Jump to content
toniam

Питанка - горене масло, Accord 8, 2.4

Recommended Posts

Здравейте колеги, има ли някой във форума на който Хондата му 8ма генерация 2.4 да не гори масло и ако е така-да сподели как го прави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разширя малко въпроса: има ли автомобил произведен 2008-2015, който да не гори масло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Хонда не знам,но Ауриса ми беше декември 2012 г.карах Castrol 5w30-синтетично, сменях на 15000 км,продадох я на 180000 км.без да пипне капка.И карах на газ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да не е бил от този..!Как да купи човек кастрол:confused:?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурно не е бил!И какво да купи човек,тогава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е много ясен в тази тема!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги карам 2.4 2012 type s от 2017г,масло сменям на 12000км,марка мотул за параметрите мисля, че е 5/30 но не съм сигурен, за сега не е отчетено загуба(горене на масло. Изминъл съм малко над 50 000 км до сега. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, на колко километра е колата?

Моята на 170К, си харчи 500мл. за смяна на 12К!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти на 200000,ако е реален километража :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята не го бара ако я карам нормално, ако обаче я вкарвам в червеното го пипа малко примерно маслото беше на 7к карах я с витеци и на макс по магистралата и за 1000км изгори около 300-400мл. долях ги и го смених , на 12000 беше на същото ниво, това с 5w30 от хонда, сега съм със Мотул 5w30 на 6000 след смяна не съм доливал трябва да погледна дали си седи на горна. Иначе ремонта не е евтин може да видиш списъка с части който по който ремонтират от хонда ако е гаранционна. Има готини клончета 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да уточня че колата е на 220 000км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По сервизна книжка до 100к е сменяно маслото на 20к, а от 100к до 200к втория собственик на 10к и двамата са го сменяли в оторизиран сервиз предполагам със OEM масло 5w30. Междудругото мисля да мина на 0w30 но още не съм решил Мотул или AMSOIL или YACCO.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Angelov, благодаря за отговора,но никъде не съм казал,че колата ми е за ремонт-просто пуснах темата и виждам,че има колеги, които не доливат.Надявам се и аз да съм от тях,все пак каручката е на 128000 км.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, 

 

Пожелавам ти да си късметлия и да не се налага да доливаш, просто попита "как го правят" та ако колата гори това е вариянта ако искаш да го спреш.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.01.2020 г. at 3:57, Angelov_88 написа:

По сервизна книжка до 100к е сменяно маслото на 20к, а от 100к до 200к втория собственик на 10к и двамата са го сменяли в оторизиран сервиз

 

А човека в Yacco казва,  особено в България маслото да не минава повече от 7 к км.  Виж секцията за  технически въпроси на сайта им.  И друго,  те нарочно увеличават сервизните интервали.  Или има някаква  тайна псевдо "еко"  регулация за това или нарочно,  за да изкарват колите до малко след края на гаранцията или,  най-вероятно: и двете.....  Аз на европейския Акорд му взимам една евтина синтетика. VX 600 и сменям по 2 пъти в годината,  излиза колкото да му купя скъпо" еко",  "горивоспестяващо"  дрън-дрън масло.  А и без това майсторите като сменят го чакат да изстине  че им парело на пръстченцата,  така  че.....

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го чакат да изстине със свалени пробка и капачка е добре - има време да се изкапе. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, ceco_accord написа:

Ако го чакат да изстине със свалени пробка и капачка е добре - има време да се изкапе. :)

 

Друг път.....

Бтв,  аз ще намеря и онзи текст на сайта на американската ЕРА,  където е регулацията за изпитване на двигателите.  Пишеше нещо от сорта на "използвай масло каквото ще бъде препоръчано на потребителите" . И оттам изчезнаха и табличките за избор на масло според околната температура. И още някъде,  май в YouTube, коментираха че след като получат колата си,  собствениците получават и писмо с препоръка за "правилното"  масло което да използват!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го:

§1065.740   Lubricants.

(a) Use commercially available lubricating oil that represents the oil that will be used in your engine in use.

(b) You may use lubrication additives, up to the levels that the additive manufacturer recommends.

 

Текста се намира тук:

https://www.ecfr.gov/cgi-bin/text-idx?SID=7fab0418a6981d44379d1103d8b9a13b&mc=true&node=pt40.37.1065&rgn=div5#se40.37.1065_1740

 

И са го изписали адски завоалирано с нарочно неясен език,  и двусмислено.  Все едно четеш адвокатска реч.  Предполагам автопроизводителите получават указания на нормален,  човешки език на четири очи,  преди процедурата....

Редактирано от V4st*r

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в сервиза на Хонда до нас да си изкарам кода на радиото и попитах механиците какво масло наливат там на Акорд и ми казаха Castrol Edge Titanium 5w30 или 5w40 в книжката на колата ми пише 0w20,5w20, смятам да пробвам с 0w20и ако го пипа на следващата смяна ще сложа 5w30.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, toniam написа:

Днес ходих в сервиза на Хонда до нас да си изкарам кода на радиото и попитах механиците какво масло наливат там на Акорд и ми казаха Castrol Edge Titanium 5w30 или 5w40 в книжката на колата ми пише 0w20,5w20, смятам да пробвам с 0w20и ако го пипа на следващата смяна ще сложа 5w30.

Ако в книжката пише пилешка чорба, ще сложиш ли? 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,що пък пилешка чорба?Има колеги, които карат с 0w20 и нямат проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей така от любопитство.. Някой с R20 гори ли му масло? И ако е тръгнало да му го гори, то на колко километра му е машинката?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petko_z написа:

Ей така от любопитство.. Някой с R20 гори ли му масло? И ако е тръгнало да му го гори, то на колко километра му е машинката?

На клиент R20 340 000 LUBE GDI 6 litra за смяна 0-10000 . На друг клиент 270000 LUBE0  никакъв разход за 10000 .  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, toniam написа:

Ами,що пък пилешка чорба?Има колеги, които карат с 0w20 и нямат проблеми.

На дали имаш колега от испанския форум който да кара с това масло. Прекалено много четеш тука в нашия форум 😂

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, fenabg написа:

На клиент R20 340 000 LUBE GDI 6 litra за смяна 0-10000 . На друг клиент 270000 LUBE0  никакъв разход за 10000 .  

Значи всичко е спрямо екземпляра.. Да знам .. Да се подготвям психически..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, vespa написа:

На дали имаш колега от испанския форум който да кара с това масло. Прекалено много четеш тука в нашия форум 😂

Аз карам с такова . Докато беше в гаранция ми слагаха 5w30 , след това ползвах Mobil 1 0w20 afe и разходът беше абсолютно същия.

Сега ползвам Castrol H 0w20 и разхода е много малък,ползвам го вече 3 смени на 10к км.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Ти това масло го ползваш благодарение на българския форум 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, vespa написа:
  Скрий съдържанието

Ти това масло го ползваш благодарение на българския форум 

 

Така е.

В Испания оторизирания дилър слагаше 5w30 . На последното ми ходене, с оставащи 2години гаранция,искаха да ми сложат 10w40 и аз си изкарах колата моментално. От тогава аз си сменям консумативните.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също пробвах доста варианти. Моята е на 270,000 км и засега съм се спрял на 5W-20. Карането ми е според настроението - понякога спокойно, понякога не чак толкова. Гори ми около 500 мл от смяна до смяна (10 000 км).

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,някой кара ли с BARDHAL и ако има такива-какви са впечатленията?

IMG-20200204-WA0001.jpg

Редактирано от toniam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Бардал от 2009-та до сега!

В момента  XTS 5W40, А3/B4,  смяна на 12000!

Препоръчват ми дори на 15000  смяна.

Посъветваха ме А3/В4 зареди катализаторите!

Преди 2009г,  бях с Галакси, но вдигнаха яко цените!

Мога да кажа само добри неща за тези масла, пуснал бях и тема за добавките им!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...