Jump to content
PODLECii13

Как се сваля кората на вратата на багажника

Recommended Posts

Здр. Има ли ред за сваляне на пластмасовата кора на багажната врата ? Отвих двете видийки на мястото за хващане и затваряне на врата, и почнах да отделям кората от врата но нещо не става ( без да свалям пластмасите около прозореца нагоре). Преполагах, че е само на щипки но ме е страх да не счупя нещо ( доста силно напъвах да се откопчея щипки но уви ). Търсих в гугъл но нищо конкретно или има 2 пластмасови добелчета от ляво и дясно на пантата които при мен ги няма ( изобщо дупки за дюбелчета няма ). А кората около пантата не помръдва на никъде.

Редактирано от PODLECii13

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалях я като ми беше зациклила машинката за багажника. Както си написал, отвиваш видийките, махаш и капаците за смяната на крушките и дърпаш. Няма какво да счупиш а дори и да сцепиш някоя щипка, ще купиш нова но ме съмнява. Доста са здрави тези белите щипки които са като шапки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пробвах веднъж да я свалям, исках да слагам звукоизолация, но и на мен не ми се получи, а ме е шубе да прилагам повече сила, че като знам колко неща съм счупил, защото има някъде скрит винт, примерно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен ми се е разхлабила машинката за заключване на багажника. Клати се като на коча м.....а :) и заключва пак ама..... дразни ме. И ще трябва значи да напъна мъжката........ ама ако се пукне и ще си изям ноктите на краката от яд. Значи да разбирам, че свалям само 2-те видийки на дръжките и дърпам хамалската ? Без да свалям по-нагоре тънките пластмасарйи от двата края на стъклото ? 

Редактирано от PODLECii13

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези пластмаси са доста яки. Не те подценявам, може да си доста як :D При мен блокира машинката на багажната врата ето така:
2.thumb.jpg.c5cf5954e7f2c91d087715247bbc46d3.jpg
Аз свалях кората докато е заключената. Не ме питай как. Наложи се да купя друга, защото тази цяла нямаше как да излезе.
1.thumb.jpg.deeb99132ae7c72fc2c4da9313a3b967.jpg
Имам по-голяма снимка на тази 2-рата но мисля, че и така се разбира. За да не блокира като при мен я огледай добре, смажи я и ако не ти прави проблем си я остави, ако ли не си купи нова. Като казвам нова, искам да кажа нова а не такава 5-та ръка. При мен се счупи механизмът т.е и да искаш от аварийното капаче нямаше как да се отвори. 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм допълнил отговора на въпроса ти. Горните пластмаси нямат общо с кората в случая. Единствените други които са заедно, са тези на нея - 2та капака за смяната на крушките. Всичко останало е отделно. Отвиваш видийките, сваляш 2-та капака за крушките и дърпаш последователно, започвайки от някой долен край. Аз бих започнал от долната страна, просто там е достатъчно изпъкнала и обла пластмасата. Има едни инструменти за вадене на щипки които и те са пластмасови и са удобни да си повдигнеш с тях леко. Ако ги имаш ги ползвай, аз нямах :D  Това е моят начин и не твърдя, че е правилен. 

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко мина ок. Дърпах и си почесвах главичката 😂 докато не се отскубна едната щипка от дясно на пантата и разбрах,че има от ляво същата и така по описания от вас ред, всичко мина без счупени щипки или кора. Благодаря!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...