Jump to content
Vicente

Kit Xenon мнение и помомощ

Recommended Posts

Здравейте колеги, след много четене се спирам на това решение за подобрение на осветлението. В момента съм с osram night .....и съм доволен , но ми се иска подобрение и тук четох че е между лед и xenon по добре е xenon.

Намерих този кит и ви моля за ваше мнение.

 

http://xenon.bg/product/810/xenon-express-h1-ksenon-sistema-h1-za-kola-ac-tip-35w-300-svetlina-malki-balasti-12-m-palna-garantsia.html

 

Ако имате опит с друг вид или модел , ще съм ви благодарен да споделите опит и знание.

 

Предварително ви благодаря за отзива.

 

 

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако фаровете ти не светят добре, защото рефлекторите са изгорели - ксенона няма да ти помогне, само рециклиране на рефлекторите. 
Инъче аз съм поставял ксенони на 2 Акорда - не са имали проблем, но това беше преди 10 години и ксеноновите системи бяха доста качествени.
Из форума съм чел, че някой са имали проблеми с електрониките, аз не съм срещал такива. 
Оригинлните ксенони са 4300-5000 келвина. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако фаровете ти не светят добре, защото рефлекторите са изгорели - ксенона няма да ти помогне, само рециклиране на рефлекторите. 
Инъче аз съм поставял ксенони на 2 Акорда - не са имали проблем, но това беше преди 10 години и ксеноновите системи бяха доста качествени.
Из форума съм чел, че някой са имали проблеми с електрониките, аз не съм срещал такива. 
Оригинлните ксенони са 4300-5000 келвина. 
Здравей колега ,
Фаровете ми светят доста добре , просто искам да ги подобря както осветлението ,така и живота на крушките , това е основната причина.


Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ги монтираш в ксенон центъра до метростанция Вардар, всичко ще пасне идеално, съдейки по резултатите при мене :) Единствено имай на предвид, че ще ти пробият капачките на късите за да мине кабела за запалката, но на теория няма да предоставят условия за конденз, поне за 2 години аз не съм имал такъв проблем.

Относно температурата на светлината, единствено бих те посъветвал да не скачаш над 4300 келвина. Аз съм с 4300 и това се използва като OEM. Бил съм с 5000 едвам едвам виждам при мокър асфалт.

Хубавото е, че дават гаранция и ако нещо умре в рамките на 2 години, винаги можеш за без пари да го замениш, а то ще се случи с тези китайски ксенони! :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз монтирах абсолютно същия kit в същия сервиз, преди месец и съм много доволен. Да пробиха капачките, но пък по кабелите има гумени уплътнения, които затварят дупките.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за коментарите. Идеята е да си ги сложа аз ,тъй като съм от велико търново и тук няма техен сервиз.

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Vicente написа:

тъй като съм от велико търново и тук няма техен сервиз.

 

Според сайта им, имат представителство в Търново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтажа е елементарен, единствено  трябва да пробиеш отвор в капачките ф22 по спомен, останалото е като смяна на стандартна крушка.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Имам и аз въпрос относно ксенон кит. Става дума за Honda Accord 2003 2.0.

Чудя се между тези двата:

1.  https://www.xenon.bg/productv/6105/xenon-express-h1-ksenon-sistema-h1-za-kola-ac-tip-35w-300-svetlina-malki-balasti-12-m-palna-garantsia.html

2. https://www.xenon.bg/product/1208/raytech-h1-ksenon-sistema-h1-za-kola-ac-tip-35w-300-svetlina-malki-balasti-24-m-palna-garantsia.html

 

Ще се слагат на късите. Също се чудя дали да са 35 W или 55W?  Може би 55W много ще пречат на другите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Според моя опит (от първа ръка, преди няколко години) мощността във ватове и светлинния поток в лумени не са пряко (линейно) свързани.

Тогава смених 35w със 55w setup, защото втория успяваше по-устойчиво да следи и управлява поведението на самата крушка. В резултата поддържаше по-добре цветовата температура, и силата на светлината (за силата имам предвид равномерна и каквото трябва).
Та накратко (поне моделите, които гледах тогава) разликата в баластите 35w/55w беше предимно колко дълго и без колебания постигаха написаните маркетингови параметри (Келвини, лумени, дълготрайност)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...