Jump to content
Георги1020

Масло изгаряне - Civic 1.5, 114 к.с, 1998

Recommended Posts

Здравейте! 

Карам една страхотна англичанка 1.5витек 114к.ц. 98ма година на 190 000км. оказа се обаче, че за около 9хиляди км изгори почти всичкото масло(репсол 5w40) Не съм виждал никакъв дим от ауспуха, нито течове нищо.. Майсторът, койото се занимава само с Хонди и я е потдържал и при предния собвственик каза, че така ще е. Грам проблем не е правила тази кола и до ден днешен. Та се чудя за възможни причини и реакция? 

Благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са си така ,не правят проблеми ,горят си масло и си караш .Причината е в маслените сегменти ,реакцията от теб зависи ,доливаш и караш или правиш ремонт и не доливаш и караш .

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя ,не вдигай вискозитета на маслото,ако те съветва така някой майстор  -обричаш на гибел мотора цялостно ,особено преди зимата .

На машината е предписан даден вискозитет и никъде не дават че след 200 или 500 хил км да се кара с друг !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен трябва да минеш на друга марка масло и по често да се сменя. Приятел точно от репсол се оплакваше, че го гори много. 

Редактирано от vespa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де... те все са си на по сто и няколко хиляди...Това го пиша ако някой случайно  следващия век влезе във форума. Ако ще държиш колата дълго си смени сегментите!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Vancho написа:

Стига де... те все са си на по сто и няколко хиляди...Това го пиша ако някой случайно  следващия век влезе във форума. Ако ще държиш колата дълго си смени сегментите!

Като купих моя икономик ядеше литър на хиляда  , след ремонта с 5в30  никакъв разход над 90000 вече .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм англичанка b18c4 с Репсол 5w40. Не знам дали е така и при теб, но до около 5к км разход на масло нямаше, а оттам до смяната на маслото ( около 10к км пробег общо) падаше от максимум до минимум, че и малко по-надолу. Без да имам претенции, че разбирам от масла, но според мен толкова му беше ресурса на Репсол, около 5к км при моето съотношение градско/Извънградско. Абсолютно същите симптоми, без дим, омазнен ауспух и т. н. 

Редактирано от tanas4o_
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с друго масло пробвал ли си как е с тази b18 ка ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това всичко колко е 5 л за 9 хил ли или??????

Ако е такъв разхода,значи е за ремонт колата.

Интересно какво е поддържал тоя мойстор на Хонди.

Явно само го е държал.

Репсол доста хора се оплакват от него да не кажа всеки който го е сложил в колата си,нищо против марката явно голяма партида ментета е на пазара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи все пак, рмонт на маслените сегменти е наложителен, и след това смяна на марката масло, но със съжия вискозитет? 

Чак 5л. не са, но да и при мен след 5к го изгори цялото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Георги1020 написа:

Значи все пак, рмонт на маслените сегменти е наложителен, и след това смяна на марката масло, но със съжия вискозитет? 

Чак 5л. не са, но да и при мен след 5к го изгори цялото

Като станеш за смяна пиши ти дам нещо за проба .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си още с него смени го ,ето имаш вече предложение от човек знаещ какво иска Хонда.

Все пак засечи разхода да разбирам от това което си написал до 5 хил км не го гори,значи има надежда и може да е грешно масло.

Като казваш цялото моля говори в литри на км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...