Jump to content
atanas_alfa

Задни говорители на Харви

Recommended Posts

Здравейте колеги,вчера си сложих говорители на кората в багажника.След дълго чудене какво и къде сложа, се спрях на 5/7 инчови елипси които сложих на кората.За мое голямо съжаление стандартните елипси 6/9 инча не пасваха на кората (карам 4 врато Харви). Сега разликата е голяма ,но за съжалние има какво да се желае от SD-то ми. Като цяло съм доволен  и ще ми е интересно да разбера някой дали е правил някъкви подобрения по музуката.Пропуснах да кажа,че елипсите на този размер са фабрично без решетка,тази е за размер 6/9 ,но свърши работа ,изглежда малко като на свинче звънче.

IMG_20200201_103536.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не използва фабричните места оставени за задни колони в страни от кората??

Редактирано от Дамян

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен въпрос ..аз никога не съм проверявал изобщо има ли говорители там фабрично...виждат се местата ,кабели идват ли до там ..някой да е отварял там и как изобщо се разглобява

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На щипки са корите,дърпаш и излизат. Мойте говорители са там.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам говорители в страничните фабрично предвидени места - работещи. Понеже не съм капризен, ме задоволява качеството на звука от четирите говорителя - два в предните врати и два отзад - в страни от кората на багажника. Проверете си наличните. Успех!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да сложа по-големи говорители,затова сложих тези елипси.Захранването е от фабричните кабели,които са пуснати в гнездата до кората.

IMG_20200201_103607.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това харви преди фейса ли е? Интересно ми е, че на моето са отстрани, но не на кората а в пластмасите до прозорчетата. Кората така не става ли много тежка? А и се обвързваш да не я махаш при голям багаж? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2000 година преди фейса 124кс. 5 врати.Кабелите са в пластмасите до прорците,а дали кората става по-тежка, да става , идеално щастие няма(кот такоз :) ) Разликата в звука е  голяма, неудобството да разкачаш говорителите покрай кората също.Не съжалявам.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разкачах отзад,говорители няма и не знам да ли е имало ...кабели видях само на плафона със(букси) ,ако не е паднал на долу някъде нямам идея ..първа регистрация 2001 преди фейса ...5 врати ...105 магарета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите задни колони в пластмасите до прозорците мисля са фабрични, звучат добре и имат сила за хора без претенции и критерии, а и нан😅 фона на цялата кола  де 😁. Иначе след 120 става толкова шумно че каквото и да имаш, ако не дъни здравата, не се чува особено добре. 🤣

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, galin_k написа:

Моите задни колони в пластмасите до прозорците мисля са фабрични, звучат добре и имат сила за хора без претенции и критерии, а и нан😅 фона на цялата кола  де 😁. Иначе след 120 става толкова шумно че каквото и да имаш, ако не дъни здравата, не се чува особено добре. 🤣

Всичките са така ...по магистралата няма да коментирам ,защото там колкото може :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също преди време си поиграх да търся заводските кабели,но не ги намерих.Когато взех говорителите отидох в специализиран сервиз за авто озвучаване.Казах на момчетата да ми пуснат кабели от СД-то до багажника,като обясних,че съм търсил кабели,но няма.За мой късмет те бяха запознати точно къде са заводските кабели.След около 35 мин (и 20 лв.) кората беше изрязана ,а колоните свързани.

Дадох и 20 лв.за решетките от снимките  (кво да прайш :) )

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен задните колони не могат да извадят същия звук както са предните всички тонколони са еднакви отзад свирят по слабо някой знае ли защо се получава така 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно има настройки на радиото за силата на звука. При мен е така. Настройват се задни-предни и леви-десни. Провери дали и на твоето настройките не са такива. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настройвам ги само отзад да свирят но пак не вадят същия звук както предните. Нещо съпротивлеяния нз и аз защо не искат да свирят 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите задни ги монтирах във фабричните гнезда, ако не са добре уплътнени не свирят добре, но с подходящата изолация им идва силата. Изолацията помага и да не дрънчи пластмасата (сложих по-големите 13 см).

 

Друго нещо - провери да не си разменил поляритета. Това, което описваш, е типичен резултат от дефазиране, защото колоните се заглушават една друга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните задни говорители,са мънички,но с много голяма чувствителност и свирят много добре на малка мощност. В момента монтирам едни гиганти,като за обем ползвам цялата страница/ 2 врати/ с подходяща изолация естествено.Не знам още какъв ще е резултата ,но другия месец ще споделя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...