Jump to content
ganovski

Проблем с газта - Accord 7, 2.0

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

Притежавам акорд 7-ма генерация, 2.0 мотор. След като я взех ми монтирана газов инжекцион, някакъв полски. От 2 месеца забелязах, че когато стартирам колата и времето навън е студено, под 5 градуса, в момента, в който колата премине от бензин на газ се усеща за кратко време силна миризма на газ в купето. Предполагам, че впръсква по-богата смес и не я изгаря. Исках да видя от къде идва миризмата и установих, че е отпред, в областта на изпарителя. Карах я 2 пъти на майстора, тъй като е в гаранция и той ми каза, че всичко е ок, маркучи нямат разхлабени скоби, обяснението му е, че впръсква по-богата смес и от там идва миризмата. На въпроса ми, като е инжекцион не следва ли тази миризма да бъде изкарана през ауспуха, той ми отговори, че така трябва да е. Мазах изпарителя с пяна, но не забелязах балончета. Отделно от това видях генерацията, няма дупки. Отскоро започна да ми прехапва, не съм сменял скоро свещите. Филтрите ми са на по 20 000 км, като според газаджията се сменяли на 30 000 км. Дали може да е от свещи или филтри? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да споделя, че може би проблема е от маркучите на газта. Като е студено и се вкоравяват много. Днес направих експеримент. Сутринта запали колата и я прехвърли само на бензин. Като загря, маркучите около двигателя се затопли ха и като прехвърли на газ не мирише ше. Прегледах скобите, бяха си натегнати. Явно ще трябва да се при мира с факта, че ще ми помирисва на газ за кратко, когато е много студено, при прехвърляне на студен мотор. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не ми е замирисвало, не знам дали така лесно да се примиряваш. Потърси и мнения от друг майстор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз сменям филтрите на ~ 10K км, 30К ми се вижда множко.

При мен е направено на определен брой моточасове да ми сигнализира, че съм за смяна на филтрите, което е между 10 и 12К км.

Според мен, ако смениш филтрите, ще ти се оправи проблема. Аз миналата зима имах подобна случка и след смяната им, вече не усещах миризмата при превключване на отрицателни температури!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On ‎1‎/‎27‎/‎2020 at 12:13 PM, ganovski said:

Здравейте колеги, 

Притежавам акорд 7-ма генерация, 2.0 мотор. След като я взех ми монтирана газов инжекцион, някакъв полски. 

Ето точно в тези две думи ти е отговора. Платил си  за някакъв полски инжекцион и това получаваш.

Филтрите понякога на 10 хил  км са супер замърсени.

Обикновените свещи говоря за NGK се сменят на 40 хил км,другите марки не устискват до там.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зравейте на всички. Вчера смених и двата газови филтъра. Единият беше на 15К а дтугият на близо 40К. Мнението на газаджията беше, че този на изпарителя спокойно кара по 50, но понеже за сефте го сменям, настоях да го сменим. Резултата и в двата филтъра беше минимално количесто замърсявания. Иначе на въпроса на колегата, миризма на газ усещам само когато съм на колонката а с моята газова се наиграх много...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи една пръскалка със сапун, препарат за прозорци, квото намериш. Пръскаш по изпарителя, скоби, връзки и рейката, при проблем наблюдаваш балончета. Аз филтри сменям на 20к, повечето пъти им остава доста повече живот. И понеже се засегнаха и свещи, аз лично вече карам 80к. км, на газ от преди и след последното им обслужване, проблеми никакви.

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже каза  за свещите какви са обикновени или иридиеви. 

80 хил ако са обикновени свали да ги видим що за извънземни свещи са.

За мен на тези  км за обикновени ти чакаш  да си замине някоя бобина или нещо по сериозно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според теб кой си слага обикновени свещи по 8лв на колата? Иридиеви NGK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, sashua написа:

Според теб кой си слага обикновени свещи по 8лв на колата? Иридиеви NGK

Аз. И на всеки 20-30К км смяна. Ядове никога никакви. 

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, mirott said:

Аз. И на всеки 20-30К км смяна. Ядове никога никакви. 

пробвай на к24, някой ден. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата не коментираме 2.4, а 2.0. Нищо му няма и на 2.4, пробвано е. 

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.02.2020 г. at 23:45, sashua написа:

Вземи една пръскалка със сапун, препарат за прозорци, квото намериш. Пръскаш по изпарителя, скоби, връзки и рейката, при проблем наблюдаваш балончета. Аз филтри сменям на 20к, повечето пъти им остава доста повече живот. И понеже се засегнаха и свещи, аз лично вече карам 80к. км, на газ от преди и след последното им обслужване, проблеми никакви.

Пробвах теста с веро и да нямажа с пяна навсякъде. Никъде нямаше балончета. Сега, като е топло времето нямам такива проблеми. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...