Jump to content
Ivan_Ch

Смяна на крушки на халоген

Recommended Posts

Здравейте на всички. Някой знае ли начин за смяната на крушка на халоген на акорд 7 фейс без сваляне на предна броня. Поръчах едни "двуцветни" ледове от алиекспрес и вече трябва да идват а с оглед температурите на вън не ми се занимава с бронята. Самите лампи са много интересни и мисля, че ще са в голяма помощ при мъгла и мокър асфалт. Ето и клип как работят.

Благодаря.

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го правил, но на пръв поглед начините са два:

- Сваляне на капачката с решетката на бронята до халогена (май е на щипки) и да се види има ли достъп.

- Отдолу кората под двигателя май е хваната с винтове за бронята. Да се развият и да се види за достъп отзад на бронята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета. Капачката до халогена я пробвах, но не излиза а се притесних да не счупя нещо. Преди време някой ми спомена, че че тези капачки падали лесно и за това хората им завивали видии някъде от зад. Другия вариант мисля, че кората на двигателя влиза над маската на бронята и ще се наложи да сваля цалата кора.  Поне такива спомени имам като съм я гледъл на подемник. Благдаря за идеите. Като дойдат ледовете ме го мисля. В най-лошия случай ще свалям броня понеже за котара ще ми трябва канал или подемник а нямам. Бронята вече дъм я свалял пред гаража, но беше топло.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Ivan_Ch написа:

Благодаря за съвета. Капачката до халогена я пробвах, но не излиза а се притесних да не счупя нещо.

 

Ами при мен излизаха лесно, но не знам дали не е защото е имало счупени щипки, но както и да е, не са падали никога.

Разгледай и в Ютюб клипове, но повечето са американски и нашият Acord там е Acura.

Тук има друга идея без да се сваля цялата броня:

Все някой го е правил и ще каже по-късно...

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20190803_110534.jpg

 

@Ivan_Ch, нещо ако ти помага тази снимка... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, но на моята няма отвор в капачката. Утре ще пробвам пак да сваля капачката до халогена ако не стане ще пробвам през подкалника. Ако ли не... Бронята долу.

IMG_20200127_182836.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Ivan_Ch написа:

Мерси колега, но на моята няма отвор в капачката. Утре ще пробвам пак да сваля капачката до халогена ако не стане ще пробвам през подкалника. Ако ли не... Бронята долу.

IMG_20200127_182836.jpg

И моята беше фейслифт, но бронята изглеждаше малко по-различно. Купих я с пукнато стъкла на халогените и исках да ги сменя, но цените дори употребявани бяха безумни, не знам защо бяха дефицитни. На префейслифта бяха кръгли и евтини. Сега се сещам, че пластмасата около фарчето беше на щипки, свалих ги лесно, но не знам дали имаше достъп до крушките. Махнах счупените стъкла и залепих изрязан извит тънък плексиглас на пластмасата, така я и продадох, личи само ако се вгледаш. Имам снимки преди да залепя плексигласа...

Fog light(4).JPG

Fog light (1).jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не напъвай капачките,че ще изпочупиш щипките!

Може да стигнеш до халогените,като раскачиш пластмасовите крепежни копчета,които свързват кората на двиг. и бронята.

Разбира се е малко недомислена  и сляпа работа,повече е на напипване:D.

Сложи си лед H11,че по малко греят!

Аз съм с такива, само че по с малко ватове

и не пукат стъклото!

 

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През капачките пробвах, но не излизт. Откопчават до някъде и май има някакъв крепеж. През подкалника пробвах и там греда. Като дойдат май ще свалям броннята. За варианта от горе не съм пробвал още, но мисля, че няма да се справя с една ръка а за две няма място. Като свалях бронята за да я повдигна (купих колата с виснала броня) помня че беше голяма борба с буксите. Иначе благодаря за предложението а колкото до твоите ледове нещо не ми се отварят.

IMG_20200128_093358.jpg

IMG_20200128_093022.jpg

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка. Не съм те разбрал, че за отдолу говориш. Трябва ми канал или подемник а не разполагам с такъв. Трябва да се пазаря в някой сервиз да ми я вдигнат. Нещата отиват на там. Благодаря на всички за предложенията. Като дойдат ледовете ще се похваля как се е получило.

IMG_20200128_101448.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#Aliexpress BGN 6.43  43%OFF | 2Pcs H11 H8 100W High Power Car Lights 2835 LED YELLOW Fog Driving Light Bulbs Car Lamps
https://a.aliexpress.com/_s68Zbf

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ледовете дойдоха вчера и днес предвид слънчевото време успях да ги бодна. На светло изглеждат доста добре. Довечера ще направя кратко видео как осветяват в белия и в жълтият цветови диапазон.

IMG_20200209_111553.jpg

IMG_20200209_111457.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да им сменяш цвета, така ли..?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да 3 цвята са. Сменят се с изключване и включване отново. 6500 К, 3000 К, 4300К. Първото включване пали белия сектор. Изкл и вкл пали жълтия. Отново изкл и вкл пали и двата и осреднява цвета. Чакам да се стъмни и отивам да ги пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и клипа. Понеже ледовете са с вентилатори и имах упасения, че ще причиняват шум в музиката, но на този етап всичко е супер. Светят доста силно. Дано скоро завали за да пробвам жълтия цвят на мокър асфалт. Тъпото е, че нямам клип със халогенните крушки да направя съпоставка дали няма нужда от корекция във височината. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покажи и как осветяват напред - от твоята гледна точка, когато си зад волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих клип от видеорегистратора, но е много голям и нещо не успявам да го компресирам. Утре ще пробвам да направя клип с телефона от моята позиция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е днес на път за работа само на габарит и халогени. Знам, че идеята беше да снимам от моята позиция, но нямах много време и свалих снимки от регистратора (копелето прави по-добри снимки от телефона ми). Все пак си мисля, че бият малко ниско. Ако може някой да качи снимка как осветяват оригиналните халогени ще съм му благодарен. А относно крушките са тези.

#Aliexpress BGN 80.48 | R8 New Design Z5 Dual Color Tricolor Car LED Headlight Bulbs H4 H13 9004 9007 50W 5800LM 3000K 4300K 6000K Good Quality 3-Colors
https://a.aliexpress.com/_snIlz2

Screenshot_2020-02-11-02-36-14-345_com.miui.videoplayer.jpg

Screenshot_2020-02-11-02-36-01-110_com.miui.videoplayer.jpg

Screenshot_2020-02-11-02-36-28-810_com.miui.videoplayer.jpg

Редактирано от Ivan_Ch
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам да си сложа едната стара крушка за сравнение тези дни ако имам възможност да я закарам на канал, че броня пак не ми се сваля. Иначе от нивото на шофьора все си мисля че свети ниско, осонено на бялото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези фарчета заслепяват, а и са за наблизко. Вдигнеш ли ги, насрещните ще те псуват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля,че ще те "благославят" на пътя,а и лично съм глобяван за включени халогени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В серизните документи на колата като я купих имаше от швейцарски сервиз документ за регулиране на фаровете за мъгла, та ако успея тези дни да сравня с оригиналната крушка как е ще преценявам на момента. Иначе заслепяваш не заслепяваш халогените са само за време с намалена видимост. Аз също съм сурвакан за това а и идеята ми не е да преча на отсрещадвижешете се а да подобря моето виждане на пътя.

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е идеята на повече от 1 цвят, а именно жълт? До колкото разбирам, всичко над 4000k (дори това е много) не помага за мъгла?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че жълтия цвят за мъгла ще помага повече, може и да греша. Снощи карах на мокър асфалт и ги пуснах за проба. Белият цвят някакси бледнее на мокро а жълтото се виждаше по-изразено. Или пък си внушавам...😀

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно се изразих объркващо. Имах предвид, че жълтия цвят е единствения, който бих очаквал да свети през фарове за мъгла. Та въпроса си остава - каква е идеята на другите цветове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

😀 Не сим сигурен дали жълтия цвят на халогена е разрешен от закона. Аз лично предпочитам бялото а третия цвят китаеца го е добавил да има. Просто тези ледове съвместяват визията (бяло) и функционалността (жълто). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Счупих си десния фар за мъгла (сблъсък с животно на пътя). Колата е Акорд 7 фейс, бензин. Фаровете смятам са фабрични - включват ми се от лоста, като има опция само предни, само заден, или заедно всички. Бронята е ето такава:

Honda_Accord_front_20080708.jpg

Пластмасата, която "покрива" фара също е леко пострадала (има цепнатина), но може да се ползва. Реално строшено е стъклото. Какви са ми вариантите в този случай? Има ли как да се сложи само ново стъкло, а цялата конструкция да си стои, или се сменя нацяло? И това, което виждам в интернет да се предлага на цени над 100 лв за фар, дори не изглежда като моето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://autoprofi.bg/far-magla-halogen-za-honda-accord-vii-tourer-(cm)-24-(cm2)-17264-p2346333.html

Или пиши в някоя фейсбук група, че търсиш. Сещам се за 3-ма, които най-вероятно имат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето колега:

https://www.avtosklad.bg/халоген-06-(e)-за-honda-accord-2002-10-2008-3-3

Даже е и намален!

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах ги тези, ама 140 лв за неоригинален - ще търся нещо друго, на което пише Honda Stanley :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, deianr написа:

Гледах ги тези, ама 140 лв за неоригинален

105лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JHM Явно на теб ти начисляват някаква отстъпка. И при мен цената е 140 лв. Ето.

Screenshot_2020-11-02-16-37-25-612_com.android.browser.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Screenshot_20201102-164802_Chrome.thumb.jpg.3b5b5e7623161e6d40a8ba891ef1a814.jpgScreenshot_20201102-164652_Chrome.thumb.jpg.779df94f2e03c598c2e797d17c752b56.jpg

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Странна работа. 

Screenshot_2020-11-02-16-57-58-023_com.android.browser.thumb.jpg.12b9e0e2eab7fa4807ed2d407495af3a.jpgАко си взимал нещо от тях може да наистина да ти начисляват отстъпка.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас има ли разлика в халогена между кола с ляв и кола с десен волан, все след фейслифта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно цветовете (гледам, че скоро сте го обсъждали) по-топлите цветове имат предимство в това, че не заслепяват окото на хората. И когато светлината се пречупи или отрази от водните капки или мокрият асфалт, всъщност пречи и на другите водачи, и потенциално на шофьорът на колата. И цвета на фаровете за мъгла не е контролиран от закона. Само кога имаш право да ги използваш.

 

А относно настройката и клипа – трудно е да се каже без стенд или поне стена срещу колата. Но е възможно (а и ми се струва така) да не са настроени да светят твърде близо, а просто заради силната им светлина, и потенциално недобре насочена от рефлектора, да осветяват близко пред колата по-силно отколкото по-далеч. Иначе светлината от фара за мъгла трябва да е насочена право напред. Не малко нагоре или малко надолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега си ги сменяше като разкопчаваше пластмасите/подкалниците, и пак с напипване. Отново на елипси. Аз лично не съм опитвал, те моите са кръгли и без това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...