Jump to content
Genata77

Проблем с VSA

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Светнаха ми трите лампи на таблото (abs), /!\, VSA. След смяна на ABS датчик (отзад десен) (abs) огасна и остана само /!\, но след като потегля  около 150м. Светва и VSA, закачих я на диагностика и показва грешка 84-01 (sensor logic failure), след доста четене по форуми и ресет със кламера и пиновете нищо не помага, някой ако го е играл този филм да сподели как е оправил проблема. 

Редактирано от Genata77

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пробвах и това, но без успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метода с 9-ти пин към маса работи. Пробвал съм го не един път, на различни коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, jijane написа:

Метода с 9-ти пин към маса работи. Пробвал съм го не един път, на различни коли.

4ти пин мисля че беше масата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтрива се грешката в ABS-a и след това се нулира и VSA-то по метода с 9-ти пин към маса. Разбира се с подходяща апаратура е малко по-лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да не е същото но след смяна на лагер главини и разместване на абс сензора и на мен ми правише така, наложи се пълно разглобяване и зглобяване наново като много се внимава за абс сензора да не се размести. 

Проблема доколкото разбрах тоагава е че ако двата сензора не отчитат по един и съюи начин(брой въртения на колелата)  компютъра записва грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех и над този вариант и май ще разглабям.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил си ABS сензора... Разглобяване няма да помогне!  Аз имах същия проблем при мен изгоря преден ляв ABS. След това светише триъгълника с удивителната както и VSA след потегляне светваше грешката беше 84-01 както при теб. С нормален софтуер могат да ти изтрият грешките но не могат да направят обучение на сензорите и VSA системата. Ако разполагат със по специализирани програми може и да успеят. При мен се пробва един майстор с Делфи... не се получи и трябваше или да отида до хонда и да дам около 100-150 евро (в България е по евтино) или да си купя диагностичен апарат само за хонда който ми струва 92 евро. С него ми отне 2 минути да зануля сензорите и изчистя грешките. Имай в предвид че не всеки апарат може да обучава сензорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...