Jump to content
Беселин

Honda Legend обсъждане на обяви

Recommended Posts

Здравейте! Някой с мнение за тази обява? Има ли шанс да са истински километрите? https://www.autovit.ro/anunt/honda-legend-3-5-ID7GQXI0.html#xtor=SEC-81

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, но не вярвам много в това.

Моята шоф. седалка не бе толкова смачкана, а колата я взех на 309000км.

Но км за тая кола не са фактор.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е по снимки,а пък за км няма смисъл да се говори за кола на старо важно е състоянието спрямо цената.А тази изглежда мн добре.Не изглежда уморена.За кожата на седалката ако е бил някой с мн килограми е нормално..хахах.

В Германия и Швейцария съм виждал на такива км. преди  2 год.,но бяха по 10к евра и отгоре, а сега цените са съвсем различни..

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Видимо е прилична, само хрома по лайсните е зле, но това е от ЕГН-то, а не от км.

А смачканото по седалката може да се реновира с подлагане на дунапрен - кожата е здрава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. А да попитам всичките ли имат стандартно обдухване на седалките или само след фейса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат и преди фейса, но е екстра, и то много ефикасна.

Личи си по диодчетата до бутоните.

На тези които имат, бутоните регулират реотаните и вентилаторите, а тези които нямат, управляват само реотаните.

Конструкцията на дунапрените също е различна, тоест не може постфактум да добавиш тази екстра, защото е сложна и многокомпонентна.

 

IMG_20211001_163742.jpg

IMG_20211001_163656.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да попитам за малко помощ да дадете мнение за ей тези три легенди:

 

Тази ми се струва с нагорено дясно огледало:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11582714911027486&slink=nym0u2

 

Тая й е сменян двигателя:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11646395593217373&slink=nym0u2

 

И към тази също имам интерес:

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11645462550795437&slink=nym0u2

 

бюджетът ми е 15-16 хил като си заделям около 2.5 за обслужване. 

 

Благодаря предварително!

Редактирано от Hutch979

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се сега видях, че за първата тук е писано два пъти вече, прощавайте. Имала проблем със скоростите. Все пак, другите две не мога да намеря да е писано а тях тук. Ако имате някакви мнения. Тази с двигателя изглежда добре привидно, но ако е описан в талона и е сменен с реално здрав. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей

Аз съм за последната обява, която е внос от Швейцария: на нея никога не е слагана газова уредба. 

Личното ми мнение е, че колкото и да нямам пари- никога не бих сложил газова уредба на автомобил (щом е на бензин- ще си ползвам бензин). Ползата от газова уредба я знае всеки, но няма и да има евентуални проблеми след слагането на газта. 

За по- старите модели: чудесни са, стига да нямат корозия. 

Поздрави и успех с покупката. 

Жоро

Редактирано от JoroHondata
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много!

 

Още един въпрос, а какво смятате за по-старичките, ти '98 '99? Има няколко обяви в мобиле, някои са на по 350к км. Но са по-ефтини и ме кефят на визия. Просто от интерес питам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-та модела са съвсем различни, КВ 1 е доста по-добра кола, но преценката си е твоя. Разгледай ги на живо и тествай.

Ако колата е обгрижвана, км не са важни, но технологиите са други на новата.

Моята е на 338338 км - има газ от години и си е ОК - няма драма с нея, но зависи и какво/как е монтирано и настроено.

IMG_20220412_124935.jpg

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благоевградската няма LCAS и ACC. Най-лесно се разбира по стъклената емблема, там седи радара. Също и на волана има едно допълнително копче. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво бихте казали за тази старица:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11548926168755645&slink=nzc4r4

 

и тази 

 

https://www.cars.bg/offer/623cae2c394284001f5df925

 

Лично километрите ме плашат, но ако са реални от 2001ва не е толкова зле май. Като цяло салона ми изглежда добре. Има газ, но явно не е слагана отдавна щом е в гаранция, но знае ли човек. 

Редактирано от Hutch979

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за многото въпрости, но бих искал малко мнение преди да се впускам да ги тествам и старите и новите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да сравняваш двете генерации. Едната е на 20 години, другата е доста по-модерна, по-обезшумена. Пък и  KB1 е с SH-AWD, докато по-старите са само на предно. 

 

От към Емисии същата история. Едната е Евро 3, другата е Евро 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-скоро питах за мнението относно конкретната обява, но да виждам как се различават коренно. Самото решение нова или стара го правя в момента, искам просто да разбера в момента дали тук в бг от старите има добри екземпляри в момента. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Hutch979 написа:

Съжалявам за многото въпрости, но бих искал малко мнение преди да се впускам да ги тествам и старите и новите.

На твое място бих направил точно обратното. Всъщност го направих преди 6 месеца. За мен беше много по-важно да добия лично впечатление за конкретен автомобил (марка/модел) и едва след това да потърся помощ при избора. Прекарах повече от половин година в търсене на автомобил, тествах десетки различни марки и модели преди да се спра на кола, която дори не беше първоначално в списъка ми. От личен опит, дори само отварянето на вратата и качването в различни KB1 те кара да се чувстваш по различен начин, да не говорим за друг модел.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За швейцарката  от 3тата обява мога да кажа, че боята на задната броня се е напукала

IMG-a088367d33a4f6343fc626b0b2ef8133-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е болка за умиране, стига да е само визуално. Като цяло нещо друго забеляза ли? Тест прави ли й?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под сензора на парктроника виждам някакво петно. Предполагам е натисната, пластмасата се е смачкала и после се е върнала на мястото си. Гредата отдолу е далеч, та огъването е сериозно и се е нацепил лака.

Няма ползвана кола без козметични забележки. Просто се оправят.

Тази от Благоевград седи от преди да купя моята (около 2 години). Предполагам газта отказва клиентите, а и няма АСС.

Софийската е с претапициран волан и логотата LEGEND / SH-AWD не са си на местата, но по снимки - толкоз.

Виж швейцарката. Хрома на маската е зле и черните джанти не ме кефят, но другото изглежда автентично, особено ако има докс. какво вкл. обслужването.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа хрома и аз забелязах, но както казваш Цецо, тия неща се оправят и не ме притесняват. Като гледам Благоевградската ми се струва, че има и нагар на дясното огледало за задно виждане също. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11639232556197170&slink=nzoaui

Има забележки по интериора, но иначе е подържана, вози стегнато и има някои плюсове. Доколкото си спомням е обслужвана в Юби Ко.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Hutch979 написа:

Даа хрома и аз забелязах, но както казваш Цецо, тия неща се оправят и не ме притесняват. Като гледам Благоевградската ми се струва, че има и нагар на дясното огледало за задно виждане също. 

Хрома е невъзстановим, освен чрез временно фолиране от добър майстор, или нови лайсни от щатите.

Течността от огледалото може да се източи. И моите имат малко, но не съм се занимавал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благоевградската стои от повече от 2 години, поне когато аз търсих я имаше, а това беше преди 2 години. Тя е в Гоце Делчев, всъщност бях помолил тогава 1 приятел да отиде да я погледне предварително, но когато беше звъннал да се уговорят му бяха казали да има предвид, че има проблеми със скоростната кутия.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Tqnata написа:

Аз бих добавил тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11639232556197170&slink=nzoaui

Има забележки по интериора, но иначе е подържана, вози стегнато и има някои плюсове. Доколкото си спомням е обслужвана в Юби Ко.

Тази я гледах: 

-Боядисан волан. 

-Скъсана кожа на пасажерската седалка. 

-Имаше нещо натиснато отгоре на багажника. 

-Надрано по задната броня. 

-Огледалата бяха изтекли

-Отпред като я гледах, панелите бяха  ненормално различни и некадърно боядисани, за мен е блъскана. Като я гледах беше на 16900, смъкна ми на 16500.

 

 

За мен специално, това че е обслужвана изобщо не ме привлича, търся си кола, която да е автентична, пазена, и най вече да не е блъскана. 

 

Имаше една евтина от Пловдив, но човека сподели, че яко лапа масълце и на този етап си карам сивика, няма читави без значение цената. 

 

п. п Впрочем, какъв би бил проблема да се кара на газ? 

 

 

Редактирано от Bekario

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предразсъдъци, които и аз като всички имах.

На газ моторът работи още по-меко и тихо, но пък щракат дюзите на газовата.

Моята е настроена да довпръсква бензин на 5000+ оборота. Обръща на газ още преди отварянето на термостата, който работи плавно, тоест не се шашка при смесването на топъл и хладен антифриз. 

Реален разход спрямо борда (на бензин) е + 15% газ. Бутилката ми е тороидна 60л. и не знам колко точно остава в нея като неизползваем резерв, но извънградско спокойно минавам 500 км. Реглаж клапани съм правил само веднъж и си беше нормално.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На края ще угодя на неразумното дете в мен и ще си взема от старите и това е :D

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко off и от мен относно газта. Ако мотора го позволява, както е при КБ1, съм с две ръце.

Мойта на 100к са и сложили газта в момента е на 225к, няма троп няма хлоп при мотора

Разход 0,5л на 10к, но леко да подчертая, че много рядко е вкарвам в обороти ;).

Карам кът "богат турчин" ;).

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По телефона ми се стори, че изобщо не е за гледане. 

  • Хаха 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Звънях за тази:

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11646395593217373&slink=nym0u2

 

Объркал съм се, не е сменян двигателя, а е обслужван преди 60к км. Тази седмица ще ходя да я пробвам. Както Цецо каза по-рано, наистина логотата Legend И SH-AWD не изглеждат да са на правилните места, което навява на мисълта, че моооже и да е пребоядисвана. Но на живо ще се види. То няма лошо и да е, стига да не е била на консерва преди това (блъскана). Някой да я е пробвал?

Редактирано от Hutch979

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте

В момента има една обява на Honda Legend от 2009 година, с 3700 sm3 двигател, внос от Швейцария- та искам да кажа, че от този човек аз си купих моята Honda Legend преди около 7 месеца. Той- продавача- се казва Румен Тинчев, и е съвсем коректен. Дано и тази Honda Legend  си намери новият собственик (нищо, че цената й е 30К лева). 

Поздрави

Редактирано от JoroHondata
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че не е най-обсъжданата тема, но все пак да се пробвам :)

Някой да е гледал тази "пловдивчанка"?

https://www.cars.bg/offer/632ef8bad25b5a3c6e001c82

 

На външен вид ми изглежда супер (с някои дребни забележки - примерно лайсната на бронята отзад, ама тва е бял кахър), има и доста екстри като гледам. Честно казано вече поразпитах собственика и по телефона нещата звучат обещаващо, но търся и чуждо мнение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то по снимки (и то само 3) трудно може нещо да се каже, но има приличен вид.

Относно екстрите, те така си се произвеждат - със всичко възможно и само 1 мотор и кутия. :)

Може да няма вентилация на предните седалки, не виждам кожата дали е перфорирана.

Гледам не е в авто къща, значи можеш да я покараш и щом е навит за бартер с друга Хонда, може да ги менкате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е баш тъй Цецо, някои имат LCAS, други нямат :) 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, но е рядкост да нямат.

Но със сигурност фабрично нямат DVD/TV !

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...