Jump to content
Митко Йотов

Диагностика.

Recommended Posts

Здравейте колеги. Решил съм да си взема тази автодиагностика  https://comauto.bg/product/universalna-avtodiagnostika-savmestima-s-leki-i-tejkotovarni-avtomobili

Ще ми свърши ли работа и дали наистина е на български? За Акорда 2009 ще стане ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Митко. Аз имах подобни терзания какъв уред за диагностика да си взема. Аз имах конкретен проблем със VSA системата след смяна на сензор на ABS. Майсторът при който ходя имаше Delphi и изчисти грешките и въпреки това VSA системата ми светваше като мина 200-300 метра. На кратко трябваше ми обучение на VSA за позиция на сензорите. От колеги разбрах че уред за диагностика на Lunch вършел работа, но от всичко в нета ми стана ясно че трябва да е някой от 400-500 евро. Затова си взех HIM  с HDS от китай защото е копие на оригиналния скенер на хонда и програмата също е копие. Взех го от Obd365. На пръв поглед е китайски боклук но свърши чудна работа. Писал съм на сайта на OBD365 в ревюто на скенера кое не му е наред доста подробно. Ако още не си купил скенер погледни тук http://www.obdii365.com/wholesale/honda-hds-him-diagnostic-tool-with-double-board.html  аз лично останах доволен.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега.Вече я взех тази,каквато такава. Благодаря още един път.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.И на мен ми предстои смяна на верига,на акорда 7ма ген. бензин.Светнаха ми ,чека,и vsa.Диагностиката ми показа p0341 и p0344.Попаднах на комплект вериги с  всички общо 11 части на марка HEPU.Изглежда ми надеждна,но искам да попитам тук имате ли отзиви за тази марка.Steuerkettensatz HEPU 21-0408.Това е кода и името.Само ми прави впечатление,че не изписва OEM  номера а е с неин си код на производителя...Дали ще паснат се питам,все пак немски производител ги предлага.Как мислите? 

https://www.motointegrator.de/artikel/1438561-steuerkettensatz-hepu-21-0408?gclid=EAIaIQobChMIuOuXtsKm5gIVSud3Ch0V0QeMEAQYASABEgJZwvD_BwE

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Нямам наблюдение за веригите но можеш да потърсиш номера на веригата ти в epc-data.com Ти по грешките ли съдиш че веригата е за смяна? Може просто сензорите да са за смяна или някоя букса да е клеасала. Слаб акумулатор също може да е. Внимавай с майсторите... Принципно веригите не са от пластелин те карат доста километри. 200-300к не би трябвало да са проблем.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят акорд е на 200к.Правихме диагностика 2 пъти,и смених 2та цензора които отговарят за това.След това пак светят лампите на двигателя и vsa, постоянно .Веригата показа 11 процента минус.Диагностика не може да ги изтрие ,и  в  движение я мери .Просто дава отклонение ,може и да е датчика в двигателя вътре,не зная. Колата започна да гори 12 13 на 100  градско.Но гледах ,че и Маркони е писал че на 200к се сменят...p0341 p0344  това са грешките и няма много  информация за тях.Не е влизала в авариен режим все още,но  какво да  чакам,ще ми трябва колата за работа и трябва да  я стегна.Сега видях,че и ти си в германия,и аз съм тук в Регенсбург😊

Редактирано от maiik555@abv.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, maiik555@abv.bg написа:

Здравейте.И на мен ми предстои смяна на верига,на акорда 7ма ген. бензин.Светнаха ми ,чека,и vsa.Диагностиката ми показа p0341 и p0344.Попаднах на комплект вериги с  всички общо 11 части на марка HEPU.Изглежда ми надеждна,но искам да попитам тук имате ли отзиви за тази марка.Steuerkettensatz HEPU 21-0408.Това е кода и името.Само ми прави впечатление,че не изписва OEM  номера а е с неин си код на производителя...Дали ще паснат се питам,все пак немски производител ги предлага.Как мислите? 

https://www.motointegrator.de/artikel/1438561-steuerkettensatz-hepu-21-0408?gclid=EAIaIQobChMIuOuXtsKm5gIVSud3Ch0V0QeMEAQYASABEgJZwvD_BwE

 

Р0341 Неправилно показание/не е регулиран датчика за положението на
разпределителния вал
Р0342 Ниско показание от датчика за положението на разпределителния вал
Р0343 Високо показание от датчика за положението на разпределителния вал
Р0344 Неизправен датчик за положението на разпределителния вал

 

Това  го дава програма - ДИАГНОСТИЧНИ КОДОВЕ НА НЕИЗПРАВНОСТИТЕ EOBD/OBDII

 

Трябва да намеря време и да кача файла с всички грешки които дава тази компания която се занимава само с диагностика.Не гарантирам за достоверност.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...