Jump to content
Kaio

Газифициране 2.4 earth dreams 2015

Recommended Posts

Здравейте

Някой може ли да каже дали 2.4 eart dreams мотора който е 184к.с. и е с директно впръскване, може да се газифицира?

Някой газифицирал ли е такова животно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз живо се вълнувам и отворих такава тема в раздела за алтернативни горива,но днозначен отговор няма :

 

https://forums.hondabg.com/topic/110650-cr-v-iv-gen-2015-facelift/

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се газифицира са ти казали :) Сега колко е цената нямам идея. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Drone написа:

Може да се газифицира са ти казали :) Сега колко е цената нямам идея. 

Да де ,така му казали ,ама той никога не го е правил, а и не съм чул някой да е. 

Всички казват,че ги има извънземни, но никой не ги е виждал :)

Според мен въпроса леко трябва да се измени.

Предполагам,че може да се газифицира ( има 1-2 такива в немското мобиле).Но колко успешно работи и носи на газ двигателя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е на газ.За 17 000 км съм доволен.Сега се налагат малко донастройки.Слагането излезе 1700 лв .Разход градско в София около 12-13 газ + 2-2.5 литра бензин.Извънградско София -Пловдив и обратно със скорост към Пловдив, че имаше дъжд и мъгла около 100-110 а към софия 130-140  рахода беше 11-11.5 газ + 0.8 бензин.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След последните донастройки и слагане на новия ъпдейт на газовата всичко работи много добре.В цифри и нещата са следните.Градско на газ 17-18 лв/100км. Ако е на бензин 26-27 лв/100км

Редактирано от tenev
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква марка е газовата, ако не е тайна? И кой я монтира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Името не се сещам в момента.Мисля че е полска.Монтираха я  Прогаз в една пряка на Раковска.

Последно 300 км извън градско при скорост 120-150 но през повечето време 140 на темпомат,разхода е 12-12.5 газ + 0.5 бензин на 100км. Което за мен е ОК.Ако някой друг има данни да сподели и той как е при него.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

И аз сложих газова в про газ.

Същата полска с к.ъгра бутилка която събира 48литра.

Като цяло съм доволен.

Малко ви падна динамиката при по агресивно каране, но при нормално не се усеща разликата.

Разход градско почти само на студена кола 12.5 газ + 4л бензин като при първоначалната настройка умишлено е пуснат повече бензин. Сега ще ходя да я донастроят и това би трябвало да се коригира.

Имам само един проблем че при превключване от бензин на газ когато колата е на място, ако е много студено гасне. Момчетата казаха че е настройка и ще го оправят. 

Иначе всичко е много добре и съм доволен.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е кода на двигателя ти?

Хората ,които ти сложиха газата споменаха ли нещо за бензиновите дюзи? Питам понеже скоро се консултирах с газаджия и спомена, че има риск за бенз. дюзи и не дава гаранция дали след време няма да се скапят? И ако не е тайна цената на газовата пак ли е около 1700 лв?

Редактирано от AzSum

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, AzSum написа:

А какъв е кода на двигателя ти?

Хората ,които ти сложиха газата споменаха ли нещо за бензиновите дюзи? Питам понеже скоро се консултирах с газаджия и спомена, че има риск за бенз. дюзи и не дава гаранция дали след време няма да се скапят? И ако не е тайна цената на газовата пак ли е около 1700 лв?

Здравей

Не знам какъв е кода.

Двигателя е 2.4 earth dreams от канада.

За дюните нищо не ми казаха но колко да струват тези дюзи, знаеш ли?

ЦЕНАТА на уредбата е 1700лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под код имам предвид номера  на двигателя.Както примерно бензиновите 2013 и 2014 произведени в Англия са R20 A9.Някъде по купето имаш такава таблека и там го пише.А вероятно и на доста други места, документи и т.н.

 

Относно дюзите нямам идея.Нито цена,нито колко са.Основните му опасения бяха : как ще се отрази уредбата на дюзите и как ще е разхода.Още нямат много опит с фейслифтовите 4 ген.Обаче спомена и че уредбата е доста скъпа,т.е. почти 2 пъти цената която споменаваш.За това питам и какъв ти е двигателя, да не би да не си със многоточково впръскване, а да си със стария двигател за който се знае,че работи добре на газ.

 

asd.PNG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна кой е точно кода тези дни, но е с директно впръскване е 100%. 

Затова харчи и газ и бензин. Няма как да е само газ, както при старите мотори които се газифициран лесно.

Този с който си говорил просто изхожда от това че не е правил такава кола и само предполага. 

Момчетата от про газ са доста добри професионалисти според мен. Мисля че това им е трета такава хонда.

Още повече самата газова е доста отворена от към настройки и е гъвкава за новите мотори с директно впръскване, за разлика от италианските газови. 

Дюзите незнам...като я покарам ще ти кажа дали има проблем но като се замисля е възможно. Ще видим. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти да нямаш никакви грижи и да си я караш с кеф :)

Предполагам,че твоята е от САЩ/Канада ?

Правил ли си проучвания дали имаш някакви специфични части или нещо друго,което ако се наложи ще намериш по-трудно?

Други разлики,които ти пречат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, AzSum написа:

Пожелавам ти да нямаш никакви грижи и да си я караш с кеф :)

Предполагам,че твоята е от САЩ/Канада ?

Правил ли си проучвания дали имаш някакви специфични части или нещо друго,което ако се наложи ще намериш по-трудно?

Други разлики,които ти пречат?

Мерси. От Канада е колата. Засега нямам проблеми и до колкото разбрах от Бултрако колата си на 90% като европейските. Има дребни разминавания, например в предната броня. Навигацията не работи в Европа също  но на мен не ми пречи. Километража ми е в км, а милите са с малки цифри - при американките основното е мили а км са с малки цифри. Огледалата също са малко по различни също.

Дребни неща. Не ми пречат. Като цяло съм доволен от колата засега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно навигацията не можеш ли да споделяш екрана на телефона си на дисплея и от там да ползваш гугъл мапс ако се наложи? Така правих на предишната си кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, AzSum написа:

Относно навигацията не можеш ли да споделяш екрана на телефона си на дисплея и от там да ползваш гугъл мапс ако се наложи? Така правих на предишната си кола.

Не може на моята.

Мисля че и на европейките не може, но не съм 100% сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ви е монтиран извода за зареждане? Дали може да се скрие под капака за бензина? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Геров написа:

Къде ви е монтиран извода за зареждане? Дали може да се скрие под капака за бензина? 

Да. Там е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...