Jump to content
JunkieXL

Смяна на гуми и дърпане в дясно

Recommended Posts

Здравейте,

след смяна на гуми се появи дърпане на дясно. С летните нямаше никакви проблеми и колата вървеше по права линия. Сега след като сложих зимните (като искам да уточня че не са нови а употренявани и четирите) се появи това дърпане. Всичките гуми са балансирани, няма тресене или нещо такова а само дърпа на дясно колата. 

говорих с гумаджиите утре ще отида казаха че ще сменят задните гуми на предните. Надявам се да се оправи. Някой да сподели дали това би оправило нещата или да сменя изцяло зимните гуми с други (нищо че не ми се иска ;) )

колата няма нужда от стенд всичко и е наред

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно няма да се оправи. Или са износени неравномерно или има някоя крива. Това е риска на употребяваната гума или както е модерно да се казва "внимателно употребявани гуми".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след смяна на гуми каквито и да е освен баланса и стенд се прави 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Утре ще видя ако не се оправи ще ги сменям. Но мисля че би трябвало да се оправят. Не карам за първи път с употребявани и не съм имал този проблем. 
за стенд - не би трябвало да има нужда при положение че няма промяна в размер на гумите. Но ако трябва ще мина. Благодаря все пак. Ще пиша като мина през гумаджиите и стенда евентуално

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблемът е в това, че някоя е крива или износена неправилно, не виждам как може да се оправи това. Щом имаш възможност да ги смениш, защо направо не вземеш 4 нови, били те и от по-евтините марки? 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка  кола износва гумите си според състояние на окачването и  неговото  регулиране в правилните параметри.

Купуването на гуми втора употреба  получаваш износването на предния собственик, и е нормално да се появи дърпане  .Оправя се с размяна на гуми или с изминати км.Най-добре се оправя с нови гуми.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти провери първо дали са напомпани равномерно и дали са монтирани както трябва (да не е заклинена някоя), после дали не ти задържа някой спирачен апарат пък тогава сменяй гуми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, когато купих колата. Гумите са карани от нови само на тази кола и дърпаше надясно. Направих реглаж - имаше нещо дребно за регулиране, но майстора ми каза, че дърпането не от него, а от гумите. След реглажа - никакво подобрение. Завъртях предни и задни гуми - никакъв резултат - отново дърпа. Предният собственик ги е разменял само предни и задни, защото са с посока. Тогава размених лява и дясна предни със сваляне от джанти (заради посоката) и колата заспа. На гумите нямаше никакво видимо изкривяване или неправилно износване, но въпреки това дърпаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди някъде където имат машина за баланс на гуми, която има едно като вал, което симулира контакт с пътя. За София знам 3 места, където работят с такава, ама гледам си от Пловдив. 

 

На мен и двата комплекта гуми (летни и зимни купувани нови) явно имат по някоя гума къде дърпа и като мина нормален стенд все дърпа на някъде и после ходя на такава машина. Там им изписва колко нютона (мисля) и в коя посока дърпа и накрая като минат и 4те гуми през машината, тя посочва коя гума къде да застане, за да няма дърпане. 

 

Аз също преди години почнах от един баланс, после втори, после стендове и накрая открих топлата вода. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте след като се върнах в сервиза и им обясних погледнаха отново гумите и видяха че две от тях са с дот 18 и бяха монтирани на предна дясна и задна дясна. Махнаха тази от задна дясна и е сложиха на предна лява и вече всичко е нормално. Реално две от гумите са произведени 2018 а другите бяха 2017

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...