Jump to content
Беселин

Honda Legend обсъждане на обяви

Recommended Posts

     Здравейте колеги, отварям тема за обсъждане на обяви за Хонда Леджънд.Надявам се да сме си полезни един на друг що се отнася до покупката на този модел.

Разглеждам обявите в родните сайтове, но никоя не предизвиква интерес в мен.За някои екземпляри съм чел тук във форума, други стоят от доста време по обявите, а трети съм виждал лично на Honda Fest 2018(поне една от колите, които се продават в момента е била на феста) и не съм останал впечатлен.Мога да кажа и коя смятам, че е ако някой е любопитен.

От известно време наблюдавам тази обява в autoscout24.ch

https://www.autoscout24.ch/de/d/honda-legend-limousine-2007-occasion?vehid=7054606&backurl=%2Fautos%2Fhonda--legend%3Fmake%3D29%26model%3D242%26vehtyp%3D10&make=29&model=242&vehtyp=10

На пръв поглед интериора изглежда в добро състояние въпреки, че няма обстойни снимки.Поне волана не изглежда износен и шофьорската седалка не е омачкана, което би трябвало да значи, че състоянието в купето е добро.Притеснява ме леко(поне така ми изглежда) разминаването в цвета на предната броня и купето.Иначе километрите са 130000 което е прекалено хубаво спрямо цените и пробега от другите обяви.Цената спадна значително откакто е публикувана обявата.Цели 1000 франка, което е около 1800лв.

Дали си заслужава да пращам човек да я прегледа обстойно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са мн лоши и нищо не може да се каже по тях.Риск и то мн голям е да се ходи да се гледа без допълнителни снимки и едно клипче за всеки случай.Тези км ако са реални тази кола ще струва х3.

Знам че в Швейцария трудно се връщат км но просто не се връзват нещата с тази цена.

Има една пловдивска в мобилето същия цвят тя изглежда в пъти по добре,поне на снимки😀

А относно салона,ако е що годе е  пазен на 400к км изглежда супер.

Кожата на седалките е здрава.

Въобще интериора и екстериора не трябва да ти бъдат водещи защото не са скъпи за оправяне.

Тази кола трябва да се купи от човек който разбира и знае какво и как да го прегледа  защото иначе може да се окаже голяма драма после.

Двигателя и кутията принципно са безпроблемни,ако са обслужвани редовно не би трябвало да има проблеми.

Окачването е здраво но мн скъпо за обслужване.Носачите с шарнирите се рециклират веднъж и после трябват нови които са само оригинални и са около 500 евро.Имат едни гумени втулки които с времето се предават,но не се продават отделно а направо с целия носач.Предните амортисьори и те са там около 400 евро единия ги гледах последно.Пружината около 130 евро.Рейката и тя се рециклира веднъж и там е около 400евро.Едната перка на радиатора плюс моторчето сменявах беше около 300 евро.С  тампоните на двигателя също е забавно три броя са и цената им е около 650 евро.Дисковете са 320 млм налични няма в Бг само с поръчка,всъщност почти всичко е по поръчка не че е фатално но...виж долния линк за да се ориентираш в цените.Малко може би са завишени спрямо Бг но са там някъде +- 10%.

https://www.parts-honda.uk/honda-cars/LEGEND/2007/LEGEND/23419

Но..

Колата доставя изключително удоволствие и вземеш ли я тия цени горе въобще няма да ти пука за тях.

Наблъскана с екстри до небесата.

Истински връх в японското автомобилостроене.Притежава неповторима визия несравнима с другите коли с изключение на S класата на Мерцедес и то след 2006.

Притежава огромен респект на пътя особено в джунглата на софийските пътища. А бе топ автомобил😀

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една пловдивска в мобилето същия цвят тя изглежда в пъти по добре,поне на снимки😀

 

Гледал съм я.Снимана е точно след като е минала на автомивка.Тогава колите изглеждат на снимки като нови.Интериора не ми изглежда в по-различно състояние от тази на линка който съм дал по-горе.

 

Сетих се за друга обява сега.Цената е двойна, като пробег е записано 47000км.Шофьорската седалка не изглежда да е в добро състояние за този малък пробег.

11.jpg

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

47k km е била сигурно на втората си година😀

Тези коли масово са на над 350к км,но пък въобще не им личи. 

Вземи вин номера и го провери някъде да видим какво ще излезе.

Намира се в долния ляв ъгъл на предното стъкло.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От швейцария има коли за износ и коли ЗА Швейцария , отделно има автоджамбази от италианската.... част ....ремонтират.....изнасят....

нов внос  :(

:)

Търсиш с нов преглед за Швейцария със сервизна история.

Колите в Швейцария не са по евтини от Германия ....говоря за читавите. 

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, mittaka7 написа:

47k km е била сигурно на втората си година😀

Тези коли масово са на над 350к км,но пък въобще не им личи. 

Вземи вин номера и го провери някъде да видим какво ще излезе.

Намира се в долния ляв ъгъл на предното стъкло.

 

 Обявата е в Швейцария.Ето я :

https://www.autoscout24.ch/de/d/honda-legend-limousine-2007-occasion?vehid=7045729&backurl=%2Fautos%2Fhonda--legend%3Fmake%3D29%26model%3D242%26vehtyp%3D10&make=29&model=242&vehtyp=10

Въобще не изглежда като да си заслужава почти 12000 франка.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-високият клас на ХОНДА!

Карат се много, продават ги след 250К км!

Защо държиш точно на този модел на Хонда?

Акорда предлага същият лукс на по-ниски цени и по-евтина поддръжка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако км са реални тия 12к франка са нищо.То това е нова кола която ти гарантира безпроблемни още 200к км минимум при правилна експолатация и обслужване навреме.

Ако толкова мн имаш желание за Леджънд пиши ми другата седмица на лично ще ти покажа моя кораб и ще ти дам известни насоки какво и как да гледаш при покупка.

 

 

На 20.11.2019 г. at 14:48, darius написа:

 

Акорда предлага същият лукс на по-ниски цени и по-евтина поддръжка!

Нее..по скоро си взимаш истински(made in Japan) премиум автомобил на цената на акорд.

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13 години премиум автомобил на 43 000 км? Вероятността е много ниска, според мен. Продавачите отдавна са разбрали, че купувачите искат да бъдат лъгани с километрите! Една и съща кола стояла с месеци на реални километри се продава за дни като се върне километража.

Редактирано от pendoc
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.11.2019 г. at 22:01, mittaka7 написа:

Нее..по скоро си взимаш истински(made in Japan) премиум автомобил на цената на акорд.

 

Да попитам моя CW2 Accord къде е правен?

 

И да не съм off, Леджънда е наистина супер кола, но само ако може да си го позволиш!

Чуствителна е на газ!

Виждал съм две за основен ремонт, след каране с газ!

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-ма генерация е японска сглобка цялата гама. № на рамата трябва да започва с "J".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, darius написа:

Да попитам моя CW2 Accord къде е правен?

 

И да не съм off, Леджънда е наистина супер кола, но само ако може да си го позволиш!

Чуствителна е на газ!

Виждал съм две за основен ремонт, след каране с газ!

   Колега от университета си купи Леджънд и сложи газ.Наскоро се чухме. Каза, че е свалял капака на главата да провери клапаните след 60 000км.Нямало никакви проблеми.Той по принцип е доста навътре в материята и е хондаджия, затова му вярвам.Отделно сподели, че негови познати също карат Леджънд на газ доста километри и нямали проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ е проблема в Газта, а в настройката ;) 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм в ориентиране за закупуване.
Някой гледал ли е тази ?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11572369366533981&slink=da5rfv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, M&M написа:

И аз съм в ориентиране за закупуване.
Някой гледал ли е тази ?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11572369366533981&slink=da5rfv

Като ги видя тия превъртяни километри и кво да коментираме..примерно,че задната броня е пребоядисвана или,че свети някаква грешка на едната снимка.

Ако няма да си я вкараш ти от швейцария или германия проверена кола със сервизна история,по добре си вземи оттук някоя регистрирана и обслуженa.

 

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.11.2019 г. at 2:23, Plevelcho написа:

Акорда няма нищо общо с Ледженда,а за лукс още повече

Мног си краен, Executive + има няколко екстри повече от Legend!

Например LKAS, Paddle shifters, и т.н.!  2008г

Няма SH AWD! Това на асвалт  е абсолютно ненужно!

Лукса е абсолютно същия, даже кожата на Акорда е няколко идеи по мека, а седалките са уникални!

Явно не си се качвал в Executive +!

  • Харесвам 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/23/2019 at 11:31 PM, M&M said:

И аз съм в ориентиране за закупуване.
Някой гледал ли е тази ?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11572369366533981&slink=da5rfv

 

Ходих с един познат преди 1-2 седмици.

1. Колата е внос от Италия и е на много километри и си личи по салона(проверихме я в https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione и излезе, че е била на 305 хиляди миналата година).

2. Огледалата за задно виждане са изгорели(кафеви в периферията).

3. Свети лампата за VSA-то.

4. Малкия дисплей премигва. Ако проблема е същия като на акорд се решава лесно.

 

Човека от автокъщата е отзивчив и ще се съгласи за оглед в сервиз ако се наложи.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този линк иска някакъв license part какво е това?

Значи е на поне 350к сега което за италианка..всеки си преценява.

Много интересно са изгоряли огледалата😀

VSA сигурно е някой датчик но не е лошо и да се провери дали не е ударена отдолу някъде.

И да дисплея премигва заради спойката.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изисква се италианския номер на колата(Targa) - има го в талона.

В сайта на "Tipo veicolo" се избира "Autoveicolo", в полето "Targa" се въвежда номера на колата(формата е "XX123XX") и накрая съответната Captcha.

След това се избира "RICERCA" и ако имаш късмет излиза дата и съответни километри към съответната дата.

 

Някой ми беше казал, че това е система в която се записват километрите при технически преглед. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно са ти казали 

Преди 1 час, Rorschach написа:

 

 

Някой ми беше казал, че това е система в която се записват километрите при технически преглед. 

От 2018г на стикера, който се лепи в талона е обозначено и километрите. В Италия преглед се минава на две години. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.11.2019 г. at 10:24, darius написа:

Мног си краен, Executive + има няколко екстри повече от Legend!

Например LKAS, Paddle shifters, и т.н.!  2008г

Няма SH AWD! Това на асвалт  е абсолютно ненужно!

Лукса е абсолютно същия, даже кожата на Акорда е няколко идеи по мека, а седалките са уникални!

Явно не си се качвал в Executive +!

Не съм краен,карал съм Акорд 7 Executive и имам някаква представа. Интересно защо като нови са на доста различни цени.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     Появи се нещо много интересно, но в момента не ми е по възможностите.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11574779749379981&slink=dbowv5

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги бих се спрял на японското производство пред американското за надеждност! Лукса и различните модели са друга бира вече! Обява по снимка няма смисъл да се обсъжда освен, ако не те притесняват допълнителните ремонти. Гледай само да не с VCM система мотора и скоростите да превключват безусетно!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Система за изключване на част от цилиндрите в мотора (за икономия на гориво и вредни емисии). Гледай и маслото в автомата да е розово и бистро!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добреее темата ми е доста полезна Благодарности на отговорилите.
Нчкой с мнения за тази:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11556717905703863&slink=dh2n8n

и тази от форума , която няма много снимки и липсва по сайтовете за обяви

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де!

Темата е от 25.03.2018

Авторът и не е влизал във форума от 10.04.2018

Какво да ни е мнението - или е била добра и човека още си я кара, или е била добра и вече я кара някой друг.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая от мобилето може би е с проблем. Виж, че свети CMBS, т.е радара не бачка.  12500, адски ниска цена за кола 2009 година, това ми се вижда странно. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да прозвучи като виц, но е действителен случай.

Колежки на жената преди време я бяха питали каква кола имаме, тя казала Хонда, а те - Това някакъв модел Хюндай ли е? :)

Кво нещо е да караш престижна, но непопулярна марка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вицът ще бъде, ако някой отиде и си купи тази Хонда... 😜

  • Харесвам 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.12.2019 г. at 14:26, ceco_accord написа:

Може да прозвучи като виц, но е действителен случай.

Колежки на жената преди време я бяха питали каква кола имаме, тя казала Хонда, а те - Това някакъв модел Хюндай ли е? :)

Кво нещо е да караш престижна, но непопулярна марка!

Няма бензиностанция, граница или понякога паркинг където да не са ме питали "Това какво е?", което не ми е проблем, но когато ме питат "Това някакво китайче ли е?"..... 🤦‍♂️ :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може колегата да сподели как го постига този разход от 11 лв на 100 км?Това си е за рекорд на гинес😂

Aaaa сега видях,че е на газ,така по може въпреки,че трябва да я караш с 90 извънградско  и пак не е сигурно.

Евала поне,че не е пипал километража👍

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11576519023859208&slink=dku1jc

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Колега" разхода е точно такъв.Разхода изцяло градско е 15лв,това е за 1ден замерен до изключване на същата колонка,имах точно 102километра за деня и я напълних от любопитство.За какво евала неразбрах,аз нямам автомобил с пипнати километри.Ресурса на Легенда е много голям.Ако се интересувате от автомобила пишете или звънете.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замерване направи на 350км. градско в Плевен или София и сподели.

Последно 18/100 за София, без пестене и волно каране с 2.4 мотор.

 

Да спомена, в далечната 2008г. с Леджънт изваден от Бултрако,

през цяла София не падаше под 19/100!

Следваше ни S klasse, 3.5 мотор, 272к.с. и даде 11/100!

Загубихме бутилка уиски 200лв. шишето.:yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука тънкия момент е, че разхода се измерва в ЛВ. Газта до скоро беше 0.9лв, а някъде и по- малко, което за 15лв. е разход 16.6/100 и е съвсем нормално :)

 

П.С. Весела Коледа на всички! Много здраве, щастие и късмет! И да караме това, което си искаме :D

Редактирано от DMZ
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточня 19/100 бензин!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не споря за твоя разход. Просто имах предвид, че и разход от 12-15лв. също е много възможен, дори и за този двигател. Иначе аз съм  постигал и разход над 23 в много малък град на -15 градуса с палене и гасене през 1-2 км и работещ двигател докато свалям детето в детската градина и пазарувам в магазина :)

Редактирано от kvd74
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...