Jump to content
Hit the Lights

Проверка на VIN номер на кола от Швейцария

Recommended Posts

Здравейте, интересуваме как може да се провери кола, която се намира в Швейцария по ВИН момер? Става въпрос за Хонда Акорд 8-ма генерация

Звънях в Бутрако, от там ми обясниха, че няма как да проверят колата, ако не е обслужвана при тях. Не разбрах имат ли въобще обща база данни, или просто не желаят да дават такава информация. От Хонда-Швейцария ми обясниха да се обърна към някой от техните дилъри, но в сайта им има сигурно 50 сервиза, които са оторизирани от Хонда. Някой който е купувал кола от там може ли да каже как е проверил все пак сервизната история на даден автомобил и дали е на реални километри?

 

Благодаря предварително    

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

1. Искаш снимка на сервизна книжка от продавача и се обаждаш до мястото от печата.

2. Обаждаш се до местния дилар на марката, виж в къде се намира колата и продавача.

2. Обаждаш се до друг дилър и се молиш да ти даде инфо.

 

Аз се обаждах до този от печата в сержизната книжка, но помолих колега Французин който е родом от градче близо до швейцарската граница за да им говори с местен диалект и си казаха всичко :)

 

Пиши ако имаш затруднения ще се опитам да помагам

Поздрави и успех

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко повече инфо за колата, продавача и района в който се намира.

 

Имай в предвид, че в Швейцария глобата за въртене на километраж е 250к франка, ако от Хонда ти кажат повече от продавача отивай и му казвай че си тръгваш с колата безплатно, да не се налагада пускаш сигнал :D 

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Hit the Lights Бултрако могат, но не искат да кажат сервизната история. Или по-скоро не им е разрешено. Постави се на тяхно място, обажда се някой си по телефона и иска информация. Да допуснем, че му я дадат. След това може да се появи собственика на колата и да ги държи отговорни за действията им. А по въпроса: Както е писал @Angelov_88 обажда се човек в сервиза където последно е обслужена колата и казва че я е закупил, но не знае дали трябва да я обслужи веднага. Ако може да му кажат кога и на колко километра са я обслужвали последно. Дори за да са по-разговорливи може  да вметне, че смята за напред и той също да я обслужва при тях. Разбира се ти е нужен човек с добър "швейцарски", един от четирите говорими там езици. И е желателно да се обади от тамошен номер, за да е по-достоверно. Тази схема е пробвана в Италия и свърши много добра работа.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че вече има GDPR. Някои представителства отказват да дават информация за автомобили на човек различен от собственика на автомобила. Та много е вероятно да не получите желаната информация.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, това което те ми прaтиха като сканирано копие с ВИН-а, би трябвало да е швейцарският талон, на който пише,  че колата е регистрирана в Delemont - някакво градче в кантон Юра. От гугъл мепс намерих най-близкия сервиз на Хонда и им писах ако могат по ВИН-а да дадат някаква информация, ако евентуално колата е обслужвана при тях, но досега никакъв отговор. Писах на продавача да ми сканира сервизната книжка и да ми я прати, както и за по-детайлни снимки на колата, като обясних, че не съм в Швейцария, но отказаха с аргумента, че колата била наред и била за техния пазар, с MFK и гаранция от 1 г или 20к км, както си пише и в обявата... 

Освен това успях да проверя, че собствениците на автокъщата са араби...Не че нещо, но може би и за това трябва да има човек едно наум...

 

Вече почвам да се чудя дали си заслужава цялата авантюра и дали не е това малко като да си сложиш котка в чувал - да вземеш кола от другия край на Европа без да си я видял, тествал, проверил в оторизиран сервиз си е риск, независимо че става въпрос за Швейцария, а и се наслушах на доста противоречиви мнения на хора които имат опит с това

 

Редактирано от Hit the Lights

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсурдно е да взимаш кола откъдето и да е, без да е проверена и видяна с очи, ако ще да е от кралското семейство.

 

Все пак не пазаруваш от ибей, амазон или алито...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от фирмите внасящи коли от там вменяват на шофьорите на автовозите си да оглеждат колите и ако има нещо нередно да докладват. Не всичко обаче може да се види на място, особено ако колата не е от частно лице, а вече е в някоя авто къща или се играе на търг.

Швейцария също вече не е това което беше. На мой приятел му внесоха Мазда 5 - дизел 2007-ма, от частно лице и със всякакви валидни прегледи. Дори наскоро бе сменен катализатора и, но получи и изненади. Там шосетата са равни, а като стъпи колата на нашите, се оказа че трудно "държи пътя". Задният мост си беше девствен, а за смяна на тампони и амортесьори се оказа че е по-лесно да бъде изцяло демонтиран, заради корозията, която иначе не бе много видима.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако колата е за вътрешния пазар значи е читава, иначе щеше да е само за износ. Там правилата са стриктни и ако ти продадат боклук може да ги съдиш да ти я оправят или да я върнеш 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим че колата е на 98к и на 99% е поддържана в оторизиран сервиз както е препоръчано от хонда на 20к масло и т. н....... Там всички джамбази са араби. Най добре хващай wizzair до Женева виж си я и си я докарай. Със писане до сервизите няма да стане звъниш им по тела 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продава се кола внесена от Швейцария в България. Къде мога да е проверя в Нета с Vin номера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато потърсиш ще намериш стотици сайтове за проверка на VIN. Ако проверяваш вина безплатно ти дават доста оскъдна информация, но ако си платиш ще е по-детайлна естествено.
В повечето случаи струва около 10-15 лева някъде.
линк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма гаранция, че като си платиш ще получиш някаква полезна информация. В някои сайтове при бързата проверка по VIN показват какво са намерили. Ако не е намерена история - не я получаваш. Други сайтове обаче не дават такава информация и единственият начин да знаеш какво ще получиш е ... да се набуташ. :)

В крайна сметка има ли как да се провери сервизната история на Хонда от Швейцария, разбира се срещу заплащане?

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но може ли информация в кой сайт може да се провери VIN за кола от САЩ? Идеята е справката да е подробна и да се виждат снимки. :)

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм изостанал. При мен положението е: - Око да види, ръка да пипне! Не бих купил по друг начин кола. И аз карам швейцарка, но закупена от България. Разчитах единствено на тест драйв от мен. Изобщо не съм я проверявал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз съм така. Но към момента търся нещо конкретно като модел и екстри...както и прозрачност и проследяемост за историята на автомобила...

Става все по-трудно човек да попадне на читав екземпляр. 

Редактирано от semigod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно не толкова, търпение трябва.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...