Jump to content
Bon

Осветление в купе ден/нощ(off/On) димиране на мултимедия

Recommended Posts

Здравейте колеги! Преди 2 дни си инсталиран андроид мултимедия в моето Cr-V 3 (2008)-Елеганс. Но имам един проблем навигацията(мултимедията) има автматично димиране ден/нощ което се влия от осветление в купето проблема е че когато е тъмно всичко е ОК но когато стане светло остава по същия начин както е през ноща фаровете на Цр-вто са на режим AUTO светят и през деня и през ноща. Идеята ми е дали има начин през деня да няма осветление в купето и нагигацията да си мине в режим ден а като стане тъмно да си има осветление в купето и навито да си е на режим нощ.(Минава автоматично в режим ден когато дам фаровете на режим OFF) Може ли да е автоматично. Да си свеят фаровете пез деня но навито да е в режим ден сътветно да няма осветление на тъблото през деня само през ноща! 
Изеинете ме ако не съм успял да обясня както точно искам. Благодаря предварително ще се радвам ако успеем да намерим решението. 

res_17c0e216cacea48d0aeab970a5261b1d_full.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти сигурен ли си, че написаното горе е от теб, а не от дете в предучилищна група?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, m_ad написа:

Колега, ти сигурен ли си, че написаното горе е от теб, а не от дете в предучилищна група?

Да написаното е от мен през мобилен телефон. Да виждам че има някой грешки и пропуски за което се извинявам.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся този ефект например. И ако се направи по този начин дали ще се коригира и навигацията. 
https://www.youtube.com/watch?v=jQ8d9BNelQw

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може по два начина:

- първия е с бутона за нулиране на километража (чрез завъртането му наляво/надясно) - така се променя димирането на всички бутони включително и километража.

- втирия сте го открил из темите за автоматично палене на фаровете. 

Аз това съм го решил по втория начин и съм доволен, че не пипам нищо по фаровете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, niksi написа:

Може по два начина:

- първия е с бутона за нулиране на километража (чрез завъртането му наляво/надясно) - така се променя димирането на всички бутони включително и километража.

- втирия сте го открил из темите за автоматично палене на фаровете. 

Аз това съм го решил по втория начин и съм доволен, че не пипам нищо по фаровете.

А знаете ли как може да се направи да работят фаровете като на клипа който съм споделил по горе?  В момента кагато колата е запалена и лоста е в режим AUTO през деня късите светлини(ЛИПИТЕ) светят постоянно...  съответно и осветлението на мултимедията ми е димирано за нощта. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 В тази тема е обсъждано

А аз използвах ето това: 

 

Редактирано от niksi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, niksi написа:

 В тази тема е обсъждано

 

Да но в тази тема слагат крушки с двойна светлина + модул в мигача.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За модула е втория линк, а първия линк “Маркони” е обяснил защо Ви се пускат фаровете на позиция Ауто. 

Пробвайте първо с димиране от бутона. Може и да не Ви пречи силното осветление през нощта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, niksi написа:

За модула е втория линк, а първия линк “Маркони” е обяснил защо Ви се пускат фаровете на позиция Ауто. 

Пробвайте първо с димиране от бутона. Може и да не Ви пречи силното осветление през нощта.

Мен не ми пречи осветлението на тъблото а ми пречи осветлението на навигацията през деня че е затъмнено защото светят фаровете и през деня през нощта всичко е точно! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се отдели сигнала към навигацията примерно през ключе а другия вариянт е да се пускат фаровете с модул дневни светлини вързан директно към къси, дълги 30% или двойна светлина в мигачите.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, krasimir_01 написа:

Трябва да се отдели сигнала към навигацията примерно през ключе а другия вариянт е да се пускат фаровете с модул дневни светлини вързан директно към къси, дълги 30% или двойна светлина в мигачите.

 

Ако се направи с този модул дали функцията AUTO на лоста ще работи правилно да святка габарита отзад и да спита 30% например на дългите  сензора който е пред огледалото? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bon написа:

Ако се направи с този модул дали функцията AUTO на лоста ще работи правилно да святка габарита отзад и да спита 30% например на дългите  сензора който е пред огледалото? 

Да работи така 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула за дневни светлини зависи от начина по който е свързан и какъв модел е какво ще управлява и кога да се изключва за да си работят нормално светлините. Но това може да го определи и направи човек който е наясно с веригите в колата и какво се иска да свети през деня така наречения електричар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, krasimir_01 написа:

Модула за дневни светлини зависи от начина по който е свързан и какъв модел е какво ще управлява и кога да се изключва за да си работят нормално светлините. Но това може да го определи и направи човек който е наясно с веригите в колата и какво се иска да свети през деня така наречения електричар.

Накрая ще го оставя така и ще  превключвам ръчно осветлението на навигацията 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи клипа е на моята кола.Видях че и в ютуб си писъл.Сега,тва се прави с модулче.Но проблема при теб е че като са на ауто и през деня и през ноща светят .Навигацията има кабел които като светне габарита и дава 12 волта и димира светлината.Следователно щом си на фарове нон стоп,и навито ще е тъмно.Моята беше така,на ауто като е светло не свети нищо а като се стъмни светят сами фаровете.Сложих модулчето на дългите и като се стъмни и запалят късите и габарита дават сигнал на модула да спре дългите.Най-важното в случая е да разбереш що като е светло пак ти светят фаровете.Щото до огледалото има светлинен сензор.Или сензора е заминал или е човъркано нарочно да е така.И други колеги са писали че им е така,но според мен не е редно  защото има сензор за светлина,начи нетрябва постоянно да светят а само като е тъмно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, todor88 написа:

Начи клипа е на моята кола.Видях че и в ютуб си писъл.Сега,тва се прави с модулче.Но проблема при теб е че като са на ауто и през деня и през ноща светят .Навигацията има кабел които като светне габарита и дава 12 волта и димира светлината.Следователно щом си на фарове нон стоп,и навито ще е тъмно.Моята беше така,на ауто като е светло не свети нищо а като се стъмни светят сами фаровете.Сложих модулчето на дългите и като се стъмни и запалят късите и габарита дават сигнал на модула да спре дългите.Най-важното в случая е да разбереш що като е светло пак ти светят фаровете.Щото до огледалото има светлинен сензор.Или сензора е заминал или е човъркано нарочно да е така.И други колеги са писали че им е така,но според мен не е редно  защото има сензор за светлина,начи нетрябва постоянно да светят а само като е тъмно.

Благодаря значи ще разбера защо е така може и да има залепено тиксо върху сензора отвътре обаче и да не се вижда отвън

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Bon написа:

Благодаря значи ще разбера защо е така може и да има залепено тиксо върху сензора отвътре обаче и да не се вижда отвън

Май има фолио отвътре как мислите 

A9FAD53A-BEE4-464A-9726-D491E9F46991.jpeg

Редактирано от Bon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Bon написа:

Майнима фолио отвътре как мислите 

A9FAD53A-BEE4-464A-9726-D491E9F46991.jpeg

А дали е възможно да е направено да светят постояно през obd2 буксата защото преди имах ауди а4 б7 и беше така с vcds го оправих 

Редактирано от Bon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз имам догатка,че ако има някакъв проблем с датчика тои се презастрахова и пуска фаровете постоянно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, todor88 написа:

Значи аз имам догатка,че ако има някакъв проблем с датчика тои се презастрахова и пуска фаровете постоянно.

Да но мисля че май си е наред защото като е на ауто и през деня опитам да пусна халогените не тръгват само като го затъмня ръчно през деня пали халогените 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ме навява на мисълта че е програмиран по този начин да работи и най-вероятно може да се препрограмира през компютър как мислите !? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това са всички лампи по таблото ми най -долу в ляво пише LIGHT CONTROL оранжевата

F657D345-CB29-497A-9E78-DBD93CA4C4E6.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, Bon написа:

Това ме навява на мисълта че е програмиран по този начин да работи и най-вероятно може да се препрограмира през компютър как мислите !? 

🙄 И мен така ме "навява", особенно след като прочетох маненията на "Маркони" в пост 2 и 11 от темата която споделих. 

Затова Ви я споделих, а не заради модула с мигачите. 

А при Вас на позиция "ОFF" и при запален автомобил свети ли нещо? 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, niksi написа:

🙄 И мен така ме "навява", особенно след като прочетох маненията на "Маркони" в пост 2 и 11 от темата която споделих. 

Затова Ви я споделих, а не заради модула с мигачите. 

А при Вас на позиция "ОFF" и при запален автомобил свети ли нещо? 

 

 

Не на позиция off нищо не свети

Редактирано от Bon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че софтуерно са направени да светят постоянно в режим auto 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай аз мисля, че със модулчето от втората споделена тема и всяко друго такова подобно ще Ви реши проблема. Те работят при положение на ключа off като включват дългите на определен процент. Тогава навито ще Ви е в дневен режим. След като си включите фаровете в тъмната част, навито ще мине в нощен режим. Ако искате Auto положението на ключа да работи от датчика за светлина ще се наложи някой който разбира какво прави и има необходимите джунджорийки да изключи скандинавския режим. Може да споделите за навигацията каква е с какви параметри как се държи и т.н.

 

Редактирано от niksi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, niksi написа:

В такъв случай аз мисля, че със модулчето от втората споделена тема и всяко друго такова подобно ще Ви реши проблема. Те работят при положение на ключа off като включват дългите на определен процент. Тогава навито ще Ви е в дневен режим. След като си включите фаровете в тъмната част, навито ще мине в нощен режим. Ако искате Auto положението на ключа да работи от датчика за светлина ще се наложи някой който разбира какво прави и има необходимите джунджорийки да изключи скандинавския режим. Може да споделите за навигацията каква е с какви параметри как се държи и т.н.

 

Данни за навигацията закупена от Златеви Трейд ЕООД 520лв с доставка + външен микрофон

линк към навигацията https://m.olx.bg/ad/honda-tsrv-crv-8-2006-2012-navigatsiya-android-9-0-wifi-honda-crv-cr-v-CID360-ID7z302.html

за сега добре се държи добър фм тунер много добре пълни тонколоните недостатък малко по бавно зарежда навигацията Гоогле Мап 

Друг недостатък е че като се натисне силно в десния долен ъгъл някъде се допира тъча и спира да работи но като се размърда и се управя за сега е добре камерата към мея не е от най-добрите 

Android 9.1

4x1.6 GHz Quad-Core CPU Cortex A9

- 2 GB Ram

- 16 GB NAND-Flash (вътрешно пространство)

- 2 USB входа (за флашки или др. устройства)

- Управление от волана

- 8” дисплей с автоматично регулиране дневен/нощен режим в зависимост от интериорното осветление на автомобила и 1024/600 резолюция - HD капацитивен тъч

- Google Play, можете да инсталирате всяко Android 7.1 приложение

- Приложение за офлайн навигация на български с карти за Европа

- Възможност за OBD2 диагностика на автомобила - включена пълна версия на програма за OBD2 диагностика

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми казали софтуера за четене и промяна на кодове на хонда! 
Софтуер например като VCDS на VAG Group нещо такова но за хонда и дали ще сработи с ELM 327 v1.5 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ELM 327 чете само двигател.

Не каза най важното , кой направи тъка ,че фаровете да светят постоянно на Авто?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, mccoy написа:

ELM 327 чете само двигател.

Не каза най важното , кой направи тъка ,че фаровете да светят постоянно на Авто?

Така си дойде от Швейцария.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой е изолирал датчика за светлина.

Аз съм със същата мултимедия и реле за дневни светлини на дългите на 30% и всичко работи коректно.

През деня не свети таблото и задните габарити.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скандинавки режим е пуснат явно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези хонди няма такива екстри, няма програмируеми модули, само релета като на Москвич 😂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Така е. Вижте сензора, затапен, шунтиран...нещо такова ще е. Може и да е развален. Стъклото оригинал ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.01.2020 г. at 18:38, Bon написа:

Да но мисля че май си е наред защото като е на ауто и през деня опитам да пусна халогените не тръгват само като го затъмня ръчно през деня пали халогените 

Май не е от сензора!

 

Мааалко по различно е от на Москвич!  - ама не много (не се заяждам но е обсъдено малко по нагоре) 

Не обърквайте човека.

Маркони ясно го е написал. Друг е въпроса че ние си слагаме модули, но поради факта че така се пази ксенона и се палят по евтините крушки на 30%. 

 

На 20.09.2016 г. at 14:05, Markony написа:

Функцията /програмата/ я има в американските модели и и някой и северни страни.Във всяко ЦРВ-3 има хардуер за дневни светлини ,но не на всякъде е инсталиран фирмуера.Функцията се пуска /спира с със софтуер на MICU-то.

На 27.03.2017 г. at 22:34, Markony написа:

Моделът 2007-2011 има вградено управление на DRL, през модула за управление на светлините. Активирането му става чрез смяна на фирмуер, във фирмен сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще потърся помощ от компютърджия или в сервиза на хонда в стара загора например тъй като съм от Харманли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и в самата книжка пише че фаровете трябва да светнат сами като се стъмни като извадя буксата на сензора фаровете гаснат и автоматичните чистачки спират 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джипа няма никакви допълнителни процедурИ абсолютно оригинален вид аз съм му втори собственник. А й другото нещо което е явно Е поръчан от завода така защото има леко прегаряне на късите с лупа е h1 мисля че през ECU то ще се коригира 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, frizzante написа:

Да. Така е. Вижте сензора, затапен, шунтиран...нещо такова ще е. Може и да е развален. Стъклото оригинал ли е?

Оригинално няма правени интервенции по него 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...