Jump to content
Mochkov

Смяна на джанти от размер 17 на 16

Recommended Posts

Здравейте, 

Колата ми е "обута" с гуми с размер 215/55/17. От старата останаха гуми и джанти с размер 205/55/16. Според калкулатор за гуми има несъвместимост. 

"Стар диаметър: 668mm

Нов диаметър: 632mm

Разлика: -36mm (5.39%)
Разликата НЕ е в допустимите граници

Показание на скоростомера при скорост 100 km/h: 106km/h"

Въпросът ми е:

Ще има ли други проблеми, ако поставя по-малките гуми освен разликата на скоростомера?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не може да и стане на колата, освен да стане по-ниска и по-бавна, като имай предвид, че отклонението ще е по-голям, тъй като заводски е заложено километража да отчита по-висока скорост. 

А каква е идеят за тази промяна, джантите или гумите, защото комфорта ще е същия. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rakeem, както казах имам останали гуми и джанти от предишната Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Mochkov написа:

 

Ще има ли други проблеми, ако поставя по-малките гуми освен разликата на скоростомера?

Не смятам, че ще имаш проблеми ако и 4 гуми сменяш. При движение в сняг ще е по добре. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених 17- ките с 16 -ки. Колата вози осезаемо по-добре. По-ниска е и с 17 изглежда по- яко, но се замислям сериозно дали да не мина на 16- ки целогодишно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като хвърлиш старите гуми след време и сложиш точния диаметър 215/60/16 ще вози още по добре. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнозина трудно отсяват детайлите в народния термин "возия" и не си дават сметка че разликата идва не от цолажа на джантите или от процента височина на гумите, а от структурата на борда на гумите и материала им. Но малките надписи рядко се четат, а някои производители не ги и слагат.

Хонда ясно са написали на вратите - до определена скорост такова налягане, над нея - по-високо.

Аз си имам и трета стойност - под определената скорост и съответно редуцирам налягането ако карам градско. Гумите ми (2 комплекта) са 17-ки, на 45 височина, но колата градско вози меко. Не съм забелязал да съм ги съсипал, карайки предните на 2, а задните на 1,8. При пътуване надалеч, пътем (на някоя бензиностанция) си ги помпя по предписание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да влизам в ненужни спорове, но поста ти заблуждава доста колеги. Все пак колегата Mochkov трябва да уточни за каква кола става въпрос. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, vespa написа:

Не искам да влизам в ненужни спорове, но поста ти заблуждава доста колеги. Все пак колегата Mochkov трябва да уточни за каква кола става въпрос. 

Off Topic

Ние с теб, нали не с ме от тях, а комуто му е сложно - да не взема под внимание писаното.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Honda HR V 2016 AWD.

IMG_20190927_183851.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като с 17те ти харесва повече, след износването на 16те, бих ти препоръчал да пробваш с 205/60/17

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...