Jump to content
chefo89tmt

монтаж на ел.седалки с подгрев

Recommended Posts

Здравейте,колеги.реших да си сложа кожен салон с ел.регулиране и подгрев.Със салона,който купих ми дадоха инсталация към него но има рязани кабели и някои неясноти.Като за начало виждам голям проблем с намирането на ел схемата на тези седалки.Дали някой може да ми помогне ,че бе схема се лутам ,като муха без глава.акорд 2005 2.0 бензин

Редактирано от chefo89tmt
не точност
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо провери дали нямаш фабрично положена инсталация за подгрева. При мен и на двата Акорда има инсталация,а седалките са без подгрев.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пропуснал съм да го напиша.Нямам фабрично положена инсталация за ел.регулирането  и за подгрева.Поради тази причина се опитвам за начало,да открия схема,но се оказа трудна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, KrIv написа:

благодаря ,но поради някаква причина като отворя схемата на цял екран и половината се прецаква и изчезва голяма част от нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Схемата виждам цялата, но изчезват текстовете.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През друг лаптоп стана работата.така остана ми да изясня след предпазител N15 (20a) следва някакъв SWITCH SEAT HEATER и след това отива към двете копчета за включване на подгрева.Къде се намира този switch,че не мога да си го обясня между предпазителя за подгрева и бутоните за включването му?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реле което осигорява захранването към веригите на нагревателите след подаване на контакт.

Редактирано от KrIv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.въпросът е това реле,къде стои.Не виждам инфо за това.Някой знае ли местонахождението му?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е да липсва, не само то, ами дори окабеляването за него. Огледай кутията с бушони и релета, която е в ляво от съединителя, под таблото. Виж дали има празно място за реле. 

 

Другият значително по-бърз и може би лесен вариант е да си го добавиш на произволно място. Захранваш бобината през контакт, веригата - от акумулатор, и си ти. 

 

Ако до 15:00 не си разбрал кое е, ще погледна при мен откъде цъка. Бушонът за системата е на средния ред, четвъртият, евентуално. Релето трябва да е отгоре измежду релетата. Може да е комбинирано с друго, а да не е изключително за нагряването на седалките. 

 

Виж и това за ориентир:

 

https://www.ebay.co.uk/itm/335-Honda-Acura-5-Pin-Heated-Seat-Brown-Relay-Mitsuba-RZ-0054-RZ0054-12V-Japan-/263072182699

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм интересна тема, колега провери ли дали нямаш инсталацията под скоростния лост, релетата за подгрева седят зад жабката. 

 

Ще ползвам твоята тема да задам и аз едно питане, аз също имам салон с подгрев и ел. но под седалката отива само кабела за възглавниците, иначе релетата, кабелите с буксите за скоростния лост са там но от къде се да се хвана да пусна кабелаци до под седалките? В тоя ред на мисли някой да има букси за подарявяна за под седалките :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелите, които излизат от бутоните при скоростния лост отиват директно в кабелите на седалките. Казваш, че имаш останалите неща - релета, бушони, бутони. Остава само директното свързване на кабелите - седалки с бутони. 

 

За електромоторите обаче трябва директен от акумулатора, само един кабел +12 ти трябва. И един към маса де. Не знам колко са мощни, може би ако избереш кабел 2.5 кв. мм е добре. Трябва и с 1.5 кв. мм да стане, там нямаш натоварване за дълъг период. Имаш за по 2-3 секунди, някога. И 1.5 кв. мм да е - за 3 секунди ще понесе 10-15 ампера без проблем. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четирите бели кабела на зелената букс са + за моторчетата на седлките.Зелената букса се включва в кутията на бушоните.сега остана да намеря къде се включва сивата букс,от която излизат четири плюсови кабела за подгрева (по 2 кабела на седалка "HI" , "LO").Очаквах,че сивата букса влиза в кутията с бушони под волана,но се оказа ,че е по-голяма и мястото и не е там.В другия си край е малка сива букса и се включва под седалката.Някой може ли да ме насочи за голямата сива къде да я търся?

IMG_20191123_144043_2.jpg

IMG_20191123_144043.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички съдействали.Салонът е монтиран и всичко работи,както трябва

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не каза как се справи. Къде намери буксите. Имаше ли ги в колата? Утре ще купя кола с кожен салон и мисля да го прехвърля на моята. Та ако може да споделиш. Също така някой ако знае с навигацията как става ще е супер. Знам само че трябва да е фейслифтова. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...