Jump to content
geshev2000

2.2 I-dtec неработещ климатик

Recommended Posts

Здравейте ! От скоро имам колата. За съжаление климатика не работи. Сменени бяха радиатора на климатика и термо регулационния клапан + фреон. Преди да бъдат сменени първоначално тръгваше и после му падаше налягането и забиваше-спираше да работи. Сега работи, но много слабо. Ако някой знае да помага. Благодаря предварително !

 

П.С. Компресорът работи- включва и изключва с пускането/спирането  на климатика. Системата няма теч. Държи налягане и фреон. Интересното е , че тръбите не замръзват при пускането на климатика, а по скоро при спирането  му. Преди всички ремонти в системата имаше 100-тина гр. фреон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединител на компресора. Най-вероятно е за смяна. Този акорд страда от този проблем, заради неправишно изчисленият малък изпарител, който води до честото вкючване на компресоран което се осъществява чрез съединител

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което наблюдавам, компресора работи нормално. Нямам против да е за съединител, но защо не изстудява достатъчно докато е включен компресора ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм чел по форумите, този модел страдат от съединител на компресора и реле на климатика, което се намира в кутията с бушони над въздушния филтър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. И на мен ми казаха за тези неща. С проверка на релето се започна сагата. Работи си.

Редактирано от geshev2000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,съобразяваш ли с времето в момента?При положение,че навън е макс 10’С,едва ли ще работи рационално на студено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се. Тестваме я в закрито помещение на 20 градуса . Работи, но не изстудява достатъчно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Понеже ако има повече информация във форума, той ще е по-полезен , ще споделя с езика на лаик, как се разреши проблема. Климатичната системата има не два, а три клапана. Единият е ТРВ, другият е от пасажерската страна в ляво под калника. И третият е в тръбичката (черната)  за мисля ниското налягане, която излиза от ТРВ-то и отива в купето. Представлява малка пластмасова част, която потокът от фреон трябва да отваря и затваря вътре в самата тръбичка. Но с времето тя си е загубила свойствата. Когато се включи климатикът, тя стои в затворено положение , губи се ниското налягане и климатика не работи. След смяната на тази пластмасова част климатика работи перфектно. 

 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, geshev2000 написа:

След смяната на тази пластмасова част климатика работи перфектно.

Как ли се казва тази магична пластмасова част?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според механика е трети клапан. И не е особенно магична. И някой модели на Toyota също я имат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да е така наречената капилярна тръбичка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте схема да я видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 12/25/2019 at 8:58 PM, inspektora said:

Да не би да е така наречената капилярна тръбичка?

Точно тя е. Но аз говорих само за пластмасовата част, която се вижда в нея.

IMG_3082.PNG

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравевйте! Моят кломатроник също не охлажда както трябва. Ако може да ми препоръчате място ( София ), където разбират от модела. 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...