Jump to content
Васил Димитров

Отново за рейката

Recommended Posts

Здравейте!

Преди да задам въпроса си искам да упомена,че изчетох всички теми за повредени рейки за да не дразня,че искам информация наготово,но не намирам отговор.

Искам да закупя civic 1.4 2003 год.

Така,при движение по паваж,неравности леки дупки и прочие няма шум,тракане и т.н.от рейката,но на място при запален двигател при бързо разклащане, въртене на волана наляво и надясно ( приблизително 10 см.от хода на волана) се чува чукане.

Въпроса ми е това признак на развалена рейка ли е или нещо друго?

Не бих искал да купя 17 годишна кола и да правя този скъпоструващ ремонт и Ви моля за отговор и мнение.

Благодаря с най-добри пожелания!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Васил Димитров написа:

Здравейте!

Преди да задам въпроса си искам да упомена,че изчетох всички теми за повредени рейки за да не дразня,че искам информация наготово,но не намирам отговор.

Искам да закупя civic 1.4 2003 год.

Така,при движение по паваж,неравности леки дупки и прочие няма шум,тракане и т.н.от рейката,но на място при запален двигател при бързо разклащане, въртене на волана наляво и надясно ( приблизително 10 см.от хода на волана) се чува чукане.

Въпроса ми е това признак на развалена рейка ли е или нещо друго?

Не бих искал да купя 17 годишна кола и да правя този скъпоструващ ремонт и Ви моля за отговор и мнение.

Благодаря с най-добри пожелания!

Ти си май единствения късметлия, който ще купува 17 годишна хонда с нетропаща рейка... 😉

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,но го разбирам двузначно.

Искате да кажете,че рейката вероятно е здрава?

Откъде идва въпросният шум (чукане)  при описаните обстоятелства и какъв би могъл да бъде проблема?

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това единично чукане ли е или постоянно, защото аз при тръгване има все едно стържене или нещо като приплъзване което е единично и само при тръгване, което го описвам като активиране на рейката, може да не е точно така.  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такова пукане ,защото според мен е пукане.чувасе при спиране.а също и на място при въртене на волана.чува се отпред вляво.не знам  какво е ,но е дразнещо.да ли е рейката,но при неравности го няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чукането или пукане ( трудно е да се определи с дума) го има при спрял автомобил,запален двигател и рязко завъртане на волана наляво и надясно,приблизително 10-15 см.от хода на волана.

Не е единично.Чува се и наляво и надясно някъде по хода на рейката.

Ще бъда много благодарен ако някой ми каже какво може да е това,защото още не съм купил колата и се двоумя!

Благодаря предварително!

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луфт в рейката е,моята също го има откакто съм я купил. В началото е дразнещо,после се свиква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да е някоя биалетка или шарнир.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, to-shiba написа:

Да не би да е някоя биалетка или шарнир.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
 

Отива в сервиз, проверяват предницата, какво толкова.... да не би тва, да не би онова.... а едно рециклиране на рейката не е хиляди в крайна сметка.... голямо вайкане, ако всичко друго е наред... рейката да й е проблема на колата

Редактирано от Лазарини
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Лазарини написа:

 

 

Редактирано от Лазарини

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина правилното решение е да се посети сервиз,но в случая е невъзможно преди покупката.

И за какво са форумите ако на всеки зададен въпрос отговора е "посетете сервиз"или"има сервизи за тази цел"?!

Все пак благодаря!

Редактирано от Васил Димитров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да задам още един въпрос,който не е по темата,но ако някой все още я чете ше съм благодарен на отговор.

При пускане на климатика,ремъка започна силно да свири,после утихна.

При следващото запалване на двигателя пак същата работа.

Каква е причината за това?

Предполагам,че ще кажете:

-Бягай далече от този боклук!

Но за момента възможностите ми са толкова!

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно хлабав ремък, изпуснала ролка. За рейката са ти казали или разбити шарнирни болтове, или разбити втулки, щом не тропа в движение не е сериозно, свали от цената колкото можеш и взимай, ако цената е добра, ако не търси друга. 

PS. Защо не разгледаш какво се продава и във форума? 

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...