редица фактори, зависещи от начина на експлоатация. Срока за проверка за една и съща бутилка може да е различен. Споменава се, че обикновено срока е 10г, но може да варира.

 

Значи, по принцип, всяка бутилка е годна за употреба, докато се издъни на теста. :D

 

Друго - не можах да намеря нормативен документ, конкретно за авто газовите бутилки. Това дотук са общи приказки на тема газова бутилка, независимо каква.

 

Ако трябва да се търси някакъв документ, свързан с АГУ, то това трябва да е някаква наредба, определяща сроковете за периодичен тест на бутилките. 

 

Обърнете внимание на думичката в червено. Да, в множествено число е, заради различните видове МПС, заради различните типове бутилки и заради различните места на монтиране.

 

Дерзайте!  ;)

 

п.п. Може и да не намерите такъв документ. Може просто срока за тестване на бутилката да се определя от производителят й.

 

Да точно така ..и аз намерих нещо подобно в наредбата за съдове под налягане ..но там се говори за пет годишен срок...и пак не е конкретно за за автогазови бутилки /резервоари/а за съвсем други резервоари.....както и да е....стига толкова ,  а за пункта на CARPERA  ами и те незнаят и не съм чувал да са върнали някого...точно по тази причина ,че никои не е виждал подобна наредба....ще ги питам пак ....а полицията ми казаха... "карай си колата ,нас ни интересува да е вписана в талона"

 

Колеги пожелавам на всички здраве ...и да се пазите от тази зараза ....👍

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При предната офанзива за регистрация на АГУ се коментираше пак този въпрос. Не си спомням кой точно документ се цитираше, но в него пишеше, че бутилките след 10 години от датата на производство подлежат на хидравличен тест през 5 г. Никъде не е ставало въпрос, че след 10 години трябва да се подменят. Просто излизаше по-изгодно да я смениш, отколкото да търсиш къде да направят теста. А и той излизаше около 50-60лв...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 minutes ago, dimkaraganchev said:

При предната офанзива за регистрация на АГУ се коментираше пак този въпрос. Не си спомням кой точно документ се цитираше, но в него пишеше, че бутилките след 10 години от датата на производство подлежат на хидравличен тест през 5 г. Никъде не е ставало въпрос, че след 10 години трябва да се подменят. Просто излизаше по-изгодно да я смениш, отколкото да търсиш къде да направят теста. А и той излизаше около 50-60лв...

Благодаря ти точно за това говорих,моята тироидална бутилка нова е 60-70лв.

Мисля че това е и  част отговора който търси колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, CARPERA написа:

Благодаря ти точно за това говорих,моята тироидална бутилка нова е 60-70лв.

Мисля че това е и  част отговора който търси колегата.

Да обаче моята е 77 литра BRC и струва 156 евро...или българска  алтернатива  - 220 лв....😀

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, тогава потърси къде около теб правят хидравлични изпитания на бутилките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема се е разисквало подобно нещо, макар и много постно. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А задължителна ли е евро сондата за газовите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Славчо питаш къде го пише, търси сега би трябвало да имаш време. Аз ти отговорям как е в Италия, държавата която е измислила това алтернативно гориво. Метан на всеки 5г проверка на бутилката така до 30г. Отнема около две седмици през които караш на бензин. За GPL бутилката се сменя на всеки 10г от датата на монтажа без никакви прегледи просто се хвърля. Това, че твоята бутилка е BRC не променя нищо. И на двете ми коли са същата марка и ги сменям на 10г. Къде го пише ни най малко ме интересува.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, vespa написа:

Славчо питаш къде го пише, търси сега би трябвало да имаш време. Аз ти отговорям как е в Италия, държавата която е измислила това алтернативно гориво. Метан на всеки 5г проверка на бутилката така до 30г. Отнема около две седмици през които караш на бензин. За GPL бутилката се сменя на всеки 10г от датата на монтажа без никакви прегледи просто се хвърля. Това, че твоята бутилка е BRC не променя нищо. И на двете ми коли са същата марка и ги сменям на 10г. Къде го пише ни най малко ме интересува.

       Здравей , да тебе може и да нете интересува но 90 % от хората ползващи газ ги интересува. Ако си прочел правилно съм написал че уредбата на Хондата е  изправна /притежавам още няколко автомобила които не са Хонда/ и на единия от тях е монтирана през 2009 г. - и вече е сменена, а за BRC просто исках да покажа на колегата че не всички бутилки струват 50-60 лв.

    Въпроса ми беше хипотетичен....ти ми отговаряш как е в Италия и че въобше нете интересува къде го пише. ...а моят въпрос беше как е определен този 10 годишен срок за всички видове бутилки ? Като не си в състояние да напише нещо , просто напиши "че незнаеш как е в България" и толкова....като желаеш  да вземеш участие в дебата.😉

    Поздрави и бъди здрав  ...извиниме ако съм те обидил с нещо 😀

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги , взели участие в дебата...дано е бил полезен.😀

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...