Jump to content
edimo

Проблем със CD-то

Recommended Posts

     Днес, свалих акумулатора за заряд и като го сложих, установих, че CD-то не работи. Като дам на контакт, изщраква няколко пъти, все едно се мъчи да зареди диск. Като натисна бутона PWR, се включва радиото, настройва се и работи, но натискам бутона CD - не превключва, не светва големия дисплей и не реагира по никакъв начин и продължава да си свири радиото. Не работят и LOAD и EJECT, абе все едно няма CD, а в чейнджъра има 5 диска, модела е с навигацията.

      Пробвах няколко пъти да махам клемата, да се нулира, но нищо, както казах при контакт прищраква няколко пъти и дотам. Някакви идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

            Свалих радиото и проблема се оказа в изронени зъби на едно малко пластмасово колелце, задвижващо оста, на която са нанизани дисковете. Не е давало признаци за проблем, работеше перфектно, но може момента да е съвпаднал. Ще се радвам да чуя ако някой е имал същия проблем, как го е решил  или ако има повреден чейнджър за части, защото искам да го въстановя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам най вероятно същия проблем , както си свиреше при смяна на диска (СД ченджъра беше пълен с 6 диска) нещо не сработи правилно . Аз извадих дисковете и после сработи някаква защита че СД ченджъра е пълен и не позволява да вкарам диск изобщо...

п.п. Лесно ли се сваля СД ченджъра за да проверя дали проблема ми е същият. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалянето е след отвиване на два болта, които са отдолу и първо се сваля държача за чашите и е играчка. А чейнджъра си иска разбирач.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

Случайно да си записал някъде  фабр.номер на ченджъра за да се ориентирам какъв вариант да търся  ремонт на моя, смяна с втора употреба или навигация според цената п.п. качвам снимка на ченджър от тема в продажби

 

post-505-0-18010900-1474270490.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора употреба няма смисъл, всички са с дефект или ще бъдат. Мисли вариант с трасмитер или мултимедия, аз сложих трасмитер и забравих. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мултимедия китайска интересувал ли си се има ли за нашия модел и ако да на каква цена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6.10.2020 г. at 10:46, edimo написа:

Втора употреба няма смисъл, всички са с дефект или ще бъдат. Мисли вариант с трасмитер или мултимедия, аз сложих трасмитер и забравих. 

Какъв трансмитер сложи , аз имам един слага се на запалката но не съм доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.02.2020 г. at 18:26, edimo написа:

            Свалих радиото и проблема се оказа в изронени зъби на едно малко пластмасово колелце, задвижващо оста, на която са нанизани дисковете. Не е давало признаци за проблем, работеше перфектно, но може момента да е съвпаднал. Ще се радвам да чуя ако някой е имал същия проблем, как го е решил  или ако има повреден чейнджър за части, защото искам да го въстановя.

Здравейте, ако може за насоки как сте развили болтовете на радиото - по-специално десният?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6.10.2020 г. at 14:42, nacho76 написа:

Мултимедия китайска интересувал ли си се има ли за нашия модел и ако да на каква цена

77251SJD003ZA.Това е панела за мултимедията DIN 2.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...