Jump to content
bostonb

Стържене при стартиране на двигателя Jazz 2012

Recommended Posts

Вече втора година при стартиране на двигателя се чува едно стържене, прави го само зимата (ноември-март). Стартирам двигателя сутрин - стърже (и то не всеки път), след един час няма проблем, но ако престои 4-5 часа и е студено пак стърже.Може два дни да няма проблем на третия има. Само питам ако някой има някакви наблюдения за такъв проблем, иначе мисля така да карам докато не започне да го прави целогодишно и по на често  😏

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужи си стартера сигурно четките са за смяна,а малкото останала смазка е набита с прахоляци и това което пада от четките.

Не чакай да започне да го прави висеки път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц, не са четки, т.е. не би трябвало да са при така описаните симптоми.

Стърже бендикса. От студа греста се стяга и бендикса се връща със закъснение, а не на момента, в който пуснеш ключа. Получава се обратно въртене, т.е. двигателя се опитва да завърти стартера. Стърженето е по-скоро щракане на зъбите на бендикса и зъбния венец на маховика. Риска от износване, или чупене на зъби не е за пренебрегване. 

Не е голяма философия да се почисти и смаже наново. Не съм на 100% сигурен, но най-вероятно стартера е с редуктор. Ако да, желателно е да се почисти и смаже и редуктора. Правил съм го на CR-V 1.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята си стърже при палене от мома ,сменял съм четки ,държачи ,бендикс ,профилактирано е смазано всичко и пак така си прави -видимо няма износени зъби нито по маховика нито стартерните ,ама на ,пак си стърже ,но пък нищо по-лошо не става и не прави проблеми ,стърже си и това е ,не е болка за умиране ,така че не го мисли .Карам предимно градско и паля често -нищо не се е износило досега .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CL 9, след профилактика спря.

СW2, предстои профилактика, само при  -5  се чува, но не винаги.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като проблем ми казаха - задържане на бендикс. Сега няма проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...