Jump to content
bhtotev

TRW вече никога на Civic, англичанка, 1997г.

Recommended Posts

Колеги, преди половин година смених дискове и накладки отпред  с TRW. В начлото всичко беше наред и като сменях гумите констатирах следното. Дисковете са надрани а феродото има дупки /разпада се/. Колата като спира точно преди да спре напълно издава звук все едно че спира трамвай. Не блъска волана. Явно парчета от накладката са се откъртвали и дерат по диска който са чертосани, износени а са на около 10000 км. Купени са от Инеркара. Дисковете не ги снимах но накладките да. Чудя се какви да взема сега. 

TRV.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви и да вземеш продължат ли да ти задържат апаратите се тая. Англичанката ми е с делфи накладки и дискове и са си винаги като нови . 

Редактирано от fenabg
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих предпочел Brembo.

 

П.П.: Към модераторите - може ли да коригирате и напишете правилно TRW и годината на колата, за да работи индексирането на търсачката правилно.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брембото има голяма вероятност да свирят, но иначе си спират. Аз на моят съм със заводски ТРВ дискове и още са си в прилично състояние, с по 1мм ръб, но афтърмаркетите са друга бира, а и кой знае дали тези са били оригинални. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bhtotev

Има четири много важни условия, за да работят правилно спирачките:

1. Да не задържат буталата.

2. Да са смазани водачите на спирачните апарати. Най-добър резултат при мен се получи с тази смазка:

image.thumb.png.67cb1a9747ac7c0716b3993354c4f805.png

3. Накладките да се движат с много малко усилие в леглата си. Луфтът да го обират само металните пружинни пластинки, които трябва да саизчистени до блясък! За целта, челата на накладките трябва да се изпилят малко. Това никой по сервизите не го прави, а трябва! Само добрите майстори (като Ванката :thumbs1:) изпипват нещата така.

4. Челата на накладките не трябва да се мажат със смазка, защото събират феродов и друг прах, който запича и блокира движението на накладките.

 

А ето и моят опит с TRW, при изпълнени горните условия:

https://forums.hondabg.com/topic/107584-менте-накладки-или-дискове/

 

От тогава дискове и накладки купувам само от Англия - EBC. https://www.ebcbrakeshop.co.uk/

С доставка - gabco.org или общите поръчки тук: https://forums.hondabg.com/topic/98986-обща-поръчка-на-ebc-накладки-дискове-и-спирачна-течност/page/3/

 

... И няма грешка! :thumbs1:

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам на TRW дискове и накладки вече 2 години, над 80 000 км. и нямам никакви грижи 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно, трябва да се внимава от къде се купуват. И аз ползвам TRW от доста години и не само  дискове и накладки. Никакви ядове до сега.

Редактирано от dimkaraganchev
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, dandilov написа:

@bhtotev

Има четири много важни условия, за да работят правилно спирачките:

1. Да не задържат буталата.

2. Да са смазани водачите на спирачните апарати. Най-добър резултат при мен се получи с тази смазка:

image.thumb.png.67cb1a9747ac7c0716b3993354c4f805.png

3. Накладките да се движат с много малко усилие в леглата си. Луфтът да го обират само металните пружинни пластинки, които трябва да саизчистени до блясък! За целта, челата на накладките трябва да се изпилят малко. Това никой по сервизите не го прави, а трябва! Само добрите майстори (като Ванката :thumbs1:) изпипват нещата така.

4. Челата на накладките не трябва да се мажат със смазка, защото събират феродов и друг прах, който запича и блокира движението на накладките.

 

А ето и моят опит с TRW, при изпълнени горните условия:

https://forums.hondabg.com/topic/107584-менте-накладки-или-дискове/

 

От тогава дискове и накладки купувам само от Англия - EBC. https://www.ebcbrakeshop.co.uk/

С доставка - gabco.org или общите поръчки тук: https://forums.hondabg.com/topic/98986-обща-поръчка-на-ebc-накладки-дискове-и-спирачна-течност/page/3/

 

... И няма грешка! :thumbs1:

 

 

А ценита как са?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в сайта си ги пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките ми познати които малко или много се занимават с такива работи твърдят, че са ги развалили TRW-то и са минали на ATE. А по апаратите обслужвах всичко, сменях мехчетата, защото не се движеха, смазах ги с оригиналната смазка която беше в предните накладки високо температурна ли там каквато е. Така,че няма задържания. Всичко си е наред. Аз че карам  агресивно в прохода Слънчев Бряг_Варна, който пътувам често си е така, ама те се разпадат бе хора, това си е много опасно, а не са най-евтините. Имам чувство, че колкото по-големи са фирмите дето продава части- толкова по-си позволяват ментета. А вие нали не си мислите, че като сменям феродо и не проверявам как се върти накрая колелото.

Редактирано от bhtotev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек тая накладка е прегрявана/запалена  , такива ги свалям като карам два дена на Калояново . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dandilov написа:

Ами в сайта си ги пише.

Имах в предвид с доставката. И само комплекти за цялата кола ли са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Rakeem написа:

Брембото има голяма вероятност да свирят, но иначе си спират. Аз на моят съм със заводски ТРВ дискове и още са си в прилично състояние, с по 1мм ръб, но афтърмаркетите са друга бира, а и кой знае дали тези са били оригинални. 


Те понеже АТЕ са най-тихите на света.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, fenabg написа:

Човек тая накладка е прегрявана/запалена  , такива ги свалям като карам два дена на Калояново . 

Абе не знам запалената трябва според мен да се опече да стане гладка и да се плъзга и да свири ,а тия не.

Редактирано от bhtotev
доуточнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Току-що, bhtotev написа:

Абе не знам запалената трябва според мен да се опече и да се плъзга и да свири ,а тия не.

Щом казваш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, fenabg написа:

Щом казваш .

Така си мисля. Поне преди беше така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай Ате,блупринт или роадхаус.

Последните две са тествани, не прегряват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, bhtotev написа:

Имах в предвид с доставката. И само комплекти за цялата кола ли са.

Доставката с gabco.org е 2,20лв. на килограм тегло до София.

Вземи отвори тоя сайт и прегледай подробно какво ти трябва. Има само накладки, само дискове и комплекти. Въвеждаш колата, модел и година и ти излизат предложенията.

Аз съм с greenstuff отпред и OE-replacement дискове, но не карам диво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Ще го разгледам по-подробно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, fenabg написа:

Какви и да вземеш продължат ли да ти задържат апаратите се тая. Англичанката ми е с делфи накладки и дискове и са си винаги като нови . 

+1 за Ванката,делфи накладки и дискове. Нито свирят нито бият, и най-важното спират. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NIBK дискове и пак такива накладки.

"Барби" лилавия  цвят не пречи.

Редактирано от ivorpetkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...