Jump to content
Niglev

Въпрос за повдигачи Jazz 2002

Recommended Posts

Здравейте!

Много скоро смятам да вляза и аз в Джаза.

Почти на 98% съм решил, че ще е Джаз.

Това, което ме интересува е дали клапаните на Джаз 2001-2005 год. са с хидравлични повдигачи или не са хидравлични.

Опитах се да намеря отговор на този въпрос, но не успях, затова питам тук, където видях, че има хора, които са достатъчно запознати с модела и устройството му.

Скоро ще имам нужда от помощ и при избор на подходящ екземпляр...

Благодаря и весели празници!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук у отговора на въпроса ти.

 

Прочети  и други теми  ще са ти полезни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох темата. И много други съм чел също, разбира се ... Но все още не ми е ясен отговора на въпроса ми.

В темата се говори за реглаж на клапаните, но не става ясно дали те са с хидравлични повдигачи или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулират се  ако се опиташ да си го обясниш, няма как да се регулират и да са с хидравлични. 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е оптималният интервал за регулиране на клапаните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин - 40 000км.

На LPG - 20 000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно, благодаря!

Избора ми вече е на 100% ясен.

Имах интерес и към Opel Meriva. Двоумях се.

Зададох същия въпрос за клапаните и в опелския форум и за 4 дена, никой не си направи труда да ми отговори по някакъв начин. Изобщо забелязах, че хорарта там са доста злобни и повече обичат да спорят и да се нападат, вместо да си помагат.

Докато тук забелязвам голяма толерантност и човешко отношение.

Благодаря!

Весели празници на всички!

  • Благодаря 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще използвам темата за да попитам относно реглажа на клапаните. Джаза ми е 1,4, 2003 г. на около 200 000 реални км. Двигателя работи перфектно като часовник е. Не съм регулирал клапани, това сложно ли е, мога ли сам да го направя или си е работа за специалист. При положение че двигателя си е добре налага ли се проверка и реглаж на 40 000 км., както е писал колега по горе?

поздрави и весели празници

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Dimitar75 написа:

Не съм регулирал клапани, това сложно ли е, мога ли сам да го направя или си е работа за специалист.

В сервиз. Не подценявам възможностите ти но. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
6 hours ago, Dimitar75 said:

Ще използвам темата за да попитам относно реглажа на клапаните. Джаза ми е 1,4, 2003 г. на около 200 000 реални км. Двигателя работи перфектно като часовник е. Не съм регулирал клапани, това сложно ли е, мога ли сам да го направя или си е работа за специалист. При положение че двигателя си е добре налага ли се проверка и реглаж на 40 000 км., както е писал колега по горе?

поздрави и весели празници

Откога не си регулирал клапаните 200хил без да ги регулираш ли,те като почнат да затягат  ако си на газ колата става една тихичка.

Ако си на бензин  там бягат нагоре в стойностите проверката е на 40хил да разбереш накъде си , ако е ок следващия път може да ги провериш на 50 хил.

Ако го направиш сам трябва поне да видиш от някой който го е правил,колата не променя видимо нещо по работата си при излизане от стоиностите.

Вече в крайния момент си проличава загуба на мащност колебание на оборотите, но и там  вече отиваш на друг ремонти или спестените 50лв за регулиране после ти излизат доста солено.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Има ли колеги от Стара Загора, които са регулирали клапаните на своите джазки и от кои сервизи в града са доволни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моят малък град няма специализиран сервиз за Хонда, та как ще знаят допустимите хлабини за регулиране на клапани и излизането им от тях. Въпроса ми е по-скоро реторичен - знам че ще отворят сайтове и ще вземат инфо, но за да съм и аз информиран можете ли да ми посочите на какви стойностти се регулират клапаните на джазката 1,4; 83 к.с, 2003 г, та като отида да съм вещ поне на информаця :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко го  има в твоето сервизно ръководството ако го нямаш разрови се и го намери.

Първата  тема от този раздел има много информация ,включително и за стойностите на клапаните. 

Прочети я.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

И аз бих желал да добавя към темата. При мен когато се появи първият път нужда от реглаж на клапаните, а аз не знаех това и я карах доста време с тази нужда се получаваше и угасване на двигателя при определена температура. Другото, което се случи е чека инкирише грешки за твърде богата смес или незапалване. Но най - сигурният признак е, е двигателя не работи обичайно (като имам предвид, че всеки познавайки работата на двигателя на автомобила си може да прецени кога той работи необичайно :) ).

 

В Пловдив реглажа на клапаните в сервиза, който ходя ми струва 50 лв. и съм доста доволен.

 

Надявам се да съм бил полезен :) 

 

Поздрави,

 

Димитър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.01.2020 г. at 12:14, mEtaka_dts написа:

В Пловдив реглажа на клапаните в сервиза, който ходя ми струва 50 лв. и съм доста доволен.

Ако може и аз да се намеся, в кой сервиз взимат толкова ниско, защото в сервиза на Бултрако в Пловдив цените са от 150 лв. нагоре. Записан съм за 19.05.2020 г. за сервизната акция по възд. възглавници и мислех да искам и реглаж на клапани та затова питам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В Бултрако и за каквото да се запишеш де е тройно над цената.Ако си от Русе Маркони е при теб запиши се да ти ги регулира както и за каквото и да е по колата ще получиш по добра обслужване.

Стандартно е 50 -60 лв има и за 40 зависи от майстора.150 лв съм съгласен ако ти слагат комплект гарнитура за капака на клапаните оригинално на Хонда.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, CARPERA написа:

 

Стандартно е 50 -60 лв има и за 40 зависи от майстора.150 лв съм съгласен ако ти слагат комплект гарнитура за капака на клапаните оригинално на Хонда.

Правил ли си реглаж на джаз с монтирана газова  ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реглажа на i-dsi е много досадно нещо, трябва да свалиш всмукателния колектор и дросела, за да стигнеш до капака на клапаните, аз и за това се отказах да слагам газова, че става още по-сложно, а трябва да го правя всяка година. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
34 minutes ago, fenabg said:

Правил ли си реглаж на джаз с монтирана газова  ?

Не не съм правил но колегата не е писал че има газова,дай цени тогава.Щом е такава мъка.

Но 150 лв  са си доста за реглаж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, CARPERA написа:

 

Но 150 лв  са си доста за реглаж.

А 40 са подигравка . 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Моят джаз е с газ и реглажа е правен само откакто има газ. Сервиза, който ползвам в Пловдив е Кей Джи ауто.

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, mEtaka_dts said:

Колеги,

 

Моят джаз е с газ и реглажа е правен само откакто има газ. Сервиза, който ползвам в Пловдив е Кей Джи ауто.

 

Поздрави!

Цената за реглажа тайна ли е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, mEtaka_dts написа:

Колеги,

 

Моят джаз е с газ и реглажа е правен само откакто има газ. Сервиза, който ползвам в Пловдив е Кей Джи ауто.

 

Поздрави!

При мен е същата ситуация. Първи реглаж (въобще) беше след 40К на газ. Цената в БРЦ Бургас беше 80 лв. Реглажа ми го прави момчето което ми слага газовата (също БРЦ). Дотук никакви забележки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.05.2020 г. at 18:35, CARPERA написа:

В Бултрако и за каквото да се запишеш де е тройно над цената.Ако си от Русе Маркони е при теб запиши се да ти ги регулира както и за каквото и да е по колата ще получиш по добра обслужване.

Стандартно е 50 -60 лв има и за 40 зависи от майстора.150 лв съм съгласен ако ти слагат комплект гарнитура за капака на клапаните оригинално на Хонда.

Да, за това става въпрос, реглаж на клапани и смяна на оригинална гарнитура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...