Jump to content
yoto92

,,Разкрачен" заден мост на Honda FR-V

Recommended Posts

Здравейте, наскоро си купих Honda FR-V 1,8 и съм много доволен, наред с всички процедури по обслужването на колата, стигнах до частта със задните колелета, които видимо бяха ,,разкрачени". Ходих на сервиз за регулиране, където ми казаха, че отклонението е доста голямо и няма как да се регулира, освен ако не си взема регулираща задна щанга за заден мост. Проблема е, че тази част е доста трудно откриваема и доста скъпа. До сега на един севриз ми я намериха от Германия на цена от 250 лв. едната. Някой пробвал ли е тази част и къде евентуално да търся за нея? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш тампони и пружини за смяна .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.12.2019 г. at 16:44, fenabg написа:

Имаш тампони и пружини за смяна .

Тампоните са сменени, а амортисьорите са в добро състояние според него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьор и пружина са две различни неща,Фена е написъл пружини ,за жалост не е казал кои тампони.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, yoto92 написа:

Тампоните са сменени, а амортисьорите са в добро състояние според него.

И кои тампони са сменени , предполагам не всички отговарящи за страничните наклони , като омекнат пружините колата клеква  и се получава този ефект . 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Акорд 8ген., смених пружини, амортесьори и колата пак -2.5градуса.

Тампоните явно поддават, но не бих ги сменил, особенно оригинални!

Купих си регулируеми щанги и се оправи работата!

Тежки коли на меки пружини. Може да звучи аматьорско, но е вярно!

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, някой може ли да каже кои точно тампони трябва да се сменят за да се оправи "разкрача".

Screenshot_20200510-165716_Samsung Internet.jpg

Редактирано от Stiliqn86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега.Има ексцентрични болтове за регулиране на наклона.Ако са за смяна ,сменяй.

Off Topic

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Колега,

 

Ето едно решение: https://www.amazon.com/KSP-Adjustable-Alignment-Suspension-Traction/dp/B07FKCBYGB

 

Друго решение казват че е подложка за прижините - има ги в Емкомплект

 

https://www.farpost.ru/vladivostok/auto/sell_spare_parts/rychag-zadnij-levyj-verhnij-honda-52400-s9a-981-56308387.html

 

тука има доста номера на детайла и номера на детайлите които замества... 

 

За CRV i FRV са еднакви до колкото знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се оправи чрез пилене и рециклиране на болтовете на задния мост. За съжаление не мога да дам по-подробна информация, какво точно прави майстора, но колата се оправи за няколко часа и цена за труд 105лв. Регулиращите щанги сигурно са по-добър вариант, но там парите са супер много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ексцентричните болтове за регулиране на наклона мога само до някъде да решат проблема.

А пилене на какъвто и да е детайл по окаването си е рисково за мен. Но всеки си решава сам.

 

Единият вариант е смяна на пружини с нови - това връща колата към заводската и височина и не се налагат каквито и да е ТНТМ-та.

Пружините започват от около 60 лв за бройка в интернет.

Закса например е : https://www.autodoc.bg/rezervni-chasti/pruezhinnoe_oekachvane-10213/honda/fr-v/fr-v-be/18231-2-2-i-ctdi?criteria[100]=HA

 

Друго решение за което ми казаха (но не съм изпробвал ) е подложки на пружините - подобни неща се продават в Ем Комплект.

 

Но с практиката се е  появило и още едно решение - регулируеми щанги - задни, горни - еднакви са за някои ЦРВта, Сивици и нашите ФРВта. Има множество на пазара, но предимно в интернет. Обаче като се разровите се оказва че се произвеждат и от ФЕБЕСТ ( https://febest.de/en/details/rear_right_lateral_link-0325_crvadjrrh ) и съсответно се внасят от овер майнд аввто на цена 50 лв бройката. При 10 дни доставка, мисля да ги поръчам и преди да сложа зимните гуми (летни така или иначе им е последен сезон), да се вкарам в заводски параметри отзад ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моят проблем го реших с https://febest.de/en/details/rear_right_lateral_link-0325_crvadjrrh

И вече съм в нормите. С 70лв на накрайник за 2-3 дни доставка. Ако някой иска мога да помогна да пише на лично. Поздрави!

Редактирано от Stiliqn86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, смених пружини и амортисьори ,но подобрението беше малко и беше невъзможно да се направи реглаж на задния мост, препоръчаха ми един майстор за офроуд и той ми сложи подложки на пружините след това реглажа бе възможен , доволен съм от стабилността и на пътя

 

Редактирано от nacho76
Текстов редактор смени думи в поста ми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменят се двете напречни нерегулируеми щанги отзад с регулируеми на фебест ,аз ги закупих от   елит кар, 135лв за двете

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смених задните щанги с регулируеми и всичко заспа.Цената за комплекта беше 90 лева.Елит кар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

И аз имам същия проблем на ФРВ преди фейслифта (предполагам че щангите им са еднагви с фейслифтовата). Но тези регулируеми щанги на Фебест са ги спряли от производство и не мога да ги намеря никъде.

Ако някой е намерил друго решение ще се радвам да сподели.

 

Чудя се дали е уместно от Алиекспрес да се поръчва такава част. Предполагам че трябва да е тази:

https://www.aliexpress.com/item/1005001864248627.html?spm=a2g0o.cart.0.0.1e773c007CXXT6&mp=1

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари няма смисъл. По-добре от тука. Хем няма да я чакаш месец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Drone написа:

За тия пари няма смисъл. По-добре от тука. Хем няма да я чакаш месец.

Ако може да ме ориентираш къде продават такива, защото не мога да намеря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не започнеш със смяна на пружините? Промяната на наклона на колелата отзад се дължи предимно на омекване на пружините.

Аз не бих сменил оригинален конструктивен елемент на окачването с някакви aftermarket такива, които дори не са изпълнени по спецификация на производителя на автомобила, защото такава просто няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.11.2021 г. at 21:21, deyan_d написа:

Ако може да ме ориентираш къде продават такива, защото не мога да намеря. 

https://www.facebook.com/groups/499391866844517/permalink/4651332778317051/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.11.2021 г. at 21:21, deyan_d написа:

Ако може да ме ориентираш къде продават такива, защото не мога да намеря. 

 

20220107_082526.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са въпросните регулируеми щанги за задния мост. Намерих ги по номера на кутията, който е с  удебеления шрифт. Аз си взех тези от магазин за авточасти ,,Аутоказаков" и заспаха. Ако не си ги намерил още. 90лв. струват двете. Мога да ти съдействам ако проявиш интерес, защото ги нямат в наличност и ги поръчват.

Редактирано от KRAS74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.01.2022 г. at 15:41, KRAS74 написа:

Това са въпросните регулируеми щанги за задния мост. Намерих ги по номера на кутията, който е с  удебеления шрифт. Аз си взех тези от магазин за авточасти ,,Аутоказаков" и заспаха. Ако не си ги намерил още. 90лв. струват двете. Мога да ти съдействам ако проявиш интерес, защото ги нямат в наличност и ги поръчват.

Мерси з апредложението, аз също ги търсих по този номер, но от редица магазини ме уверяваха, че фебест са спрели да ги произваждат - явно не съм попаднал на точния магазин :)

Накрая взех тези от поста на колегата смок
 

На 9.12.2021 г. at 22:41, смок написа:

 

Вчера най накрая ги сложих и смених и пружините по предложение на майстора. Нещата вече са в норма. :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...