Jump to content
nikitodorov79

Тресне отдясно при ускорение

Recommended Posts

Здравейте колеги, понеже не намерих сходна тема ще пусна моята история ако някой е имал такъв проблем моля да сподели. Преди 2 г. купих моя crv 2,2 дизелов мотор като и тогава се усещаха слаби вибрации отпред, но не обръщай много внимание. От няколко месеца се появи едно притрисане като крива гума отпред в дясно при ускорение. По инерция пак го има ама значително по слабо. От тогава съм сменял гуми, балансирал джанти с гуми, смених отдясно вътрешно, външно каре и опорен лагер на полуоската а миналата седмица и макферсоните и тампоните. Няма скъсани тампони по двигателя и скоростите а проблема си остана все едно нищо не съм правил. Моля ако някой е имал подобен проблем да даде акъл и сподели ако е решил проблема по някакъв начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, nikitodorov79 написа:

Здравейте колеги, понеже не намерих сходна тема ще пусна моята история ако някой е имал такъв проблем моля да сподели. Преди 2 г. купих моя crv 2,2 дизелов мотор като и тогава се усещаха слаби вибрации отпред, но не обръщай много внимание. От няколко месеца се появи едно притрисане като крива гума отпред в дясно при ускорение. По инерция пак го има ама значително по слабо. От тогава съм сменял гуми, балансирал джанти с гуми, смених отдясно вътрешно, външно каре и опорен лагер на полуоската а миналата седмица и макферсоните и тампоните. Няма скъсани тампони по двигателя и скоростите а проблема си остана все едно нищо не съм правил. Моля ако някой е имал подобен проблем да даде акъл и сподели ако е решил проблема по някакъв начин.

Аз има подобен проблем със сивика. При мен поразбит лагера на вътрешно каре, вътре в кутията и има самото каре има радиален луфт. При ускорение тресе, на магистрала при постоянна скорост ако оставя кафе или вода в поставката се вижда как трепери от вибрацията но не се усеща във волана, усеща се само като я озоря на 2-ра и 3-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяната на двете полуоски с нови вътрешни карета няма никакъв резултат. Предницата е бетон, никакви луфтове. Тампоните на двигателя ги гледаха трима майстори и казват че са добре. Дайте идея къде другаде да търся проблема? Може ли да идва отзад някъде и така да се отразява на предницата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тресне отдясно при ускорение", ама от 90-100 и нагоре, като и намачкам газта.

Така беше при мен, миналата година сложих нови амортисьори и всичко е ок, около 15 000 км.

И при мен сагата беше голяма, два пъти я вдигаме, щателна проверка от всякъде, двама с щангите и нищо, много ме беше яд. Сигурен съм че има нещо ама не излиза... Хванах я по най-тъпия начин, чак ми е смешно. С ролетката мерих амортисьорите, когато беше вдигната и когато е стъпила - разлика 5-7 mm. Оказа се че десния е омекнал, без да е изпуснал масло и видимо в перфектно състояние.

Провери си амортисьорите с ролетка 😀...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,там иска само оригинални карета или си рециклирай старите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите. Предните макферсони смених преди два месеца, а каретата които сложих са уж японски с голямо качество. Яшида или нещо такова бяха, които ми бяха препоръчани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...