Jump to content
choro

Пак измами за Black Friday

Recommended Posts

Здравейте,

 

По принцип избягвам Black Friday поради лъжливите намаления(слагат по-висока стандартна цена първо и после правят отстъпка), но съм купувал веднъж 1 телевизор понеже точно по това време ми се налагаше да купувам. Тогава го купих от Технополис. За който не знае, предните години Технополис си спираха сайта по време на Black Friday и слагаха съобщение, че има 10% на всичко от редовната цена. На мен това ми се струва добра политика - по-ниско % намаление в сравнение с други магазини, но пък реални намаления. Да не говорим, че така и те си спестяват да ъпдейтват информация онлайн и във физическите магазини. Та тогава телевизора го купих като цената в магазина си беше, колкото я бях гледал преди това на сайта. Всичко точно. През последния месец реших, че ще си купувам нов лаптоп. Разглеждах много сайтове, модели. Накрая се сетих, че Технополис правят 10% за черен петък и си казах, че ще изчакам, защото цената при тях ще излезе доста по-добра. И днес какво да видя. Сайтът им си работи за разлика от предни години. Много лаптопи първо лисват изобщо от сайта. И второ, 2 лаптопа, които бях разлгеждал, редовната цена на единия е 100лв повече от вчера, а на другия е 200лв повече от вчера.

 

Този беше 1749лв вчера:

https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Legion-Gejming-laptop-LENOVO-Y540-15IRH-PG0-81SY00EJBM/p/517325

 

Този беше 2899лв вчера:

https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Gejming-laptop-HP-OMEN-17-CB0001NU-7MY22EA/p/519733

 

Някой знае ли как да се изрови history на тeзи продукти и да им видим предната цена?

 

Предполагам цените на всичките им продукти за завишени, но аз съм сигурен само за цените на горните 2 лаптопа, понеже ги бях разглеждал многократно.

 

Благодаря.

Редактирано от choro
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно поради тази причина в началото на седмицата си направих скрийншот с избрани от мен продукти в "emag". Довечера ще сравня цените преди - по време и след "черния петък", че миналата година прахосмукачката ми се оказа по-евтина след черния петък,отколкото по време. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето кешираната страница за първия лаптоп, от 19 Nov 2019. Цената е била 1699. 

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:iOMJt0zMw2oJ:https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Gejming-laptop-Legion-LENOVO-Y540-15IRH-PG0-81SY0055BM/p/516979+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=bg 

Това се припокрива с твоите думи. 

 

Втория лаптоп обаче, на 12 Nov 2019 е бил: 3099 лв. Ето кешираната страница: 

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:mEDUQOyqrJ0J:https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Gejming-laptop-HP-OMEN-17-CB0001NU-7MY22EA/p/519733+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=bg 

...тук изглежда като да има намаление. Да не би цената, която си видял вчера да е била по-ниска заради някаква промоция!? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mitaka_t,

 

Първият, който си дал, малко се различава понеже има HDD и малко SSD, докато това, което аз съм дал е със SSD 1000 GB.

 

За Omen-а сега виждам, че този, който в момента се предлата има по-голям SSD от този, който довчера аз съм гледал. Евентуално оттам да идва разликата в цената. Аз сигурно съм гледал малко по-евтин вариант. Иначе за цената съм сигурен, че беше 2899лв.

 

Аз и в началото казах, че доста лаптопи ги няма днес на сайта. За HP Omen явно съм се заблудил, понеже са оставили само тази по-скъпа версия.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оф-топик, ама защо ни интересува колко % пише, че е намалено нещо ? Защото търсим "примоцията" и искаме да вземем с най-голяма отстъпка ?

 

Крайната цена е важна, независимо от колко пише, че е намалено...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото сме българи и трябва да сме на далавера :D

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хем далавера, хем - немаме вера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, ceco_accord написа:

Хем далавера, хем - немаме вера.

😁 Малко да споделя и аз да се посмеем.Та във въпросния emag си набелязах няколко модела лед халогени и няколко модела лед бар (да светне хондето малко) .Та се оказа,че разликата в тоя ми ти "черен петък" варира от 1 стотинка до около 1,70лв. спрямо нормалната цена.Аз лично се посмях доста,някой ако иска и снимки ще му пратя.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Народа не си знае силата!

А тя е тотален бойкот и никакво купуване.

Да си организират всеки ден черни петъци, ама на 50% намаление.

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, darius написа:

Народа не си знае силата!

А тя е тотален бойкот и никакво купуване.

 

Точно така.

Клиента е единственият човек който може да уволни служителите на цяла една компания,като реши да остави парите си някъде другаде!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е, като цяло гледаш дали е изгодно и си преценяваш. Ако няма - няма. Аз си взех няколко неща от Емаг и всичките са на изгодна цена, проверено. Друг е въроса, че добрите намаления са само на 1-2 продукта от всеки раздел, останалото е боза. Не е като в Америка 50% + или 55 инчов телевизор за 100 долара, дето ще се избият :) За Технополис да не говорим, там всичко е завишено през цялата година, дори и да има намаление пак може да е по-скъпо. А това ако успееш да докажеш, че е истина може да им създадеш големи проблеми ако ти се занимава. Преди си беше редовна практика, но сега май ги поукротиха.

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние пък като пазаруваме и всеки петък от годината ми е черен , щото пръскам сумати пари .😋

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...