Jump to content
Ana

Проблем със сервоусилвател на волана

Recommended Posts

Здравейте, нов шофьор съм, карам Хонда Джаз 1.4, 2006г. От както стана студено, почти не карам колата. Посъветваха ме, за да не падне акумулаторът да я запалвам за 15,20 мин, като леко давам газ и поддържам обороти между 2500 и 3000. Така направих снощи и ми светна лампичката, която индикира проблем със серво усилвател на волана. Нямам представа дали това има нещо общо с подаването на газ без колата да е в движение или е друг проблем.Четох доста във форума, но не намерих подобна тема, извинявам се ако вече има създадена такава. Ще съм ви много благодарна, вашите съвети и мнение ще са ми от полза, защото съм гола вода...дори ако ми препоръчате и сервиз, къде да я закарам в София. Мерси предварително! 

IMG_20191206_175547.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Може би отговора е банален, но за да тръгнеш в някаква посока е необходимо да отидеш на диагностика. 

 

Знам, че отговора няма да ти помогне, но това е начина :)

 

Поздрави,

 

Димитър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Залагам на слаб акумулатор. Проверете първо това. Успех.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Тази генерация на джаз също ли е с електрическо усилване на волана? И принципно всички ли са с електрическо усилване или има и със серво?

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.12.2019 г. at 11:08, Ana написа:

Посъветваха ме, за да не падне акумулаторът да я запалвам за 15,20 мин, като леко давам газ и поддържам обороти между 2500 и 3000

Акумулаторът се сваля и зарежда. Евентуално ако прави проблеми се носи да го тестват. 

Почне ли да сдава багажа всякакви ел.системи се шашкат, включително и EPS-a. 

Тогава и 5000 оборота да поддържате няма файда. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите! Покарах малко колата на следващия ден, сипах бензин, долях масло и лампичката спря да свети. Каква беше причината така и не разбрах, но поне вече не прави проблем (за сега!). Възможно е да е от акумулаторът, въпреки че е чисто нов. Ще ходи на диагностика ако пак светне и ще споделя. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм и благодаря предварително за отговорите :) Вземах си Хонда Джас 2003 и забелязах,че от време на време ми изчесва мекото умравление на волана....

Забравих да спомена,че колата е от автокъща!!! Замериха ми акумулатора и се оказа,че зарежда 17 и малко.... Явно са намокрели с тези обезмаслители диодния блок или релето но......въпроса е да ли от това може да ми се изклучва ел.усилвателя и за това да ми се сковава волана???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 hours ago, Hapko3a said:

 

Забравих да спомена,че колата е от автокъща!!! Замериха ми акумулатора и се оказа,че зарежда 17 и малко....

Можиш ли да разясниш какво е това 17 и малко.

Като алтернатора трябва да зарежда на 14,4V и малко без консуматори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17.2 V с пуснати фарове нищо друго няма пуснато

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се е прецакало както ти писах 14,4V с фарове 13,9-14,0V,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам проблем със сервото на волана. Става въпрос за Хонда Джаз 2003г. автомат. Много тежко се върти волана, все едно е почти без серво.

Ще съм Ви благодарен за всякякви съвети и коментари.

Благодаря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...