Jump to content
Koce1

Хонда джаз проблем

Recommended Posts

Имам хонда джаз 2007 година имам следния проблем като оставя колата по нагорнище на 1 скорост почва да изтарва и тръгва надолу мислих си че е от съединителна смених го но сега е същата работа и още нещо като стигна до някой баир така да се каже почва да омаля все едно че няма мощност моля за мнение или решения ако някой е имал същия проблем благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от наклона, ако е голям е напълно нормално да изпуска, за това има ръчна, пробвай на равно да я оставиш на 1-а и да я бутнеш, ако успееш без особени усилия и тласъци, вероятно губиш компресия, може от сегментите, може и от клапаните, ако са прегорели или пренатегнали, и също от гарнитурата на главата. 

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, Rakeem said:

Зависи от наклона, ако е голям е напълно нормално да изпуска, за това има ръчна, пробвай на равно да я оставиш на 1-а и да я бутнеш, ако успееш без особени усилия и тласъци, вероятно губиш компресия, може от сегментите, може и от клапаните, ако са прегорели или пренатегнали, и също от гарнитурата на главата. 

 

Редактирано от Koce1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ще ми струва да я отворят и да се види ако губи компресия ай вероятно е от това защото при по голям баир губи и мощност приблизително знаеш ли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си провери клапаните и ангренажа, да не е изгубила центровката, ако всичко е в норма, тогава вече ще трябва да се отваря, цени аз не мога да ти дам, търсиш си сервизи и ги питаш тях. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Koce1 написа:

Колко ще ми струва да я отворят и да се види ако губи компресия ...

За да се провери компресията няма нужда да се "отваря" двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз имах същия проблем и скоро се оказа, че имам голям проблем със скоростната кутия. Не знам дали има връзка, но съединителя и компресията са добре. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.02.2020 г. at 20:58, Koce1 написа:

Имам хонда джаз 2007 година имам следния проблем като оставя колата по нагорнище на 1 скорост почва да изтарва и тръгва надолу мислих си че е от съединителна смених го но сега е същата работа и още нещо като стигна до някой баир така да се каже почва да омаля все едно че няма мощност моля за мнение или решения ако някой е имал същия проблем благодаря

Здравей колега,

 

Аз имах Джазз 2003 и имаше същото поведение. До колкото разбрах не е проблем. Трябва да се изпозлва ръчна. Аз така или иначе имам навик да я използвам и не ми е оравило впечатление, защото никога не я оставях на скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...