Jump to content
Jikata85

Хонда Акорд 2.4 бензин авариен режим

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам следния проблем, днес Хондата (Акорд 2.4 бензин/газ 2008ма автоматик) влезна в авариен режим. Случи се докато бях спрял на светофар и когато тръгнах усетих как започна да притриса леко и лампата check engine почна да мига. Съответно не можах да вдигна повече от около 25км/час и бавно се прибрах до вкъщи на около 2км. Имах същия проблем преди около 2г., но се случи еднократно и след като угасих и запалих се оправи. Сега продължава, както и видимото притрисане отпред. Някой може ли да даде съвет от какво може да е? Дали ще има проблем да я откарам така до сервиза на около 4км за диагностика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш по ръка ELM OBD, ако не най добре на диагностика и ще стане ясно , може нещо дребно да е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да я откарам на диагностика. Въпроса е дали може на собствен ход за 4км или да не рискувам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го прави и на газ и на бензин.

Когато влезе в авариен на какво кара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи минуса на акумулатора за минута две и виж дали ще се оправи. При мен така се получи. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях на газ, но иначе след това опитах няколко пъти и на газ и на бензин, едно и също е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бекъп бушон намате ли в коша на мотора да го съчетаеш с откачане на клемата за да стане ресета.

 

592044632_viberimage2019-03-0913_52_36.thumb.jpg.30d55498552f93463ea9a8dc34326b1a.jpg

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С откачане на минус клемата не стана за съжаление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, CARPERA написа:

Бекъп бушон намате ли в коша на мотора да го съчетаеш с откачане на клемата за да стане ресета.

 

592044632_viberimage2019-03-0913_52_36.thumb.jpg.30d55498552f93463ea9a8dc34326b1a.jpg

 

Честно казано не знам, дори и да има къде точно се намира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш, и ти се разкарва, можеш да ми пишеш на лични, да се видим, да ти дам моето ЕЛМ-че, да пробваш да си прочетеш грешката. Поне ще ти даде индикация дали има риск да я караш 4 км до сервиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случи се докато бях спрял на светофар и когато тръгнах усетих как започна да притриса леко и лампата check engine почна да мига. Може да е бобина.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е в сервиза вече, оказа се бобина.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да смениш и свещите с тази бобина за да не изпукат и останалите... Малко късно пиша но се надявам че си ги сменил... обикновенно причината за изгоряла бобина е стари свещи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...