Jump to content
Angelov_88

Обновяване на брояча за смяна на масло "reset - service due soon"

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Преди няколко дни стигнах до оставащи 1100км до смяна на маслото (според брояча) и светна индикацията че скоро трябва да се сменя.

20200122_222856.thumb.jpg.4ae302fdd3b9662740d77357bddd9eca.jpg

 

Направих процедура със задържане на бутона , влизане в менюто и заноляване, за моя изненада, менюто след това се промени и вече показва "B" 360 , при повторно зануляване - няма промяна.

20200124_091156.thumb.jpg.86da96c42af47324a7b5238a17ad462b.jpg

 

Някой знае ли как мога да го зануля и ако е възможно да сменя периода от 20000км на 10000км, поне индикацията да е съобразена със смяната на маслото.

 

Благодаря предварително

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не го занулявай повече, сега ти показва времето до следващата смяна. Сега ти показва времето в дни,но когато почнеш да въртиш повече километри, брояча ще се смени в километри.

Сега ти излиза код В,но при оставащи 30 дни,се появяват и други кодове: например А и някоя цифра от 1-9.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест да чакам да мине в километри искаше ми се като дойде времето и сменя маслото да го зануля и по него да се водя за следващата смяна ако не може да се настрои на 10к просто ще си остане на 20к с аз ще го сменям на 10к. 

 

Благодаря за отговора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато мине в километри ще си покаже реално изминатите от зануляването нали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво съвпадение.Аз също го правих преди два-три дена. Никога не показва км иконата а само времето.Тя тази икона показва интервалите на обслужването което предстои по код. Щом казваш колега,че се появяват км то явно е ако бързо врътнеш едни 10 000 и повече за кратко време и тогава се появяват евентуално.Но ръчно да направиш така,че да се виждат май такава опция няма Аз за това съм направил ТРИП-А да е на оф тоест изключил съм го и по него се ориентирам как са нещата (занулявам го при всяка смяна) но онзи ден при ръчкането в менюто го изчистих (занулих) без да искам в бързината,много се ядосах за непохватноста си но бързо ми мина,все пак го имам на картонче в двигателният отсек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен си беше в километри като купих колата и така до последно , ще ги питам в Бултрако като отида за кампанията за патрона на възглавницата може да има как да се промени като се закачи колата

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако навъртате доста километра, броячът отчита в км, ако колата се кара по малко, броячът е във време. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Забелязвам че и дните не се променят, ще изчакам да минат още няколко дни да видим...

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дните се променят на всеки 10  до оставащи 30 , след това се сменят на всеки ден.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, simo vtecman написа:

Дните се променят на всеки 10  до оставащи 30 , след това се сменят на всеки ден.

Благодаря :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрваейте колеги Хондаджии :),

 

При мен изобщо липсва този service indicator. Аз имам само A и B като натисна Sel/Reset бутона.

Знаете ли защо нямам сървиз ремайндер и как мога да си го пусна? Хондата е Акорд 2011 г. 2.4 ръчка

Благодаря ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да го няма. Дай на контакт и задръж за около 10сек. бутона, който е на таблото, за нулиране на временния километраж. 

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Правил съм го това, но това нулира само временния километраж. И да, наистина го нямам това меню, като на колегата от снимките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам, ако някой знае или е имал същия проблем, как да се справя и да го пусна/активирам тази функция/меню

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш всички, не само А и B. Това, че не се появяват, означава, че са били занулени и не им е дошло времето за смяна.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, разбирам. Но би трябвало да мога да го виждам това меню и колко км остават примерно или не? Колата я имам от февруари и до сега не съм го виждал това меню, изминах някъде към 10к км и вече е време да сменям маслото, но не се е появявало до сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си видял А, това означава точно смяна на масло и маслен филтър. Ако го нулираш, ще излязат останалите кодове когато им дойде времето за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би те обърках, при мен А е изминати километри и мога да си го занулявам с задържане на бутона. Води се Trip A , не мисля ,че е свързано с маслото и сървиз ремайндера.

Редактирано от BGavrilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй това ограденото бутонче го натискаш надолу и продължително за около 6-7 секунди, докато ти се появи service minder-a на менюто. Няма значение дали ти е trip A или trip B. Натискаш го и ти излиза код за смяна - този, който е най належащ. Може да е буквен А или B, може и да цифрен. Зануляваш го, ако му е дошло времето.

Untitled111.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пробвах на контакт и на запален двигател. За съжаление нищо не се получи. След като го пуснах бутончето, се появи Trip A натиснах го още веднъж и се появи Trip B. После го натиснах пак и ми излязоха километрите на колата. Но това сервиз меню не излезе. Това Trip A и Trip B се показват и при натискане на Sel/Reset Бутона между двете стрелки на волана който е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да го натискаш много пъти. Натискаш го веднъж и задържаш поне 6-7 секунди, ако е нужно и повече. Бас хващам за 2 вафли, че ще излезат кодовете за смяна. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще загубиш баса :D Като го натисна веднъж илиза Trip A, ако го натиса пак Trip B и после трети път ме връща на км на колата.

Ако задържа след като съм го натиснал и е показало Trip A, нулира Trip A , което са изминати км и до там.. няма кодове. Мога да ти направя видео, ако не ми вярваш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, направи видео и го пусни. Да видим аджеба, къде ще е толкова тайнствено скрит тоя service minder.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не на работещ двигател! Дай само на контакт, да светнат лампите на таблото, тогава натискаш и държиш, докато влезеш в менюто.

Редактирано от policeman
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, направих клипа, вижте сами : )  Явно при мен е заключено или няма такова нз... На контакт го направих колега и пак нищо...

Редактирано от BGavrilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето какво прочетох от ръководството качено във форума за Акорд 8... и май ще се окаже,че моя Акорд няма такава система :D Баси тъпото...

Honda Manual2.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

3 minutes ago, Митко Йотов said:

По всяка вероятност е така.

А дали може да се пусне тази система? В Бултрако например? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

088 291 9054  Бултрако Хонда център   може да кажат. 

Аз никога не съм го търсил това меню и не знам дали го имам.  От коя страна е внесена колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да задържиш на многото километри, 129000 в твоя случай, там където няма какво да се занули. Задръж около 6-7 секунди там, не на trip A, както си го направил във видеото. Ако и така не стане, явно твоя модел е различен. Ще снимам по-късно днес на моята, да видиш как е на нея.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
47 minutes ago, Митко Йотов said:

088 291 9054  Бултрако Хонда център   може да кажат. 

Аз никога не съм го търсил това меню и не знам дали го имам.  От коя страна е внесена колата?

Благодаря за информацията ! Иначе е внесена от Швейцария миналата година.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 minutes ago, Cyreon said:

Пробвай да задържиш на многото километри, 129000 в твоя случай, там където няма какво да се занули. Задръж около 6-7 секунди там, не на trip A, както си го направил във видеото. Ако и така не стане, явно твоя модел е различен. Ще снимам по-късно днес на моята, да видиш как е на нея.

Добре, ще пробвам и така, пък ако не стане, ще звъня в Бултрако да видим какво ще кажат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • Koлега, не направих видео, но я тествах и потвърждавам, че service minder-a излиза след като се задържи за 6-7 сек. бутона навътре при изписан големия километраж, не trip A или trip B. Пробвай дали при теб ще се получи, и ако не стане попитай в Бултрако дали може нещо да се направи за моделите, при които тази функция фабрично не е заложена.
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега го тествах.. ще питам Бултрако :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Звънях в Бултрако, обясних проблема , но за съжаление ми казаха, че нямало как да се активира тази система, щом колата е направена без нея.

Малко ме съмнява това, но може и да е така... Ще си го следя по стария начин явно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, при мене изписа AB2 ... така или инъче всеки път се сменя маслото с всички филтри /без горивния/. Откакто съм купил колата това ми се пада втора смяна, като първата беше при самото купуване. Тогава не съм занулявал нищо. Ще го сменям на 12,5к км. Слагам уж оргигинално на хонда от ato24. За сега не го е пипнала. Навъртял съм около 10к.

Ако не предприема никакви действия по зануляването, а го оставя да си свети досадно на таблото, след като изтече времето ще вкара ли колата в авариен режим или просто ще ми боде в очите още един-два месеца ?

В различните сайтове пише различни неща като опции за смяна/проверка

В тази темичка има описани конкретни опции за 8gen.

 

Symbol Maintenance Items
A Replace engine oil and oil filter
B inspection service
2 Replace dust and pollen filter
Inspect drive belt
3 Replace transmission fluid
4 Replace fuel filter
Inspect idle speed
Replace spark plugs
5 Replace engine coolant
7 Replace brake fluid
8 Replace air cleaner element
9 Inspect valve clearance

 

20221210_183836.thumb.jpg.b4220a292f68ccd299bfbd361224fc69.jpg

Редактирано от Gladiator_BG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Символ Елементи за поддръжка
A Сменете двигателното масло и масления филтър
В услуга за проверка
2 Сменете филтъра за прах и полени
Проверете задвижващия ремък
3 Сменете трансмисионната течност
4 Сменете горивния филтър
Проверете скоростта на празен ход
Сменете запалителните свещи
5 Сменете охлаждащата течност на двигателя
7 Сменете спирачната течност
8 Сменете въздуха елемент за почистване
9 Проверете хлабината на клапана[/size ]

Нулирай го, това е за филтъра на мотора и по никакъв начин не влияе на код АВ който ще се появи когато дойде момента за смяна на маслото (ако си го занулил тогава). Кодовете 2 3 4 5...9 се появяват винаги със символите на двата брояча А и В, само за двигателното масло е АВ без цифра. Ако сега го занулиш този код 2 ще се появи след 40 000 км или след 24 месеца (което от двете настъпи първо). Не знам дали го обясних разбираемо но това е по спомен което съм чел в Manual на колата.  А дали ако не го занулиш ще влезе колата в сервизен режим, до сега не съм видял колега с такива железни нерви да го изтърпи това петно да му свети право в очите достатъчно дълго време, че да се случи, аз също ги нямам предполагам и ти колега няма да имаш.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...