Jump to content
nikinta

Излиза пара/дим около фара - теч на антифриз?

Recommended Posts

Колеги , тази вечер като паркирах колата на фарове , забелязах , че отпред до десния фар излиза нещо като пара/дим !

Колата е HR-V  105 кс  1999 3 врати 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отворих капака в тъмното не можах да видя от къде "пуши" , но ми се струва , че е от антифриза . Може би през капачката избива .... Преди карах друга марка и там системата беше под налягане ! А тук при харвито също ли е под налягане , че като гледам пласмасовото резервоарче за нивото на охлаждащата течност с маркучето към радиаторчето , нещо не ми изглежда да е под налягане !

IMG_20191205_150536.jpg

Редактирано от nikinta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е разширителен съд и да там влиза антифриз когато капачката ти отвори на 1,1бар.

Но чак да излиза пара не ,и този съд не е под налягане дори има дупка на самата капачка.

Проследи го  този проблем ,и важно е антифриза на студено да е на минимума и при загряване се качва на мм от максимума,ако се качва до капачката не е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@nikinta И аз преди около месец забелязах същото нещо и при по-детайлно разглеждане се оказа, че се е спукала пластмасата на радиатора и от там тече и съответно излиза пара в студа. Разгледай добре тази кафяво-зеленикавата пластмаса, която се вижда на снимката ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подозирам, че е цепнтина в пластмасата на радиатора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...