Jump to content
h5rov

Горни носачи Акорд 7

Recommended Posts

Здравейте,

отварям темата с чисто информативна цел. Да споделя малко личен опит.

От скоро усещам едно почукване във волана, като чели идва от ляво. Тя колата е абсолютна скука, освен зареждане на газ, нищо друго не иска, чак дразни.

Поставих си сам диагноза, тва е само горен носач През годините си прибирам някои стари резервни части, в избата имам 2 стари носача. Реших да ги "рециклирам" и да си имам за резерв. Викам си, ще си имам ляв и десен, супер!

Та...купих нови шарнири, MOOG HOBJ10953 за 35лв. двата броя и занесох носачите в една фирма за рециклиране на тампоните.

Всичко точно, взех си старите носачи, вече като нови!

Слагам ги един до друг и нещо не е както трябва? И двата еднакви?!!? Едно чудене, оглеждане... Отидох с тях при колата, и с двата леви крака :)

Извадих записките, първия сменен носач не съм писал какъв е. Втория съм записал, ляв. Имам си 2 леви носача за резерв! Супер прецаквация 🤣 

И тук вече да извадя статистиката, колко издържат авточастите в БГ, в частност евтините горни носачи за Хонда Акорд!

Горен носач Japko 7240L, BS-402L/42188 купен за 50лв. Издържал е точно 30 000км и по-малко от година и половина.

Подменен е с NIPPARTS J4934014 за 45лв. който в момента е на 22 000км и на няма и година. Най-вероятно и той е за коша ако се окажа точен. Като искам да отбележа, че се разбиват и тампоните и шарнирите.

Ето шернат албум от Гугал с малко снимки.

https://photos.app.goo.gl/cf8Jw2GpkuT6CeNL6

Най-вероятно десния носач от снимките е OEM, а другия с абревиатура JP е евтиния, съдейки и от снимките на сегашните носачи които са на автомобила.

А какво трябва да значи този надпис SDAL?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имам леко почукване във волана, цялостното преглеждане и демонтаж на всичко по предното окачване е не мога да намеря нищо разбито, вече се чудя дали не е от рейката, как останови че проблема е в горните носачи, в тампоните или в шарнирите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка с албума не работи, колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на единият носач горните тампони са здрави но се движат свободно напред-назад и при слизане назад от рампа или тротоар почукват в бомбето. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...