Jump to content
nunezz

Няколко въпроса за D14A2

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Интересуват ме някои неща за този двигател, но нещо не ми излизат с търсачката. Извинявам се предварително, ако има такива теми. Въпросите ми са следните:

 

1. Кое масло е най-доброто за този двигател ? В смисъл 5w30, 10w40 и т.н.

 

2. Скоро видях, че имам вода в краката под волана. Някакви идеи, как да го изсуша най-бързо ? Попих каквото можах ПОД мокета, но още си е доста мокро. Като карам, пускам духалката в краката на най-топло на последна степен, но без резултат, за сега.

 

3. На предното стъкло лявото уплътнение ми е за смяна. Има ли универсални уплътнения, с които мога да си го сменя или трябва да си търся от същата кола 2 употреба ?

 

4. Регулатора за налягане на горивото и горивната рейка могат ли да се изчистят ? А катализатора и ламбда сондата ? Колата само ръмжи, пък не ускорява. Има нов съединител, свещи, чистих дросел и няма значение дали съм на газ или бензин, даже сутрин на студено първото палене първо ми забива муцуната и се изтрелва и никакви проблеми след това. Всички филтри също са сменени.

 

5. Постоянно свети SRS. Чистих грешката с кламер, но пак светва точно на 3-тата секунда. Всички еърбеци са свързани и неизползвани. Ако сложа модул 2 ръка, дали ще стане ?

 

6. Понякога свети ABS. Забелязал съм, че го прави само със зимните гуми ( 175/70/14) С летните никога не свети (195/55/15). Идеи ?

 

7. Моторчето на задната чистачка издава супер силен, стържещ звук. При всички англичанки ли е така, защото това ми е второто моторче и е същото ? А пък си работи без проблем.

 

Благодаря предварително!

Редактирано от nunezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за маслата сигурно си чел темата, Д серията са невероятни двигатели и можеш да го караш с всякакъв вискозитет хубаво масло. Аз бих ти препоръчал 5w40 A3B4 или 5w30 A5. По въпроса за регулатора на налягането може да се чисти, но той оказва влияние на сутрешното палене на двигателя. Катализатора може доста да ти спъва колата, не знам дали може да се почисти, сондата не се пипа. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! В момента съм с 10w40 и не го пипа изобщо. Дали да сложа 5w40 или 5w30 ? А регулатора как оказва влияние след почистване ? Вреди или се подобрява ? А сондата как да разбера дали е за смяна, ако катализатора е изпър*ян ?

 

EDIT: То пък, ламдата е преди катализатора... Игнорирайте този въпрос. :D

Редактирано от nunezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сондата - в сервиз за диагностика. Ако е заминала - нова.

Регулаторът при мен направо го смених. Не съм сигурен дали може да се чисти и как...

10w40 през зимата, при сутрешен старт, направо разкатава майката на двигателя! !!!

Купи си хубаво 5w30 пo спецификации ACEA A3 или ILSAC GF-5, Dexos1 Gen2

https://forums.hondabg.com/topic/108349-фенабг-ауто-масла-yacco-части-консумативи-сервиз/

или от общите поръчки,

и хубав маслен филтър (MAHLE, Purflux, MANN).

Сменяй на 6000км. на бензин или 8000 км. на газ и си свиркай! ;)

 

П.П. Веско, дай му координати на човека за майстори в Пловдив.

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отдавна си мисля за 5w30... Ще се радвам наистина за майстор, който разбира от Хонди. Нещо мойта кола хич я няма.... А да попитам, регулатора от къде го поръча ?

Редактирано от nunezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора употреба от колега, от форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ще ти дам координатите на лични съобщения на добри майстори в Пловдив. Може да е спъната от нещо дребно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, може ли и на мен координатите на тези майстори в Пловдив. Ще съм много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...