Jump to content
pp1349

Помощ за задни светлини

Recommended Posts

Здравейте.
Забелязвам, че светлините за заден ход не ми светят. Може ли пояснение за това как се сменят на крушките и евентуално ако проблема не е от тях как се стига до датчика на скоростната кутия, който ги управлява. Достъпен ли е без канал?
Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е крука. Датчика трудно би се прецакал, но разбира се не е невъзможно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това (посоченото със стрелка) е задната светлина, то крушката е здрава.

Остава датчика или може би бушон?

 

ПП: Благодаря за включването!

fff.png

Редактирано от pp1349

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих бушона за задни светлини в двигателния отсек - здрав е.

Редактирано от pp1349

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го гледах и както вече писах крушките са здрави. Сега издирвам датчика/ключа на скоростната кутия (ако е там де).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напръскай задния джам с вода и включи задна ако тръгне чистачката значи не е от включватела.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добро хрумване за тест на датчика, но да поясня че трябва да са включени чистачките на предното стъкло, а вече при вкл. на задна, трябва сама да сработи и чистачката на задното стъкло.

За да ти е по-лесно (ако си сам) даваш контакт, местиш лостчето на чистачките 2 позиции надолу от нулевата (да е на бавната постоянна скорост) и включваш задна. Ако тръгне и чистачката на задното стъкло, значи датчика си дава сигнал, и проблемът е другаде, (щом и 2-те крушки на задните светлини са проверени и здрави).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес взех втори човек с мен. Намокрих задното стъкло, запалих, включих предната чистачка, потеглих назад и задната чистачка се включи. Белите светлини също са се включили (помагащия ги е видял)?!?

Защо обаче според мен не осветяват, когато е тъмно предстои да разбера.

 

Благодаря на ВСИЧКИ, които писаха в темата!

Поздрави!

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копирам първото изречение (от първият пост) на автора на темата: "Забелязвам, че светлините за заден ход не ми светят."

А бре човече!!! Как се изразяваш? Ние как да разберем че под "не ми светят" имаш предвид "не ми осветяват достатъчно", а не "не светят"?

Моля те - езикът ни е достатъчно богат и обстоятелствен - използвай предимствата му!

Виж колко души са ти погледнали темата и са си чоплили мозъка, как да ти помогнат, а ти, с последния си пост (№9) ни изправи пред стената и ни разстреля! :)

Отделна критика заслужава и крайно непрозорливото ти нехайство, с което си подминал 1 от основните "пожелателни" правила при регистрация - да попълниш в профила си модела на возилото което караш. Така трябваше да гадаем дали си уцелил правилния раздел и питаш за колата, която си качил в пост №3, а снимката на твоята кола ли е и т. н.?

Редно е и да те похваля че все пак търсиш решение на проблема си (поне за твоето зрение), но той явно не е технически, а конструктивен или нещо по средата (зацапани рефлекторчета или изгоряла и матирана от времето лицева пластмаса). Ако си от центъра на Пловдив и където паркираш вечер е осветено, не очаквай чудеса. Тези светлини няма да направят ден зад теб, понеже 2 мижави крушки не могат да надделеят общата явно добра осветеност, а и функцията им е просто да сигнализират на околните че ще се движиш назад.

Решения има - по-ярки крушки, или допълнително монтирана под бронята светлина - в случай че задните ти блок светлини са чисти отвън и вътре. Да не забравяме и че е дъждовно и ако колата ти не е мита скоро, напразно си разкарвал човечеца дето ти е помагал. :) Какви драми само стават заради някоя буква! Ако беше кръстил темата си "по-мощни задни светлини", а не както сега - дискусията щеше да тръгне в съвсем друга посока. :)

Айде - поживо, поздраво и дано ти "просветне"!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека поясня, защото виждам, че си останал с грешно впечатление за мен.
Аз наистина мислех, че задните светлини не светят. От какъв зор иначе щях да проверявам бушоните??
И сега след като знаем, че светят през деня ти, като по-стар член на форума ми кажи защо не ги виждам по тъмно :Д (тук се шегувам разбира се)

И последно: След като отварям темата в раздел "CR-V 3та ген. (2008 - 2012)", мисля, че е ясно, че колата е CR-V 3та ген.

 

Поздрави!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам колегата  pp1349 колко коли до сега е сменил но трябва да е наясно,че светлините за заден ход на са фарове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, pp1349 написа:

Нека поясня, защото виждам, че си останал с грешно впечатление за мен.
Аз наистина мислех, че задните светлини не светят. От какъв зор иначе щях да проверявам бушоните??
И сега след като знаем, че светят през деня ти, като по-стар член на форума ми кажи защо не ги виждам по тъмно :Д (тук се шегувам разбира се)

И последно: След като отварям темата в раздел "CR-V 3та ген. (2008 - 2012)", мисля, че е ясно, че колата е CR-V 3та ген.

 

Поздрави!

 

Впечатленията са нещо субективно и плаващо. Не съм си и мислел да те бъзикам или подценявам, и се радвам че приемаш градивна критика, вместо да я категоризираш като лична нападка. Просто е можело да си допопълниш профила, но не си само ти така.

Защо не ги виждаш по тъмно и как да си решиш въпроса, също съм предположил в поста си (№10). Колегите също могат да изскочат с още нещо - вече знаейки каква всъщност е ситуацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж крушките в какво състояние са. Потъмнели стъкла, стари, слаби... Евентуално може да ги замениш с нови или да сложиш лед. Крушките са BA15S (1156).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери и напръскай със спрей фасунгата, че на тоя нашия модел са много зле. Лед не бих сложил светят дооста по-слабо. Ако не ти се вижда си сложи допълнителни задни светлини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих обобщил така, че лед крушките светят доста по-слабо. Зависи много каква е крушката. Ако се сложи лед от 1.50 вероятно няма да свети, да.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, krasimir_01 написа:

Провери и напръскай със спрей фасунгата, че на тоя нашия модел са много зле. ...

Имаш предвид, че се окисляват и не контактуват добре или нещо друго?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво се случва точно но не правят хубав контакт и има нагар. А за слабо светещите лед крушки едните са ми 18долара и светят по-слабо от крушките с нажежаема жичка. Имам лед бар за 40долара и той свети по-слабо от прожектор с нормална крушка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...