Jump to content
North

Проблем с airbag

Recommended Posts

Honda Civic VIII 1.8 sedan 

Здравейте , имам следния проблем ,светна ми лампата за airbag и не изгасва.

На диагностиката показа грешка !

F3-11 Driver side airbag Impact module Deployed

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувай си темата в раздела за Сивик. Тук при Акордите може никой да не обърне внимание. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е универсална за Хонда. Това е записан проблем, който се премахва, само софтуерно. Има модул, който трябва да се нулира по този начин и май става, само от специалист.     https://www.youtube.com/watch?v=JCI8FF-A3VM&feature=youtu.be

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добре , но къде да намеря този специалист . 
Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В оторизираните сервизи  , иначе  в Русе при Маркони. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междодругото под шофьорската седалка намерих един един кабел и на него е забоден един резистор ? Дали така е заводско ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я го снимай да видим що за изпълнение е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата светна след като си разбутал това съпротивление, нали? Ако е така го размърдай пак и най вероятно ще изчезне грешката.( Може би след триене на грешката). Ако пък е дало фира отиваш в магазина за музика и се сдобиваш с ново за 02,03 стотинки. Грешката ти с две думи е че краш сензоора ти е гръмнал. И за това са сложили това съпротивление. Дано бях полезен.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно това го видях след като светна лампата понеже Почнахме да се ровим , съответно го видях и беше допряно в металната част на седалката и от там си правя извода, че може нещо да чу е станало. След това видях че в седалките аирбеговте ги няма поне така си мисля. След като го сменя този резистор пак трябва да диагностикта да се резетне ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, North написа:

Да ти кажа честно това го видях след като светна лампата понеже Почнахме да се ровим , съответно го видях и беше допряно в металната част на седалката и от там си правя извода, че може нещо да чу е станало. След това видях че в седалките аирбеговте ги няма поне така си мисля. След като го сменя този резистор пак трябва да диагностикта да се резетне ?

Мисля че трябва,но не съм сигурен. Но щом нямаш еър беци в седалките,явно е удряна и са я правили по джамбазкия начин. На 90 % вече съм сигурен че след като го размърда или смениш ще угасне.    

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа незнам от доста години я имаме на две години сме я купували , прегледал съм в цялата не съм видял някакви забележими преработки по купето или някой просто е харесал е airbaga за препродажба. Незнам как без да пипам нищо светна така , то ако трябва да се преработва модула бе виждам кой ще го направи 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, North написа:

78DE51DA-B421-4DA7-9242-D7B93E3A57F8.jpeg

Това е 100% джамбазка работа.

Почти съм сигурен, че нямаш работещи еърбеци!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм но незнам какъв удар Да е било и да няма следи по купето , примерно на пасажерската седалка също го няма еърбега но там пък няма резистор защо ли ? Тогава по всички колонки и във волана трябва да има 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, North написа:

Зависи кои еърбеци са се отворили при удара. Но както каза колегата нямаш работещи еърбеци. Щом и казваш че я имате от почти нова тогава са били явно скъпи частите и са я претупали. Но няма значение. Там някъде ти е проблема. Или с това съпротивление или някое друго се е предало. Сменяш и забравяш за лампата. Но вече имай 1 на ум че нямаш еърбеци.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е вече имам , да тогава бяха доста пари , ами ще го сменя утре след това на диагностика да пробваме да в изчистим тази грешка  но интересно защо под пасажерската седалка няма резистор след като и там е изваден еърбега. Там буксата си е на място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз първо,бих си купил еърбеци !!! още на другия ден,от първата морга и след това всичко останало!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост колата е малко по екзотична и няма как да си намеря от нашите морги 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.02.2020 г. at 23:51, North написа:

За жалост колата е малко по екзотична и няма как да си намеря от нашите морги 

Колега отстрани ли проблема? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами несъм още . Обикалям тук при майсторите всеки вика трябва ДС видим , да разглобят цялата кола и накрая нищо да не направят 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...