Jump to content
birev

Bridgestone Turanza T05 или Hankook VP3 K 125

Recommended Posts

Колеги, наближава смяната на гумите и съм се насочил към тези два модела. Моля, ако някой е карал с тях да сподели впечатления. Става въпрос за нормално градско каране и магистрала 140-150.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш специално един от тези 2 модела или гледаш и други? Bridgestone Turanza и Potenza са страхотни на мокро но на сухо не чак толкова. За какъв размер гледаш? Аз бих погледнал също Dunlop Spor Maxx RT2, Firestone Roadhawk, Continental PremiumContact 6 / SportContact 5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът е написал, че ги иска за нормално каране. Аз бих избрал Ханкук. Достатъчно добри са на мокро и сухо, а и издържат дълго, не като някои "премиум" марки...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди няколко месеца се спрях на Bridgestone TURANZA T005 FSL 225/45 R17 91Y (В, А, 71).

Мнение към този момент не мога да дам, защото минах 200км и сложих зимните гуми.

 

При избора ми също в сравненито бяха и Hankook Ventus Prime 3 K125. За съжаление всички Hankook бяха произведени в Китай и това наклони везната към Bridgestone.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно. Досега не съм имал Hankook, произведени в Китай. До 14 цола идват от Южна Корея, а над 14 цола - от завода в Унгария. Поне при мен...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, само че е обратното :) - малките ги правят в Европа, а големите в Южна Корея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сравняваме Bridgestone с Hankook  е несериозно! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво толкова му харесват на Ханкока. Може да се е променило качеството, не знам. Преди около 7 години на старата Хонда бях купил нови летни. Нямам идея вече точно моделът какви бяха. На 3-тото лято бяха като пластмасова кофичка от кисело мляко. Това ми бяха първите и последните китайско-корейски гуми. Към 2020г. може и да са други, нямам идея.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните години се справят отлично на тестове и са доста хвалени. Местят се нагоре в класовете. Основната им критика, когато гледах за гуми последно миналата година, беше, че се износват по-бързо.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sport Maxx или SportContact 5 за 7-ма хеч, айде моля ви се. 

Карал съм и двете Туранци, Р300 и Т05, на един и същ размер и за мен старата туранца, разбирайте Р300, е по-добрата гума. Р300 е по-лагава от двете докато още е студена, но като позагрее е класа над Т05, и на мокро, и на сухо.

За Континентал съм с особено мнение, след като ядох дървото с Премиум Контакт 5-цата.

Ханкуук-а ги хвалят повечето собственици, но кой ли българин ще си признае, че се е минал.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример:

Bridgestone Potenza RE002, DOT 3914.

25 000км на Стрийм и 40 000км на Акорд CL9!

От 2014 до 2019 включително! Може още да карат с 2.5мм грайфер, но ги смених!

 

Купувайки си евтина гума, трябва да сте сигурни, че няма голям пробег.

Същото е с Мишелин и Пирели, много мека и се износва бързо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, jijane написа:

Ханкуук-а ги хвалят повечето собственици, но кой ли българин ще си признае, че се е минал.

Аз! След летните Контита (които износих) си взех за предния Акорд 6 ханКУЦи. Не помня точно модела, но бяха хвалени, обаче не можах да си позная хандлинга на колата. Така и не им свикнах, но след няколко месеца я продадох с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, на всички за мненията.

Ханкука вече се води Премиум производител, според западните гумаджийници. Конкретно споменатия модел много го рекламират и хвалят, затова исках , ако някой го ползва да сподели мнение. Досега карам все с Дънлоп.  Блуреспонс летни и зимни(не им помня точно модела). От зимните съм супер доволен, от летните не съм нито много доволен нито много недоволен. И се чудех, дали да не ги сменям с някой от тези модели, или да си купувам същите. Бриджстона е от миналото лято модел и също има много добри отзиви за него. Конкретно ме интересува поведение на мокро, комфорт, обратна връзка и шум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блу, Еко, Енерджи Сейвър и тем подобни словосъчетания в имената на гумите в повечето случаи значат пласмасарник. Много живот на гумата с компромис относно представяне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно. От всички еко модели смея да твърдя, че Дънлопа се представя най добре. Но ми се щеше да го сменя с нещо. Това са двата модела, които нямат еко в името. Дори Контито новия модел е еко 6 за малките размери до 16 цола. Бриджстона много ми харесва визуално, а Ханкука много го хвалят на запад, затова потърсих мнения на колеги които карат с такива гуми, но явно няма много:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 - нищо Еко в нея, само газ и глобално затопляне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм с нови Bridgestone TURANZA T005, монтирани на Тойота Авенсис и категорично заявявам, че на сухо и мокро, колата стоеше като залепена за пътя. Страходни гуми. При един обилен дъжд на магистрала Тракия и скорост от 100-120, поне на 10м зад мен нищо не се виждаше от изхвърлената вода. При стандартно напомпване от 2,4 винаги изглеждат като недонапомпани.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.oeamtc.at/tests/reifentest/sommerreifentest-2020/

При размер 235/55 R17 103W/Y - Bridgestone Turanza T005 е по-добре класирана от Hankook Ventus Prime 3.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че на мен ми трябва в по малките размери-16", а както знаем различните размери гуми се представят различно!

Вече реших да заложа на Бриджстона, макар че е доста по скъп от Ханкука, на база прочетено в нета и отзиви на хора карали с него. Малко ме притеснява как ще е шума, но това е много субективно и зависи от много неща.  Ще пиша отзиви след монтиране и пробег от поне 1000 км. в различни условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...