Jump to content
CARPERA

Почистване на катализатор с добавка

Recommended Posts

Първо проверяваме дали е чист филтъра профилакточно,това е бюджетен  филтър използван от мен,като не чакам ,да го направя това с смяната на маслото.

Мръсен филтър води до по-малко въздух за колата и  замърсен дросел.

20200112_105948.thumb.jpg.e8a3148aeaacb4bf4fd2cf3a7486ecc0.jpg20200112_105941.thumb.jpg.da094f8e4ff32e5450ba05b9d90c7f52.jpg

 

Сваляме тръбата от филтъра до дроселовата клапа.

20200112_105011.thumb.jpg.c9b99a9812403e754b7ede7133b64ef4.jpg

 

Това е отвора на дроселовото клапа,и това е чиста дроселово клапа,

20200112_105021.thumb.jpg.9f5f6275557961c56c5e1b8ad2e4de61.jpg20200112_105029.thumb.jpg.8e2abf04939a6507394e3fcaceb8b745.jpg

 

С помпичка пълна с добавката пръскаме като гледаме струята да е на финно разпръскване,и помощ от приятел който да подържа оборотите на колата между 2500-3000 хил оборота  до изпръскване на  цялата добавка.

20200112_105059.thumb.jpg.cea5ec1e14a0ca999f46a50f63edc1df.jpg

 

Това е добавката използвана от мен.

20200112_105110.thumb.jpg.c615933468fae7d8bd63c4902d4477b3.jpg

 

Накаде посредета на изпръсканата добавка отзад започва да излиза бял пушек,може би ефекта от добавката при мен той беше много малко ,но при приятел пушеше като трабанче.

Ефекта пре приятеля ми казва че колата се отпушила,при мен колата с 140 по магистралата се чувстваше много добре.

 

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, CARPERA написа:

Мръсен филтър води до по-малко въздух за колата и  замърсен дросел.

Отдавна съм забелязал, че когато колата се кара на газ (НЕ-инжекционно газово), въздушният филтър трябва да се сменя на 6-7000 км. Над тези километри започва да оказва влияние на разхода и е по-изгодно да го смениш, отколкото да караш с по-висок разход. Това е така, защото количеството засмукана от изпарителя газ зависи от подналягането в смукателния колектор, а то се повишава прогресивно при замърсяване на въздушния филтър. При газовите инжекциони, би следвало да няма такъв ефект (не съм карал ГИ).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа, че тези добавки са с "плацебо" ефект. Ползвал съм на Amsoil, Power foam, която според производителите чисти всичко, като почнеш от дросел, клапаните, буталата, катализатор... до ръба на тръбата на ауспуха. Всичко ставало кристално и ново! Вярно, пръскаш, бял пушак яко, направо отрових комшиите и накрая не мога да кажа, че ефекта е нещо кой знае какво. Или поне не усетих някакъв особен ефект. Предполагам, че и с това Уики-Муики/Liqui Mоly/ ще е същата работа.

До колкото знам кализатор може да се чисти на машина със струя с високо налягане, а и кисненето в промишлен обезмаслител също помага.

Те това е от мен.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам  свалят и го  мият и ти вземат маса пари,ако  някой иска да ги даде.

Друго което ми казаха  отиваш тръбата преди катализатора и  го пълниш с перилни препарат  разтворен  с вода  и престоява  една вечер,палиш сутринта  и всичко излизало през аспуха. Стори ми се откачено и като видях  там болтовете си казах не.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, болтчетата с флекса, защото са на заварка при тая температура! Това имах и аз предвид с промишлените обезмаслители, не домашните перилни препарати. Много са по-яки! Имам приятел вкарва мъртви техники от Германско и ми пращал снимки на фурни преди и след обработка. Та той ми разказа и показа разликата между домашните препарати и промишлените. Там си работиш с маски, ръкавици дебели и въобще си е опасно! Това ако го капнеш на плота в куФнята, направо стига при комшиите долу. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си веднъж ми изпадна промишлен обезмаслител  ,опитах  се да го  съхраня в ботилката от безалкохолни. 

Стана  но на другата  сутрин  беше  разял дъното и изтекъл от нея ,добре че го бях сложил на бетон  отвън,него не успя беше го леко разпенил. 

Та ходих и гледах тубата  ами пишеше обезмаслител.

Ти пробвал ли си така  да чистиш катализатор. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с разход 11,6 (LPG) но го вдигна на 12,50, като всичко и е обслужено скоро. След добавката (като колегата горе) колата се чувства по-пъргава и разхода се върна на 11,6. Цената беше към 10 лв.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за дизела същата ли е процедурата :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никаква  идея дали ще стане ,ти откъде ще го пръскаш.

Мисля че има добавки за дизела която се слага в горивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...