Jump to content
Ники11

Хонда црв-2013 смяна от мили в километри

Recommended Posts

Здравейте колеги! Наскоро си закупих Хонда срв 2013г. Искам да попитам дали може да се промени от мили в километри.

IMG_20191228_171327.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време карах CR-V 2007 от щатите и беше в мили.Тогава доста порових и се оказа, че няма как да стане за съжалени.Трябвало да се смени софтуера на колата.Но не намерих никъде (не само в БГ) някой да го е правил.Другия вариант е целия компютър ,което е доста скъпо удоволствие.

Но това беше преди 8 години и за стария модел.Сега може да има някакво развитие.Виж в някой от руските форуми.Там вече от Лада правят Тесла.Та знае ли човек :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

@Ники11 Честито за колата! Карай със здраве!

Предполагам визираш километража.Чисто логически дори и да намериш начин да смениш от мили в километри , то как ще се реши въпроса със скоростомера? Не виждам как стрелката ще показва скороста в мили, а на километража да показва изминатото разстояние в километри.

Ако не ти проблем сподели впечатления от модела? Положителни и отрицателни страни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега просто сменяш километража с европейски. Скоростомера е еднакъв за всички модели, разликата е сзмо в циферблата зад стрелката. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.01.2020 г. at 15:52, vespa написа:

Колега просто сменяш километража с европейски. Скоростомера е еднакъв за всички модели, разликата е сзмо в циферблата зад стрелката. 

Едва ли става въпрос само за цифричките на километража. Километрите си ги има написани и без да се сменя нищо.Само са с по-малки цифри.Аз на предната и свикнах за 2 дни да гледам само тях.

Тук говорим за показания на борд компютъра:разход,изминати километри, температура и др.Тях няма как да ги нарисуваш на таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не си ме разбрал колега. Аз имах в предвид пробега в километри. Отзад имаш ел. платка от която зависи всичко това. Все пак при мен колата беше без борд компютър. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно.

При Тойота може да се обръща.Колегата да звънне в Бултрако и да пита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм, че произведените в Канада имат възможност за смяна на мили в км! Там официално се ползват и метричната и имперската система.

Тези от САЩ и Англия не могат да се променят и предполагам, че и в Бултрако не могат да помогнат в такъв случай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На CRV Имаш минимум два дисплея.Информацията до тях идва по кан шина и ми е много интересно, каква платка ще се сложи която да промени всички показания да са в метрична система.И на какъв принцип ще ги смята и изписва. Тук не говорим за една две лампички а за два LCD дисплея с показания. Идва момента ,че тази платка трябва да има алгоритъм и заложена логика.Ако добавим и една фабрична навигация в колата, веселбата става пълна.Отиваме към двупосочна връзка между навигацията и двата дисплея....и т.н. и т.н. Няма да продължавам.Мисля че е достатъчно.

Дано от Бултрако да могат да направят нещо ако имат желание.За предния модел ми отказаха преди години.Колегата да провери за този и да пише

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали са съвместими километражите на Хонда crv 1995-2002

Визирам автоматика тъй като моята е фейсова а не намирам 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...