Jump to content
balin

Honda CR-V III на 390,000 км. заслужава ли да се купи ?

Recommended Posts

Здравейте колеги, брат ми се е запалил да купи и вземе една Honda CR-V 2008 г. бензин - автоматик ,купувана и поддържана от Бултрако в България. Колата изглежда добре , но е на 390,000 км. и се чудя дали вече не е на края на живота си и дали не си вкарва таралеж в гащите ,ако я купи ? Все пак вие сте по-запознати и бих искал компетентно мнение от някой , дали си заслужава да се купи такъв автомобил на толкова километри или скоро двигателя може да свърши, въпреки че знам че това е много индивидуално за всеки автомобил !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти на колко мислиш са тея по автокъщате. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добър отговор би бил „как е била обслужвана?“. Само фактът, че е поддържана в Бултрако, не е достатъчен.

 

Spoiler

И не, не са всички коли по автокъщите милионници. Със сигурност има такива, но по-сигурни са конспиративните теории за връщани километражи на всички коли с по 2–300 хил. км. По-честа практика е да взимат тоталки, да ги оправят за малко пари и препродават на печалба.

 

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих рискувал. Поне да беше ръчка. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да както каза колегата важно е как е обслужвана и какво е сменяно,вече трябва да е сменена веригата и доста консумативи.

Нямаме  ли  тази йнформация ни караш да гадаем.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
37 minutes ago, PetarStanev said:

Аз не бих рискувал. Поне да беше ръчка. 

Аз също, ако не съм сигурен в отлична поддръжка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е обслужвано и сменяно навреме и без компромиси. За веригата не съм сигурен и мисля,че не сменяна до сега ! Въпроса е живота на двигателя или автоматика колко би могъл да бъде при условие,че всичко е подменяно своевременно ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се да намеря една статия, която четох наскоро, за най-надеждните сувове, но не мога да я намеря. Именно там crv 3-та генерация беше на първо място, като пишеше че r-ката (бензин мотора) ако е правилно поддържан има ресурс поне за 500 000 км. Колко е истина това, божа работа. Ако я намеря статията ще я пусна тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай накъкви примери какво е това навреме примерно Кастрола дето го натикват в тоя двигател и казвмат да се смена на 15 хл км,изобщо не е на време.

390хил веригата няма да издържи много.

Автомата сменяно ли е маслото тоест опреснявано,навреме дай инфо колко е това според Бултрако, може да издържи спокойно и над 600 хиляди.

На какви интервали са регулирани клапаните.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е цената? Трябва да е доста под пазарната. 

Веригата на този двигател не е ли евтинка. 7-800 лв голям праз. 

По-скоро да не е за сегменти и разпределителни валове или нещо дето се отваря мотора.

ПП: Имам един колега сега продава Пасат на 330 хиляди. Казва никой не го иска, че бил на много километри, а е супер запазен. Искат да им върна километража и да си купят 9 годишна кола за 180 хил. Звучи доста по-реално.

Много е важно какво е състоянието. Нищо, че е на много километри, особено за този двигател. Ако е карана извънгардско на бензин няма проблеми. На газ, НЕ.

Редактирано от Bizzito
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
20 minutes ago, Bizzito said:

На газ, НЕ.

Това е важно, защото колегата не спомена газ. Предполагам няма. Иначе, не я мисли изобщо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресурсът на автоматичната кутия е по голям от този на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, Pavel_Pavlov написа:

Това е важно, защото колегата не спомена газ. Предполагам няма. Иначе, не я мисли изобщо.

 

Да да, колата няма ГАЗ, знам че с газова уредба нещата стават доста по-различни !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се откажите от нея. Моля за координати на продавача.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

390 к , ако е карана само в България означава, че е само извънградско. То се равнява на 1/3 от износването , ако колата е карана градско. Тоест ако купите кола на 120 , карана само в града, износването ще е същото. Аз бих я взел, ако не искат много пари. Много бих внимавал с цената. Но всички искат да бъдат лъгани и също съм на мнение, че по автоморгите има много автомобили с подобен километраж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля че ако всичко се знае за тая кола и е сменявано навреме и с качествени консумативи би трябвало да изкара още толкова. А и работи като хората без добавки и тем подобни хитринки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са негативите от газта?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В най-добрият случай (добър монтаж и настройка) съкращава живота на главата – клапаните след по-честото регулиране в един момент няма накъде повече да ходят. Плюсът е, че дотогава обикновено си икономисал доста повече от гориво. Но, ако купуваш кола с газова, някой друг е икономисвал преди теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента  в който  няма на къде  да  ходя  клапаните, даваш  едни 1000лв за ремонт на глава и продължаваш на газ.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията и коментарите !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...